Сладкиш с ябълки и грис - подходящ по време на пости !!!

  • 75 086
  • 185
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 293
Много пъти съм правила този сладкиш и винаги е ставал много хубав.  Simple Smile И мен ме дразни обаче като няма хубава коричка. Затова последния път, докато си почиваше във фурната карамелизирах 3 с.л. мед, сложих 1ч. нарязани орехи и малко маргарин и залях топлия сладкиш. Вече само така ще го правя, стана страхотно. Заливката е от един сладкиш с карамелизирани орехи, който прочетох тук, само че аз я направих с мед, вместо със захар.

# 46
  • Мнения: 1 526
Направих го и аз, от кога се каня, но домашните я ябълките изяли, я милото взел гриста да си забърка храна за рибите  Mr. Green...

Стана много вкусен. Ябълките ги минах с блендера, няма кой да рендоства  Blush.
Обаче какво редих, струвах последният ред ми излезна брашнен. Ядосвах се докато се пече, но да ви кажа захарта се карамелизира и стана страхотна тънка, но хрупкава коричка!

Бъни, мерси за рецептата!

# 47
  • Мнения: 4 358
Фогата добра идея даваш Peace.
Tali Dan  Hug развам се, че и у вас се е харесал сладкиша.Този усмихнат юнак на ватара ти хапна ли си Wink

# 48
  • Мнения: 1 526
Хапна младежът, да. И сестра му и баща му. А майка им как се поду  Whistling, но много обичам ябълки с канела. Изстинал наистина е разкошен  Peace! И да не съм голословна, ето как изглежда с обърнат горен слой  Crazy:

# 49
  • Мнения: 1 951
Много вкусно иzглежда, и аz си zаписвам  Grinning

# 50
  • Мнения: 2 126
Тъкмо изключих фурната,мисля че се получи добре Grinning Нямах лимонова кора и не сложих.Грис-ът ми беше малко,но смятам че не е фатално.Да е живо и здраво момичето дето рече че в робота меле ябълките,че щях да ги рендосвам до утре или пък хич нямаше и да се захвана Blush
Бъни,мерси за хубавата идея  bouquet
Утре ще споделя вкусови впечатления и снимков материал Peace Сега ще ида да отворя прозореца да се проветри,че да не го надушат хиените,че искам студен да го опитваме Mr. Green

# 51
  • Мнения: 4 358
Мале  ooooh! явно само аз съм идиотчето дето рендосване на ябълки не ме плаши Joy
Tali Dan много вкусен изглежда Peace.
Дес гледай да го опазиш.Утре ще  е разкошен като изстине Peace

# 52
  • Мнения: 2 126
Ето го,перфектен е Grinning

# 53
  • Мнения: 7 418
  Ох,ле-ле!!!!! #Crazy #Crazy #Crazy
  Бягам да стържа ябълките! Crazy

# 54
  • София
  • Мнения: 74
И аз го направих - таман го извадих от фурната - така хубаво мирише че едвам се сдържам ...   chef
Сложих и стафиди - върху ябълковата смес - да видим какво е станало

# 55
  • Мнения: 4 358
Дес newsm10.
Ох Селма и ти като мене не те плаши стъргането на ябълките Wink Hug. Като знам каква си майсторка няма начин да не ти се получи Peace
Сара потърпи малко Wink като изстине е върховен Peace
Браво момичета smile3501 чудесни сладкиши сте опекли Peace

# 56
  • Мнения: 7 418
  Бъни,миличка,благодаря ти за милите думи,и за тези, и за предишните! Hug
  Всъщност няма да стържа ябълките ,а ще ги сложа в блендера да ми ги накълца хубавко! Wink
  Имам въпросче само......
  В момента не разполагам с хартия за печене,мога ли да използвам фолио или да редя сладкиша направо върху намасленото и набрашненото дъно на тавичката? Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 4 358
Селма май фолиото не е добра идея. Не съм пробвала никога така newsm78
Намасли и набрашни хубаво тавичката Peace, даже вместо брашно съм чела ,че се посипва хубаво с грис.Аз така процедирам като нямам хартия за печене - мазнина и брашно PeaceИ успех Peace да се похвалиш Hug

# 58
  • Мнения: 7 418
  Май,ще набрашня тавичката,че грисът някак неприятно ми хрупка,когато го ползвам за тази цел. Laughing
  Мерси,Бъни!

# 59
  • София
  • Мнения: 74
Много вкусно! Чакането си струваше!
Обичам такива сладкиши – хем лесно да се правят, хем да са вкусни.

Аз намазах тавичката с олио и я набрашних – и нищо не е залепнало. А и ябълките не се стържат толкова трудно – не им се плашете. Освен стафидите както вече писах към ябълковата смес добавих и орехи, а най-отгоре поръсих със захар за карамелов ефект.
Благодаря Бъни!   bouquet

Няма да правя снимки, а и то да ви кажа не остана много са снимане …

Общи условия

Активация на акаунт