Съвет за отбиване на 11 месечно бебе

  • 6 199
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 111
*Blue,никога не е заспивала на гърда освен като новородено.Тя суче толкова бързо за 3-4 минути и като е готова става,не е достатъчно за приспиване  Grinning
Също така не суче нощем откакто направи 1.5-2 месеца.
Винаги е приспивана с люшкане-в количка,в люлка-до 1 година.
Ръцете вече ме боляха много,понякога люшках по 1 час докато заспи и реших,че е време да се пробвам да я оставя да си спи в леглото.Първо реших следобедния сън да опитам така-сложих я в леглото и легнах на спалнята,направих се на заспала.Един час обикаля леглото,изправяше се,примрънкваше,но накрая заспа-за 2 часа  Shocked До 1 година никога не е спала повече от 30-40 минути в количката,а сега вече спи по 2-3 часа следобед.На вторият,третият ден-вече знаеше какво трябва да прави и след 10-15 минути беше заспала.Така заспиваме и вечер,винаги си лягам при нея и после се измъквам.
Не знам,една година се измъчих с това приспиване,но явно й дойде времето да се откаже от люшкане,защото виждах,че ставаше нервна като я слагах в люлката и нямаше приспиване.Може би ми е подсказала,че не иска вече така да заспива.
Определено ще ти е трудно,щом заспива на гърда.Може би трябва постепенно да опиташ с друг начин на приспиване и едно по едно да намаляваш приспиванията на гърда.Успех  ти желая  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 531
Erota, не пишеш при отбиването да си имала проблем с приспиването - това значи ли, че не е била свикнала да заспива на гърда? Че аз като гледам май това ще ми е най-големият проблем, като реша да я отбивам след някй месец..
И Ивка я приспивам на гърда, но праз деня , като ме няма без проблем я приспиват  Peace Освен това от известно време вечер след като се насуче не заспива и използвам да я оставям да се приспива сама....... но нощем - суче по х... пъти - незнам това как да го променим , иначе испада в истерия,не признава залъгалки  Confused

# 17
  • Мнения: 79
И ние сме в процес на отбиване и ще споделя до къде сме.

Започнах преди две седмици. Но първо искам да кажа че кърмя вечер след баня и може да се каже цяла нощ, понеже от 1.30 Рая като се събуди я вземам при мен и така се кърмим до сутринта през 1 час, час и половина. Като започнах реших да махна първо вечерно кърмене а другите постепенно да изместя, за да остане едно кърмене към 6 примерно. Когато реших да започна, майка ми беше отпуска и тя я приспиваше. Рая не ще биберони,  залъгалки. Вода пие от шише с накрайник. Купих АМ и майка ми и го даде с шишето за водата, но отказа. Така три дена рев не ще мляко под никаква форма и заспива трудно. След като майка ми си замина реших да почна с кисело мляко с лъжичка и така започна да го яде. Не яде по много, около 100гр., но пак е нещо. Когато изместя млякото в шише отново го отказва. Вече минаха две седмици и не се сеща да суче вечер. Единствено нощно време, но от две вечери насам започна да се буди към 5, което е добре за мен. Забелязвам обаче че иска да се гушка повече и е постоянно отгоре ми. Явно и липсва близостта на кърменето. Сега ме е страх да не си навлека някоя беля на гърдите и се чудя дали да не си взема някои хапчета.

# 18
  • Мнения: 2 111
Аз си взех хапчета Лецитин и пиех по 3 на ден против запушване на гърдите.Пих ги около 10-15 дни.
Можеш да си купиш и градински чай/салвия/,също помага за намаляване на кърмата.Моите пакети така седят-не се наложи да го ползвам.Не съм имала никакъв дискомфорт,не се наложи и цедене дори.Другото е зелеви листа,наложени на гърдите и сменяш често.
Ако чувстваш напрежение цедиш съвсем малко до облекчение.

# 19
  • Мнения: 2 829
Момичетата са дали много добри съвети. Аз бих добавила-опитайте да махнете нощното кърмене като оставите детето да спи с татко си. То знае, че тати няма млако и по-лесно ще приеме да не си иска. Опитай през дена да отвличаш вниманието и така да раздалечаваш кърменията. Създай правила-напр. суче се само след ядене, или за приспиване. Остави само най-труднита за махане кърмения и след това започни и тях да махаш едно по едно.
Моят син се отби когато беше на 2 г., аз никога преди да отбия не бях го приспивала по друг начин освен с кърмене. Премахнах постепенно всички кърмения и останаха само тези за приспиване. После започнах да го приспивам следобед без да суче (казвах му че сега се няма мляко в "суките", събира се за довечера), и като свикна само с едно кърмене махнах и него.

Общи условия

Активация на акаунт