Будува нощем 2-3 часа :(

  • 1 167
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
това вече втори месец, не издържам нито физически, нито психически. Кърмя го още, включително и нощем. Като цяло е спокоен, здрав е... точно в момента мисля, че и зъби не го мъчат. Преди два месеца някъде започна да не заспива нощем веднага след кърменето (той спи на спалнята при мен от самото му раждане), въртеше се 30-40 минути до час и си заспиваше пак. Но това вече е всяка нощ и будуването е някой път 3 часа!!! Не плаче, просто не може да заспи, точно като възрастен, страдащ от безсъние. Рядко плаче, мрънка като съвсем вече не може да си намери място. Не съм се консултирала с педиатър, имаме среща с хомеопат във вторник - по друг повод, но главно за този проблем ще говорим май!
Ако някой има идея как да се справим с този проблем нека сподели, ще съм много благодарна, вече съм на ръба на силите си...

Пропуснах да кажа, че от десетина дни го местя в неговото легло, което е до моето, вечер ако не е заспал при кърмене си заспива сам и то бързо, но като се събуди към 2-3-4 часа и го кърмя пак, започва будуването без значение дали е при мен или в своето легло, и гушкане не помага, даже се дразни.
Вечер никога не е заспивал с друг човек, но обедния сън няколко пъти е бил с таткото, т.е. без кърмене - татко му ляга при него и заспиват доста бързо.
Умувам дали да не го отбивам вече и да започна точно с нощните кърмения - татко му ще спи при него на първо време... Но таткото доста хърка и не знам дали ще се спогодят 
По принцип вечер си ляга рано, най-късно 21.30, а сутрин се буди преди или около 8 ч. От както започнаха нощните изпълнения обаче спи сутрин до към 9 ч., а следобедния сън е 2.30 - 3 часа!!! Вечер заспива съответно доста трудно дори и изморен...
Това е май засега.

# 1
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Защо не опиташ да го преспиш на ръце.
Пишеш, че ще го местиш в негово легло-хубаво е да е люлка.

# 2
  • Мнения: 1 125
 Wink И дъщеря ми спи когато си иска. Често обръща нощта на ден ... примирила съм се.

# 3
  • Мнения: 857
Може би дневният сън му идва достатъчно, знам ли  newsm78.
Марти спи при  мен откакто се е родил и като се разбуди му давам да си цока докато заспи пак - не говоря, не светкам, не ставам. В неговото легло не може да спи - върти се и пак идва към мен.
Явно ще е така, докато се отбие.

# 4
  • Мнения: 186
Не се притеснявай нормално е , да изнервящо е но няма начин и ние сме така самоче аз не съм имала и една вечер пълно наспиване откакто се е родил.Хубавото е че не иска да  си играете. Щом си го лягаш до теб опитай се да поспиваш докато то е будно. Hug

# 5
  • Мнения: 214
Той никога не е приспиван на ръце, дори и като новороден не искаше. Кърмене или в количката, ако е с татко си заспива и само с лежане до него. До скоро където заспеше там си и оставаше, иначе се будеше при преместване.
Аз в неговото легло го местя вечер и то от съвсем скоро, само ако е заспал, или ако е спокоен, но не е заспал при кърмене - там си заспива... но нощем започва лудницата.

Дневният му сън се увеличи така драстично откакто започна това будуване нощем! И преди е спал по 3 часа, но доста рядко. Кърменето нощем е на тихо и тъмно, не знам какво му стана от скоро и му пречи пак да се унесе Sad

И аз не съм спала цяла нощ откакто той е роден, винаги си иска нощем да суче поне по 1 път. А аз самата не мога да заспя, защото ако е при мен той се върти постоянно и ме бута, мята се, дори носа ми е разбивал с глава. Ако го сложа в неговото легло пак се върти, мята се, мрънка от време на време, а аз съм изнервена и най-лекия шум ме побърква.

От снощи започнах да пия вечер чай от маточина, спрях дори и обедното безкофеиново кафе, сладко и особено шоколад от ранния следобяд нататък, дано да има ефект! Миналата нощ след кърменето към 4.30 не заспа и извиках татко му, но той както си и мислех няма и представа какво е станало и колко е будувал, защото е заспал преди детето Simple Smile Тази нощ ще направя същото.

Благодаря ви! Явно не сме единствените... надеждата ми е в хомеопатията май само вече!

# 6
  • Мнения: 161
Ели, опитвала ли си да го измориш добре след следобедния сън например с разходка или да потича на площадката? И при нас преди време имаше такива бодърствания и само с тичане подир топката ги преудоляхме. Иначе и моята дъщеричка спи през деня сумарно по 2-3 часа.

# 7
  • Мнения: 214
Тanichka78 ,
След като се наспи излизаме на разходка, откакто е хубаво времето стоим до 20 ч. че и до по-късно понякога, не се спира навън, уморен е и се прозява, вечеря после, къпем го и си лягаме. В поне 50 % от случаите заспива при кърмене... ако не до 15 минути е заспал сам после!
Миналата нощ не е будувал, но тази пак почти два часа... явно и спирането на безкофеиновото ми кафе и сладките неща не влияят, лошо Sad Утре сме на хомеопатичен преглед, дано за пореден път измислят там нещо !
А при вас на каква възраст са били тези будувания?

# 8
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Дъщеря ми мина през такъв период, но беше на около 10-11 месеца. Сега също й се случва инцидентно. Спи при нас и когато се събуди, просто се правим на "умрели лисици".  Grinning
Гушвам я, давам й да суче, когато поиска, но не й говоря, не й давам играчки, стоим на тъмно. Тя се върти, катери се по нас, вири крака и ръце на всички страни, но след час-два заспива пак. При нас става така, защото тя е много пристрастена към кърменето и може да прекара спокойно един час на гърда, без да й трябва друго забавление. Постепенно се унася и си заспива.

# 9
  • Мнения: 214
А при нас кърменето нощем е борба направо - забива нокти, щипе ме, аз се мъча да се покривам със завивката, той се дразни... не знам как бих издържала един час. Някога и повече ми висеше разбира се Simple Smile
На него първата му работа като се насуче е да се завърти наобратно, т.е. с глава при краката ми. Така спи доста отдавна, само че на мен в тази посока не ми е удобно хич. И започва едно подскачане из леглото, опитва се да се измъкне през краката ми - падал е вече 1-2 пъти. Това беше и една от причините да го слагам в кошарата от скоро, но той няма нищо против! А и ако не е заспал при нощното кърмене после будува еднакво дълго и при мен на спалнята, и в неговото си легло... Луда работа!
Нощес ще опитам да го кърмя легнала наобратно, в неговата посока, вече се чудя какво да измисля...

# 10
  • Мнения: 161
Тanichka78 ,
След като се наспи излизаме на разходка, откакто е хубаво времето стоим до 20 ч. че и до по-късно понякога, не се спира навън, уморен е и се прозява, вечеря после, къпем го и си лягаме. В поне 50 % от случаите заспива при кърмене... ако не до 15 минути е заспал сам после!
Миналата нощ не е будувал, но тази пак почти два часа... явно и спирането на безкофеиновото ми кафе и сладките неща не влияят, лошо Sad Утре сме на хомеопатичен преглед, дано за пореден път измислят там нещо !
А при вас на каква възраст са били тези будувания?
newsm78 E, ние чак до 20ч. не стоим, защото след 2 часа тичане накрая започват да и се подгъват крачетата. Прибираме се, в къщи игрите премнават в по-спокойни занимания, кърмим се няколко пъти преди и след банята, четем приказка и така между 21-22 часа заспива или с гушкане или на гърда. Когато се събуди нощем я вземаме в нашето легло, ако иска суче, ако ли пък не си взема книжка или списание с бебета и ги разглежда, говори си (спим на нощна лампа) така докато накрая се покатерва върху лицето ми и заспива. Но и ние не и говорим. Будуваше редовно готова за игра когато между 10-12 месец, но тогава си лягаше и по-рано около 20ч., та затова го отдавам на по-малката активност на детенце. Старая се обаче и да не я преуморявам, защото се получава обратен ефект.

Общи условия

Активация на акаунт