Има ли мами, чиито деца носят името на мама или тати?

  • 5 452
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 372
И аз имам една позната, на която двете деца са на нея кръстени. Сама го направи, защото и двата пъти нямаше разбирателство с мъжът й и бабите по темата за името. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 210
Липса на въображение е да кръстиш и двете децата на себе си. И наличие на голям егоцентризъм.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 064
Абе, `сЕкакви ги има. А на Фидел Кастро децата? - Алексис, Алекс, Алехандро... има и други, ама тия тримата направо си нямат идентичност горките.

# 63
  • Мнения: 6
Според мен името Силвио не е лошо, но катоидея бих ти дала Силвиян някак по познато звучи...... Но ти си знаеш....... Peace

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Бих кръстила дете на бащата, но в никакъв случай със същото име.
Малко ми е странно, особено ако живеем под един покрив как като извикаш името на единия ще се обърнат и двамата  Rolling Eyes

На себе си не бих кръщавала. Първо, защото не си харесвам името и второ, защото ако искам да се "продължа" чрез това дете името е последното, което трябва да мисля.

# 65
  • Мнения: 6 029
Според мен името Силвио не е лошо, но катоидея бих ти дала Силвиян някак по познато звучи...... Но ти си знаеш....... Peace


Силвиян?Силвомир? Силвослав?
Вие ебавате ли се?
Силвио ми звучи ужасно гейско, сори.

# 66
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Според мен името Силвио не е лошо, но катоидея бих ти дала Силвиян някак по познато звучи...... Но ти си знаеш....... Peace

Ужааааас!  Sick Sick Sick

# 67
  • Мнения: 16
Аз пък мисля,че всеки трябва да носи свое собствено и индивидуално име.Еднаквите имена в едно семейство обезличават хората.  По-важното за мен е собственото име да се съчетава добре с фамилното.Направих успешен опит в тази насока с името на дъщеря си и сега,когато чакам син-смятам да постъпя по същия начин.Не правете експерименти с нещо, от което детето ви би се притеснявало занапред!

# 68
  • Мнения: 804
Аз пък мисля,че всеки трябва да носи свое собствено и индивидуално име.Еднаквите имена в едно семейство обезличават хората...
Синът ми носи името на баща си и повярвай никой от двамата не се е "обезличил". Не името прави личността, а личността - името.

# 69
  • Мнения: 16
Аз пък мисля,че всеки трябва да носи свое собствено и индивидуално име.Еднаквите имена в едно семейство обезличават хората...
Синът ми носи името на баща си и повярвай никой от двамата не се е "обезличил". Не името прави личността, а личността - името.
Никой няма право,заради собствените си амбиций да причинява страдание на другите.Аз мисля,че не е необходимо синът да носи бащиното си име ,като свое собствено.Така или иначе то ще присъства в личните му документи...като бащино.

# 70
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Тази тема не може да е истина  ooooh!

# 71
  • Мнения: 804
Аз пък мисля,че всеки трябва да носи свое собствено и индивидуално име.Еднаквите имена в едно семейство обезличават хората...
Синът ми носи името на баща си и повярвай никой от двамата не се е "обезличил". Не името прави личността, а личността - името.
Никой няма право,заради собствените си амбиций да причинява страдание на другите.Аз мисля,че не е необходимо синът да носи бащиното си име ,като свое собствено.Така или иначе то ще присъства в личните му документи...като бащино.
Ти в ред ли си? Какво страдание ти се присънва?  Всяко семейство има свои традиции.
Аман от кухи лейки!

# 72
  • Мнения: 398
Не бих го направила,нито на себе си бих кръстила собственото си дете нито на мъжа ми нито на някого който ще ми дава съвет как да го кръстя.
Никое име завършващо на "О" не ми харесва-Тенчо,Ганчо,Пенчо,Силвио,Марио...
Някога сина ми стоя 4 дена без име заради безумния  #2gunfire накрая мъжа ми ме остави да го изненадам с име което сама избера.Кръстих го Валентин (на нашата много романтична любов която го заслужава).Свекър и свекърва ми не искаха да го видят.Колеги на родителите ми едва ли не ме заклеймиха колко лоша снаха и дъщера съм,правиха разни предсказания как един ден щял да ни тормози за това,че не е кръстен на дядо си.Е,такова време не дойде.Напротив,когато навърши 16 години при случаен разговор ми каза "Сигурно е ужасно срамно да се казваш като дядо си.Добре,че не сте ми причинили това"Малкия е кръстен на този който го заслужаваше.Името не ми харесваше но страхотно му подхожда.

# 73
  • София
  • Мнения: 44 129
Малко прекалено ми идва...поне го кръстете на бащата Simple Smile))

# 74
  • София
  • Мнения: 604
хайде стига бе Joy
с уважение към бременната авторка на темата, ама ужасно ми звучи децата да са Силвия и Силвио. Толкова ли няма друго име за мъж, като толкова държиш да е със "С": Симеон, Самуил, Станислав, Стилян и т.н. Ще ви се подиграват със сигурност Thinking

Общи условия

Активация на акаунт