Черен списък на храни и хранителни продукти - 3

  • 99 673
  • 807
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 202
Сладолед Фамилия newsm11

# 736
  • Мнения: 167
Не знам как ви мухлясват домашните млека. Или не знам как моето не мухлясва. Аз от доста време получавам от нашите като се прибирам домашно  подквасено мляко, знам със сигурност, че си е натурално (хората от които купуват, после в къщи нищо друго не му слагат освен закваската и то една и съща домашна от години) и понякога като го забравя си седи в хладилника по 10 дни и нищо му няма - нито на вкус, нито ефекта да е по-различен, а за мухлясване - като съм забравяла за по-дълго време и се развали става едно леко шупливо, но никога не е мухлясвало.

Предполагам тези неща ги изясняваме единствено заради тези от нас, които вече са загубили представа за истинските продукти. Затова пак го казвам, въпреки, че на мен ми е все едно. Но явно за някой е база за сравнение. Докато млечно-киселите бактерии имат някаква среда за развитие, т.е. храна, млякото само вкисва. Може и да вкисва доста време, особено в хладилник. Когато обаче се получи пренасищане и няма вече храна за тях, спира този процес и се развиват гъбите на мухъла. Със сигурност мухлясва. Може би по-късно, отколкото очакваш. Не съм чула за друг продукт освен меда, който да не мухлясва. Има ли среда за добри гъби (лактобацилус), има и за лошите - мухъла. Когато има консерванти няма среда нито за едните нито за другите - което означава, че продуктът не се усвоява и в нашия стомах - понеже и там усвояването става в голяма степен с помощта на чревната флора. Според мен мъртвата храна няма полза за живи хора... но всеки както си реши.

# 737
  • Мнения: 419
Добре, моето забравено домашно мляко е точно от месец. Сега ще го държа да видя кога ще мухляса и ще пиша.
Това, което написа кога се развиват гъбите на мухъла в млякото, можеш ли да ми кажеш от къде да го прочета. Интересно ми е.

# 738
  • Мнения: 640
Извинявайте ,че се намесвам в спора, но домашното мляко мухлясва.
И кравето, и овчето ,и биволското мляко. От друго не съм правила кисело мляко.

# 739
  • Къде ли не
  • Мнения: 693
Има и значение хладилника. В моя no frost всичко мухлясва много по - бързо от колкото в на майка ми обикновенния хладилник. И домашното кисело мляко ми мухлясва когато остане по - дълго. Квася от 5 години.

# 740
  • Мнения: 1 798
Няма по-лоши пилешки продукти от тези на ДЖИЕВ.Охладените пилета огромни, с гаден вкус, лигавеят отвътре.Бутчета-пак гигантски,със същия ужасен вкус.А замразените са с буквално черни кости.

# 741
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 317
Разните му там салами "Народен" - и ужасно ме дразни рекламата им сега  - това бил вкусът на народа. Що за подигравка. Точно тях ги писаха как бутат завишени стойности ГМО , според изследване на РИОКОЗ мисля. Да не говорим колко още "полезни" неща има, като оцветители, яко сол, мазнини, сигурно и нашумелият натриев глутамат.
Това ли е вкусът на народа?

# 742
  • Мнения: 4 370
Какво му е на сладолед Фамилия? Аз купувам някакви на Милка, но те не са ли все един дол?

# 743
  • Мнения: 167
Добре, моето забравено домашно мляко е точно от месец. Сега ще го държа да видя кога ще мухляса и ще пиша.
Това, което написа кога се развиват гъбите на мухъла в млякото, можеш ли да ми кажеш от къде да го прочета. Интересно ми е.

               Имаше друга тема за дрождите в маята, тогава се рових доста, понеже лактобацилус го има и в закваската. Нямам сега намерение и време да търся отново, заради теб, още повече, че чета предимно сайтове с английски.
               Няма да обръщам темата на спор, понеже ми е безразлично кой какво ще вярва или мисли.  Peace Просто казвам, че моето домашно кисело мляко хваща мухъл и не виждам как мога да го доказвам. По долу имаше цитат от някой друг потребител, научен, в същата посока. Здравата логика също трябва да покаже, че всеки продукт без консерванти се разваля и разгражда от микроорганизмите. Това е основен принцип в природата. "Вечните" неща се броят на пръсти. Лично аз нямам какво повече да кажа по темата.
               

# 744
  • Мнения: 419
Ти си изключително дребнав човек. Първо не споря, а споделям и ми е любопитно да намеря отговора. Второ, аз също чета предимно английска литература, защото това, което ми трябва, не е публикувано на български. Трето, не само, че чета, но и превеждам, абсолютно самоиниацитивно за абсолютно непознати жени, намирам и други жени като мен да ми помагат в преводите и си мисля уж всички сме от човешкия вид, но явно не всички сме човеци. И на мен ми е безразличен отговора ти. Просто изпитвам огорчение и съжаление при срещата си с такива хора.

# 745
  • Мнения: 2 132
Аз бях пуснала по-напред мнение на специалист, защо мухлясва млякото. Peace

# 746
  • Мнения: 34
Не купувайте ПРЯСНО МЛЯКО MEGLE от 1,0%

Купувам го 2г подред и за първи път ми се случи да е пресечено (в млякото плуваха парцали). Реших, че ако го купя от друг магазин няма да има проблеми, но уви Sad Купих го от три различни места с три различни дати на годност, които бяха 5-6 месеца напред, но беше все така пресечено Sad Още студено си беше пресечено, но като го стоплих на кафе-машината се пресече още повече.

Просто нямам думи. Това беше единственото мляко което се пиеше вкъщи и бяхме много доволни от него.

# 747
  • Мнения: 19
Въпроса е да си наясно с това,че не ядеш кисело мляко а крем нишесте Simple Smile Иначе щом ти е вкусно естествено,че ще си хапваш ...

Е аз съм правила теста с йода за проверка за нишисте и не ми е показвало, така че ако твърдиш нещо го докажи.

# 748
  • Мнения: 1 318
Какво му е на сладолед Фамилия? Аз купувам някакви на Милка, но те не са ли все един дол?
И аз това се зачудих - скоро купих една кутия шоколадов "Фамилия" за децата на колежката, дори аз хапнах... съвсем нормален си беше.
Липсват ми сладоледи "Евга" - едно време ми бяха любимата марка.

# 749
  • Мнения: 4 370
Днес ми попадна една брошура от хранителен магазин и имаше на промоция почти всички марки сладоледи. Направи ми впечатление, че сладолед Фамилия е най-евтин. Сигурно има защо!

Общи условия

Активация на акаунт