Черен списък на храни и хранителни продукти - 3

  • 99 602
  • 807
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 2 229
A заглеждали ли сте се в етикетите на сладоледа например в Метро? Абсолютно всички (и евтини, и свръхскъпи) са с растителни мазнини. Интересно как са правили сладоледите в соц. времето?  newsm78  Онзи, чисто сметановия...

И аз това гледах в Карфур - огромни щандове със сладоледи и всичките с растителни мазнини, май други няма. newsm78

# 766
  • София
  • Мнения: 5 203
В МОЛ СЕрдика има някакви скъпарски сладоледени продукти, които са с претенции за натурален произход на съставките. Май са немски. На отделно място са, нещо като бар. Ако купувам на децата си, оттам ще е(още не съм купувала).

Освен това в щандовете с италиански сладоледи има 3-4 вида плодови - те са без млечни продукти. Така че сигурно са и без имитация на млечни.

# 767
  • Мнения: 66
Да ви се оплача от новия сладолед "Мохито"
Детето такъв обрив получи ,че направо откачих #2gunfire
И се оказа,че не сме само ние и др. хора имат същия проблем

# 768
  • Мнения: 454
 Shocked  това е ужасно! Дано бързо се оправите!

# 769
  • Мнения: 5
Краве сирене на НДН и Ко- пълно с твърди, бели частици които хрускаха и скрибуцаха при дъвчене. Естествено веднага го изхвърлих, но като се поразрових из нета се оказа, че доста хора пишат за подобен проблем, даже са звъняли в самата фирма производител от където- забележете! им се изсмяли и тръшнали телефона. Как може подобно отношение и как е възможно да допускат такива Боклуци на пазара просто не знам.
Цената беше 4.00лв за 400гр, което прави 10.00 лв за килограм сирене-хич не е евтино за нашият стандарт.

Последна редакция: пт, 25 юни 2010, 13:27 от Umbria

# 770
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Специално за Бг.е валидна максимата:цената НЕ определя качеството.

# 771
  • Мнения: 1 252
Производителите на сиренА не можаха да раберат, че ако ми се яде тебешир , ще си купя ище ям и то на много по-ниска цена!

# 772
  • София
  • Мнения: 5 203
това е калциев хлорид
и аз го срещам и въобще не го ям
обаждала съм се на производителя- било безвредно

# 773
  • Мнения: 5
Ха, това че е безвредно прави ли го автоматично полезно?? И защо не го пишеше на опаковката? Искам като давам десет кинта за нещо си , да няма вкус на пясък.

# 774
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Колбас Петрохан на фирма Бони - пълен боклук, без вкус и мирис с неясен ронещ се пълнеж. Кучето ми дори не пожела да го помирише. Замина директно в кофата.

# 775
  • София
  • Мнения: 5 203
Защо в кофата? Аз се обаждам или на производителя, или на РИОКОЗ - според опасността на която е изложен потребителя ... От писане в тази тема "Бони" няма да ги заболи. Ако на теб не ти се  занимава, дай го на някоя баба, съседка, майка ти. Те ще подадат сигнал и трябва да получат отговор! Особено за продукт с месо ! (аз съм вегетарианка)

# 776
  • Мнения: 1 426
да това е калциев хлорид и аз съм го хрупала на НДН и от други сирена, всички го слагат. Все пак сиренето на НДН е доста прилично, като изключим някои партиди със въпросния "пясък"- понякога наистина е в повече.

# 777
  • Мнения: 957
За "Българското кисело мляко" Confused

http://play.novatv.bg/play/230603/?autostart=true
Както се вижда от репортажа,на всички е пишело че има бацилус булгарикус и стрептококос термофилус,а всъщност в повечето от тях липсва Confused Значи не вярвайте какво пише на опаковките Naughty
Истинското кисело мляко,след третия ден трябва да вкисва!!!!

Аз си правих сирене,не е кой знае колко сложно.Поне знам какво слагам вътре. Grinning
Всъщност прясно мляко и мая за сирене Grinning както каза отец Евгений "Където е просто,ангелчета сто.Където е сложно,няма ни едно" Grinning Grinning Grinning

Сладоледи не ям!Когато ми се яде нещо разхлаждащо,нарязвам плод според сезона,добавям малко кисело мляко и това е.
Има и формички за сладолед http://www.amazon.de/s/?ie=UTF8&keywords=eisformen&tag=g … pd_sl_8v97abwno_eс които може да се напълни горе описаната смес и ето ти сладолед.

# 778
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377

Истинското кисело мляко,след третия ден трябва да вкисва!!!!
Дай ми дефиниция за "истинско" моля те. Аз от известно време квася домашно биволско мляко и мога да ти кажа, че издържа по седмица и не вкисва и вкусово не е мръднало. И това ли не е истинско?

# 779
  • Мнения: 243

Истинското кисело мляко,след третия ден трябва да вкисва!!!!
Дай ми дефиниция за "истинско" моля те. Аз от известно време квася домашно биволско мляко и мога да ти кажа, че издържа по седмица и не вкисва и вкусово не е мръднало. И това ли не е истинско?
Съгласна съм с Ала-Бала  Peace Пример- съседката на село издои овчиците и ни даде млако, подквасихме го и издържа много повече от седмица в хладилника. Вкусът му няма нищо общо с млякото от магазина- доста по-кисело беше, но в никакъв случай развалено  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт