Един бърз въпрос за секциото.

  • 5 666
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз само да кажа, че една позната доплати за някакъв вид козметичен шев. Конците и бяха от тези, които падат сами и вече близо година след операцията белега и е като драснато от молив е не е НВ, а като 3В (около 2/3мм) и не е повече от 8см. Няма сраствания и прещипани истори, даже на места се прекъсва. Попитай за този вид шев, мисля че се доплаща около 150/200 лв е, но ако толкова държиш на естетиката, вариянта е този. А и до колкото съм чувала разреза при секцио е точно над окосмената част и почти няма как да се види от бельо, бански или дънки с ниска талия. Като се замисля, май никой не е мислил да први дрехи от които да се подават косми все пак.


 Peace PeaceАз не съм си плащала, раждах в държавна болница и имам такъв шев.Много ниско долу е, прекъснат е и вече почти не личи.Доволна съм от моя оператор Laughing Laughing,не махахме конци, не ме придърпваше нищо и вече предпочитания  от мен начин за раждане е секциото.

# 46
  • София
  • Мнения: 4 590
И аз няма да кажа нещо по-различно -  белегът не стои като прищипан и е много ниско долу, така че не се забелязва от бельото. Спокойно мога да си ходя с плитки бикини на плажа и никой да не разбере как съм раждала. Wink
От моя белег има още какво да се очаква (определено има и "по-хубави", надявам се втория път, живот и здраве, да ми го направят по-добре Laughing), но в никакъв случай не е грозен и не ми е създавал нито проблем със самочувствието, нито с какво и да било.
А относно акъли за раждането - не бих позволил никой освен мен и лекарят ми да решава как ще раждам АЗ.

Успех!

# 47
  • Мнения: 4 335
Нито ми стои прищипан,нито се вижда и от най-плитките ми гащички  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 4 555
но все пак е изкушаващо да си нагласиш датата и да отидеш като бял човек ,подготвен.Не,че имам лоши спомени от предишното си раждане (беше бързо,но много болезнено),но само като се сетя,че най-вероятно пак ще имам епизиотомия върху първата и ми отлита желанието за нормално раждане  Tired
Зарежи това секцио и си поискай епидурална упойка. Ще родиш за 2 часа най-много и ще играеш хоро после. А и не е казано, че ще ти правят епизиотомия пак, все пак ти е второ раждане.

# 49
  • Мнения: 64
Абе тва с тая епидорална упойка лично за мен е по скоро зло от колкото добро. Притъпява ти инстинктите и по скоро ще получиш сигурна епизотомия или пък доста разкъсвания от колкото при раждане без упойка. Аз не искам да ти давам съвети ти си родила вече едно, но пък както се казва с второто май е по леко. Сама си прецени, но лично аз упойка не искам и не ти я препоръчвам за нормалното раждане. 

# 50
  • София
  • Мнения: 1 262
Не се притеснявай за белега, малък е и бързо се заличава, особено ако му помогнеш с мазила  Peace

Макар, че съм привърженик на секциото, се чудя защо ти е при второ раждане? Ако наистина първото ти е било бързично, защо да се подлагаш на коремна операция? Казват, че второто вагинално раждане е много по-лесно и бързо  Peace Просто да ти сложат упойка  Hug

# 51
  • Мнения: 1 305
Аз не съм си плащала, раждах в държавна болница и имам такъв шев.Много ниско долу е, прекъснат е и вече почти не личи.Доволна съм от моя оператор Laughing Laughing,не махахме конци, не ме придърпваше нищо и вече предпочитания  от мен начин за раждане е секциото.
Peace
Моя белег от секцио представлява една тънка линиика, а операцията ми е лепена също не съм платила нищо за раждането .

# 52
  • Мнения: 4 555
Абе тва с тая епидорална упойка лично за мен е по скоро зло от колкото добро.
Хахаха, епидуралната е голямо зло, за разлика от секциото, при което също има упойка, при това може да е и пълна, която в сравнение с епидуралната... да не коментирам.
Като си с упойка, какво значение има дали ще имаш епизиотомия, след като няма да усещаш нищо?

# 53
  • София
  • Мнения: 3 789
Моят белег се вижда, но е сравнително пресен.  Няма никъде прищипано.Аз съм и лепена, и шита, защото по принцип си имам сланинки в областта на корема. Конците ми ги махнаха на 6-я ден.
Но за белега как ще ти изглежда- зависи и от лекаря, който ти прави секциото
Иначе ако сложиш бельос  ниска талия- поне при мен не се забелязва, белега ми е точно на свивката

# 54
  • Мнения: 1 080
И аз имам тлъстинки, но не ми е прещипано въобще.
Когато съм с бельо или бански или дънки белега е отдолу и не се вижда.
Намерих в нета няакви снимки - моят изгрежда като този:

# 55
  • Мнения: 2 172
Stefinka наистина не си личи,много елегантна черта,но защо е толкова голяма  Thinking Аз си го представях не повече от 5 см,а то май с еоказа,че е повечко  newsm12

Май ще се откажа от секциото,страх ме е  Confused Ще си трайкам докато раждам,пък дано се размина с епизиотомията.

Благодаря ви за отговорите   bouquet . Stefinka трогната съм от снимката  Hug

# 56
  • Мнения: 1 080
elfi4ka, това не е моят корем.
Казвам, че моята черта е точно толкова незабележима като тази на снимката.
А иначе току що си премерих белега и се оказа, че 11 мес. след секциото е с 14 см. дължина.

  bouquet  bouquet  bouquet

# 57
  • Мнения: 1 949
elfi4ka, това не е моят корем.
Казвам, че моята черта е точно толкова незабележима като тази на снимката.
А иначе току що си премерих белега и се оказа, че 11 мес. след секциото е с 14 см. дължина.

  bouquet  bouquet  bouquet

Моят в момента е 10см, но беше 14 -15 в началото. Съдя по водонепроницаемите превръзки, които си купувах - те са 15см и ги изпълвах по дължина  Rolling Eyes

Елфичка, няма как да е по-малко от 14см, нали от там излиза бебето  Rolling Eyes

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
elfi4ka и моя е големичък.Също бях изненадана ,ама бебето беше 4030 грама и практически ще е трудно от  разрез 5 см да извадят бебето

# 59
  • София
  • Мнения: 6 011
Разреза май почти няма шанс да бъде по-малък от 10-12 см. Все пак нали и когато се ражда вагинално е нужно толкова разкритие. Peace

Общи условия

Активация на акаунт