Един бърз въпрос за секциото.

  • 5 645
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Здравейте,мами  Grinning

Имам 2 малки въпроса .
 1.Там където е белегът от секциото,прищипано ли ви е?В смисъл,ако имате малко тлъстинки на корема,белега вмъква ли се някакси?Аз не съм раждала секцио,но се колебая за второто и едно от нещата,които ме спира е,да не ми стои неестетично.По принцип нямам някакъв голям корем,плосък си е,но има малко тлъстинка отгоре (не е само чист мускул) и се притеснявам,че ще ми се получи като прищипано  newsm78

2.И другият ми въпрос е,като си обуете бикини(прашки,гащи...) белега под тях ли се пада или над тях?В смисъл ако съм с бански на плажа ще се вижда ли?Или ако съм с дънки ниска талия?Въобще чувствали ли сте естетически дискомфорт от белега?

# 1
  • Мнения: 2 374
Еми на мен не ми е "прищипано" изобщо.Моя белег е страшно малък почти незабележим.
А зависи от бикините (прашките) дали белега е под или над тях.А и има спец. лепенки и мехлеми за да се махне белега по твое желание.Аз ще използвам след второто секцио.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Елфичка,белегът е толкова ниско,че не се вижда,когато си с бельо,дори да са от по-плитките прашки.

Там където правят разреза няма тлъстинки и няма опастност да ти стои прищъпано заради тях.Вече ако е зашит лошо разреза,може да стои с ръб,прищъпан или крив.

Най-добре ще е да видиш белег от секцио на някоя приятелка.Разпитай как точно ще ти завършат операцията с лепене или с шевове.Какви ще са конците също е важно-абсорбиращи или ще ги свалят.

Аз родих секцио преди 18 дни и чертичката от операцията почти не се забелязва вече-лепена съм.Не ми е прищъпано.

# 3
  • Мнения: 46 566
1. Не е прищипано, правят го точно на линията над която започват тлъстинките  Mr. Green

2. Доста под тях, не се вижда.

За сметка на това белега ми от апендисит (82 г., била съм на 3 г.), гордо се развява като съшито от обучаващ се обущар, секциото ми е на 4 г. и енезабележимо спрямо него, така че това ми е най-малкия проблем  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 793
Виждала съм доста белези от секцио (година и половина работих като козметик и имах доста клиентки които си правеха кола маска на триъгълник и бяха раждали секцио). Има белези които са по ниско в самото окосмяване и са не по големи от 5-6 см (8-9 месеца след раждането),но съм виждала и белези които са точно там където започва окосмяването. Може би зависи от няколко неща къде ще е разреза. Успех  Peace

# 5
  • Мнения: 371
Нали има някакви лепенки,мазила...които заличават белега.

# 6
  • Мнения: 2 172
А някоя мама не може ли да ми изпрати снимка на белега си  Rolling Eyes
На ЛС или на elle_2003@abv.bg,  или на скайп: Hooligan

Мъжът ми не дава и дума да се издума за секцио,ама не е раждал и не знае какво е Crossing Arms
+ това нищо не се знае,може и да се наложи по някакви причини,въпреки,че бебо си е надолу с  главата от самото начало  Crazy Искам да съм подготвена за всякаква ситуация и ми се искаше да се успокоя,че секциото не оставя ужасни следи  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 683
Здравейте,мами  Grinning

Имам 2 малки въпроса .
 1.Там където е белегът от секциото,прищипано ли ви е?В смисъл,ако имате малко тлъстинки на корема,белега вмъква ли се някакси?Аз не съм раждала секцио,но се колебая за второто и едно от нещата,които ме спира е,да не ми стои неестетично.По принцип нямам някакъв голям корем,плосък си е,но има малко тлъстинка отгоре (не е само чист мускул) и се притеснявам,че ще ми се получи като прищипано  newsm78

2.И другият ми въпрос е,като си обуете бикини(прашки,гащи...) белега под тях ли се пада или над тях?В смисъл ако съм с бански на плажа ще се вижда ли?Или ако съм с дънки ниска талия?Въобще чувствали ли сте естетически дискомфорт от белега?

Не се вижда и никакъв дикомфорт не усещам.

# 8
  • Мнения: 683
Нали има някакви лепенки,мазила...които заличават белега.


Контратубекс, но трябва да се мажеш още в началото, след 6 м. няма смисъл.

# 9
  • Мнения: 683
А някоя мама не може ли да ми изпрати снимка на белега си  Rolling Eyes
На ЛС или на elle_2003@abv.bg,  или на скайп: Hooligan

Мъжът ми не дава и дума да се издума за секцио,ама не е раждал и не знае какво е Crossing Arms
+ това нищо не се знае,може и да се наложи по някакви причини,въпреки,че бебо си е надолу с  главата от самото начало  Crazy Искам да съм подготвена за всякаква ситуация и ми се искаше да се успокоя,че секциото не оставя ужасни следи  Rolling Eyes

Нямам снимка на белега, скоро не съм се снимала гола  Mr. Green, но ти изпратих на лични линк с албумче с морски снимки, прецени сама личи ли си.  Peace

# 10
  • Мнения: 1 844
аз още не съм раждала-нито със секцио ,нито без. Mr. Greenно по наблюдения мисля,че по-големите и "наръбени"белези се правиха едно време.вече всичко е различно.особено ако е направен качествено шевът не си личи изобщо след време.само бледа чертичка в началото на окосмението. Simple Smile
а мъжа ти не го слушай-ти ще раждаш-ти избираш.аз моя от сега съм го предупредила,че ще раждам секцио! Peace

# 11
  • Мнения: 371
И сега се правят "нескопосани" шевове.
Освен това,може раната да супорира и белега става изпъкнал.

# 12
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Моя белег е равен , имам чувството , че е шит отвътре  Crazy и аз не мога да обясня , но не е прищъпнат или изпъкнал.
не си личи над дънки с ниска талия и бански , много ниско долу е , чааааааак в началото на окосмението.

# 13
  • Мнения: 4 784
1. Не е като прищипано.
2. Не се вижда, доста под бикините и банските се пада и не е никак страшен като белег.

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 557
Моят не личи,НО всичко зависи от оператора,който прави секциото Peace

# 15
  • Мнения: 2 334
Много зависи от лекаря който ти прави операцията.Моят белег е много хубав-прав и много тънак и не седи като прещипан.Белега ми е много ниско долу и с колкото и изрязано бельо да съм не се вижда  Peace

# 16
  • Мнения: 9 451
Много зависи от това кой и как ще те среже.Мисля,че това с белега трябва да ти е най-малкия проблем в момента.Щом се навиваш да раждаш секцио,трябва да свикнеш и с мисълта,че ще имаш белег-независимо какъв.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Белега ми не може да се забележи, освен ако не допусна някой да се взира точно там от разстояние 15 см., а засега единствения кандидат е съпруга ми  Mr. Green  Laughing
В окосмената част е, тънък и с цвета на кожата, нищо не е прищипано, а аз съм много едра и с доста материал за прищипване по принцип. Не се вижда, независимо от бельото.
Имам и операция от апандисит, която се вижда повече.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 178
Моят белег също не се забелязва особено,бях стриктна и в мазането с мазила.Но за сметка на това имам ужасни сраствания от лявата страна(шиха ме две д-рки,едната отляво,другата отдясно),та точно там самата кожа стои някак втвърдена и се вижда леко вдлъбване,подобно на прищипано.Наистина си зависи от лекаря,който прави операцията  Peace

# 19
  • Мнения: 1 817
*Моят е прищипан, но аз имам и друга операция /апандисит така ли се пише/  преди 17 г. Имам си и тлъстинки. Embarassed
*Иначе белегът е много ниско, не може да се види от бикини.

# 20
  • Мнения: 2 149
1. Не е като прищипано.
2. Не се вижда, доста под бикините и банските се пада и не е никак страшен като белег.
smile3521

# 21
  • Мнения: 494
Белега е много ниско доло. Само мъжа ти ще го види. Не се вижда като сложиш гащи или бански. При мен специално кожата е лепена и стои като една лека драскотина. Лекаря ми каза, че до няколко години съвсем ще изчезне. При мен специално няма никакво прищипване.

# 22
  • Мнения: 4 111
1. няма такова нещо
2. белегът ми се намира на около 1 см надолу от мястото, където започва окосмената част, не се вижда с каквито и да е ниски талии, прашки, бански и подобни. Поне чак толкова ниски талии не съм виждала  Mr. Green
А самият белег е толкова блед, че почти не се забелязва.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 529
1. При мен няма нищо прищипано.
2. Не се вижда, доста нисичко си е.
И да си призная, за моя белег - не е първо качество, можеше и по-добре да е Peace Дано втория път, ЖЗ, се постараят повече  Crossing Arms

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 559
Не се притеснявай вбелега остава под ръба на бикините.

# 25
  • Мнения: 64
Аз само да кажа, че една позната доплати за някакъв вид козметичен шев. Конците и бяха от тези, които падат сами и вече близо година след операцията белега и е като драснато от молив е не е НВ, а като 3В (около 2/3мм) и не е повече от 8см. Няма сраствания и прещипани истори, даже на места се прекъсва. Попитай за този вид шев, мисля че се доплаща около 150/200 лв е, но ако толкова държиш на естетиката, вариянта е този. А и до колкото съм чувала разреза при секцио е точно над окосмената част и почти няма как да се види от бельо, бански или дънки с ниска талия. Като се замисля, май никой не е мислил да први дрехи от които да се подават косми все пак.

# 26
  • Мнения: 1 629
1. не ми стои като прищипано. Имам коремче, но то е по-нагоре от белега и няма връзка никаква с него. Самият белег стои като белег от порязано и е права линия.
2. Зависи от бикините. Ако са с ниска талия се вижда - няма как, но ако са нормални 2-3 пръста под пъпа няма да се вижда. Доста трябва да си събуеш гащетата за да се види Mr. Green

# 27
  • Мнения: 8 999
Здравейте,мами  Grinning

Имам 2 малки въпроса .
 1.Там където е белегът от секциото,прищипано ли ви е?В смисъл,ако имате малко тлъстинки на корема,белега вмъква ли се някакси?Аз не съм раждала секцио,но се колебая за второто и едно от нещата,които ме спира е,да не ми стои неестетично.По принцип нямам някакъв голям корем,плосък си е,но има малко тлъстинка отгоре (не е само чист мускул) и се притеснявам,че ще ми се получи като прищипано  newsm78

2.И другият ми въпрос е,като си обуете бикини(прашки,гащи...) белега под тях ли се пада или над тях?В смисъл ако съм с бански на плажа ще се вижда ли?Или ако съм с дънки ниска талия?Въобще чувствали ли сте естетически дискомфорт от белега?

1. Имах малко тлъстинки, които наистина стояха като прещипнати, но като отслабнах и влезнах във форма всичко си дойде на мястото. В момента нямам тлъстинки и коремът ми е съвсем плосък.
2. Зависи от бикините /прашките/банските - никога не съм си показвала космите, дори когато нямах белег. И тъй като той е в началото на окосмението, сега също не се вижда. Нося съвсем плитки /но не в разрез с благоприличието/ дънки и бельо.

# 28
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Много зависи от опериращия. Имам секцио два пъти и съм доволна, белега ми е малък, не е прищипан и е доста ниско долу. Но на една позната пък и е много грозен, крив и голям и високо. Та много зависи. Аз лично съм доволна, е, има си белег, ама то няма как.

п.п. Сега си гледах белега пред огледалото и стои малко като прещипано, но си имам и тлъстинки.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 09:53 от Иренка

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 795
   Значи в началото, след раждането коремът ми наистина изглеждаше като прищипан на мястото, където е белега. Сланинките буквално висяха. После отслабнах, правих коремни преси и всичко се прибра, не изглеждаше като прищипано. Самият белег си беше съвсем обикновен - една чертичка, нищо особено. С течение на времето избледня. Да уточня, че мен ме затвориха с телчета, не с конци. Миналото лято претърпях друга гинекологична операция - резнаха ме на мястото на стария белег. Съответно всичко пак увисна.  ooooh! Този път ме шиха с конец и белегът не е много красив. Тъкмо щях да почвам коремни преси, и установих, че съм бременна. Сега нещата отиват към второ секцио, съответно трети белег, ще го мисля след като родя.
   По въпроса за виждането - не, не се вижда от плитки бански и бельо. Твърде ниско е. Поне за това недей да се притесняваш.  Grinning

# 30
  • Мнения: 1 155
Нямам прищипано, белега почти ми е изчезнал, а като си обуя бикините ми се пада над тях и се вижда, но седи много секси, много си го харесвам, но вече е почти незабележим Peace

# 31
  • Мнения: 2 960
1. не ми е стояли /не ми стои като прищипано.
2.изключително ниско долу е и е много малък.,Колкото и изрязани прашки да сложа-не се вижда.За дънки с плитка талия -също няма никакъв шанс  hahahaда се подаде Peace Вече е незабележим ,и не съм имала и грам естетически дискомфорт.

# 32
  • Мнения: 2 172
Много ви благодаря за отговорите,бахте иключително изчерпателни   bouquet

Още не съм решила как ще раждам,доста ме е страх от коремна операция (особено като се нагледах на секцио в ю тюба  Crazy ) ,но все пак е изкушаващо да си нагласиш датата и да отидеш като бял човек ,подготвен.Не,че имам лоши спомени от предишното си раждане (беше бързо,но много болезнено),но само като се сетя,че най-вероятно пак ще имам епизиотомия върху първата и ми отлита желанието за нормално раждане  Tired

Ще си помисля още и ще реша.Много ви благодаря още веднъж за отговорите,бяха ми много полезни  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 53
elfi4ka,моят съвет е ,ако нямаш индикация за секцио, не прави.Послушай мъжа си NaughtyМоите дъщери са родени със секцио ,но аз нямах избор.Но ако все пак трябваше да избирам, с две ръце щях да съм за нормално раждане.Не си мисли, че секциото е по-добрия вариант. Но все пак решението си е твое, а аз исках да ти кажа моето мнение. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 949
Нали има някакви лепенки,мазила...които заличават белега.


Контратубекс, но трябва да се мажеш още в началото, след 6 м. няма смисъл.

И лепенки Цика-кеър.

Не е прищипано, остава под бельото (банския). Моят е няколко мм над частта, където трябва да е окосмяването, но е заради една бенка. За това ме резнаха малко по-нагоре  Peace

# 35
  • Мнения: 1 949
Нямам прищипано, белега почти ми е изчезнал, а като си обуя бикините ми се пада над тях и се вижда, но седи много секси, много си го харесвам, но вече е почти незабележим Peace

 Shocked Извинявай, но какви гащи носиш, че белега да се пада над тях?

# 36
  • Мнения: 8 999
  Значи в началото, след раждането коремът ми наистина изглеждаше като прищипан на мястото, където е белега. Сланинките буквално висяха. После отслабнах, правих коремни преси и всичко се прибра, не изглеждаше като прищипано. Самият белег си беше съвсем обикновен - една чертичка, нищо особено. С течение на времето избледня. Да уточня, че мен ме затвориха с телчета, не с конци. Миналото лято претърпях друга гинекологична операция - резнаха ме на мястото на стария белег. Съответно всичко пак увисна.  ooooh! Този път ме шиха с конец и белегът не е много красив. Тъкмо щях да почвам коремни преси, и установих, че съм бременна. Сега нещата отиват към второ секцио, съответно трети белег, ще го мисля след като родя.
   По въпроса за виждането - не, не се вижда от плитки бански и бельо. Твърде ниско е. Поне за това недей да се притесняваш.  Grinning

Саня, защо не се уговориш с лекаря си да ти направи една малка пластика по време на второто секцио. На мен ми направиха - изрязаха листообразно над и под стария белег и след това зашиха, като по този начин ми прибраха и малко кожа от корема. Всеки средноинтелигентен хирург може да го направи.

# 37
  • Мнения: 656
Аз имам 2 ЦС ,белега е малък и не се вижда от бельото.Нямам и нищо прищипано.

Успех ,каквото и да решиш,но аз ти пожелавам да си родиш нормално.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 626
Не се вижда, дори с най-плитките бикини/прашки.

Не ми стои прищипано.

# 39
  • Мнения: 1 100
Нито е прищипан, нито се вижда и от най-плитките бикини. Едната половина е едва незабележима вече - от тази страна ме ши жена.  Laughing Не съм се мазала с нищо. Освен от майсторството на "шиещите", видът на белега зависи и от типа кожа. При някои хора кожата има склонност към образуване на релефни белези.

# 40
  • Мнения: 1 949
Нито е прищипан, нито се вижда и от най-плитките бикини. Едната половина е едва незабележима вече - от тази страна ме ши жена.  Laughing Не съм се мазала с нищо. Освен от майсторството на "шиещите", видът на белега зависи и от типа кожа. При някои хора кожата има склонност към образуване на релефни белези.

Точно така, цикатрикс се казва релефният белег. По-точно, зависи от съединителната тъкан. Ако си склонна да образуваш цикатрикси, където и да те оперират, все ще си имаш белег. Моят беше такъв, но се изглади с Цика-кеър лепенки.

# 41
  • Мнения: 3 294
Виждала съм белег от секцио , много е дискретен и ако се сдобиеш с такъв ще го знае само мъжа ти  Crazy Аз съм за секциото и ако наистина искаш да родиш така , не виждам причина да не го направиш , все пак ти ще раждаш , не мъжа ти  Peace Успех

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 306
А при второ секцио винаги ли режат върху белега от първото?

# 43
  • София, център
  • Мнения: 3 455
1. Не е прищипано, правят го точно на линията над която започват тлъстинките  Mr. Green

2. Доста под тях, не се вижда.

За сметка на това белега ми от апендисит (82 г., била съм на 3 г.), гордо се развява като съшито от обучаващ се обущар, секциото ми е на 4 г. и енезабележимо спрямо него, така че това ми е най-малкия проблем  Mr. Green

И аз така!

# 44
  • Мнения: 656
При второто ми секцио рязаха върху белега от първото,така че в момента имам само един белег.

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз само да кажа, че една позната доплати за някакъв вид козметичен шев. Конците и бяха от тези, които падат сами и вече близо година след операцията белега и е като драснато от молив е не е НВ, а като 3В (около 2/3мм) и не е повече от 8см. Няма сраствания и прещипани истори, даже на места се прекъсва. Попитай за този вид шев, мисля че се доплаща около 150/200 лв е, но ако толкова държиш на естетиката, вариянта е този. А и до колкото съм чувала разреза при секцио е точно над окосмената част и почти няма как да се види от бельо, бански или дънки с ниска талия. Като се замисля, май никой не е мислил да први дрехи от които да се подават косми все пак.


 Peace PeaceАз не съм си плащала, раждах в държавна болница и имам такъв шев.Много ниско долу е, прекъснат е и вече почти не личи.Доволна съм от моя оператор Laughing Laughing,не махахме конци, не ме придърпваше нищо и вече предпочитания  от мен начин за раждане е секциото.

# 46
  • София
  • Мнения: 4 590
И аз няма да кажа нещо по-различно -  белегът не стои като прищипан и е много ниско долу, така че не се забелязва от бельото. Спокойно мога да си ходя с плитки бикини на плажа и никой да не разбере как съм раждала. Wink
От моя белег има още какво да се очаква (определено има и "по-хубави", надявам се втория път, живот и здраве, да ми го направят по-добре Laughing), но в никакъв случай не е грозен и не ми е създавал нито проблем със самочувствието, нито с какво и да било.
А относно акъли за раждането - не бих позволил никой освен мен и лекарят ми да решава как ще раждам АЗ.

Успех!

# 47
  • Мнения: 4 335
Нито ми стои прищипан,нито се вижда и от най-плитките ми гащички  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 4 555
но все пак е изкушаващо да си нагласиш датата и да отидеш като бял човек ,подготвен.Не,че имам лоши спомени от предишното си раждане (беше бързо,но много болезнено),но само като се сетя,че най-вероятно пак ще имам епизиотомия върху първата и ми отлита желанието за нормално раждане  Tired
Зарежи това секцио и си поискай епидурална упойка. Ще родиш за 2 часа най-много и ще играеш хоро после. А и не е казано, че ще ти правят епизиотомия пак, все пак ти е второ раждане.

# 49
  • Мнения: 64
Абе тва с тая епидорална упойка лично за мен е по скоро зло от колкото добро. Притъпява ти инстинктите и по скоро ще получиш сигурна епизотомия или пък доста разкъсвания от колкото при раждане без упойка. Аз не искам да ти давам съвети ти си родила вече едно, но пък както се казва с второто май е по леко. Сама си прецени, но лично аз упойка не искам и не ти я препоръчвам за нормалното раждане. 

# 50
  • София
  • Мнения: 1 262
Не се притеснявай за белега, малък е и бързо се заличава, особено ако му помогнеш с мазила  Peace

Макар, че съм привърженик на секциото, се чудя защо ти е при второ раждане? Ако наистина първото ти е било бързично, защо да се подлагаш на коремна операция? Казват, че второто вагинално раждане е много по-лесно и бързо  Peace Просто да ти сложат упойка  Hug

# 51
  • Мнения: 1 305
Аз не съм си плащала, раждах в държавна болница и имам такъв шев.Много ниско долу е, прекъснат е и вече почти не личи.Доволна съм от моя оператор Laughing Laughing,не махахме конци, не ме придърпваше нищо и вече предпочитания  от мен начин за раждане е секциото.
Peace
Моя белег от секцио представлява една тънка линиика, а операцията ми е лепена също не съм платила нищо за раждането .

# 52
  • Мнения: 4 555
Абе тва с тая епидорална упойка лично за мен е по скоро зло от колкото добро.
Хахаха, епидуралната е голямо зло, за разлика от секциото, при което също има упойка, при това може да е и пълна, която в сравнение с епидуралната... да не коментирам.
Като си с упойка, какво значение има дали ще имаш епизиотомия, след като няма да усещаш нищо?

# 53
  • София
  • Мнения: 3 789
Моят белег се вижда, но е сравнително пресен.  Няма никъде прищипано.Аз съм и лепена, и шита, защото по принцип си имам сланинки в областта на корема. Конците ми ги махнаха на 6-я ден.
Но за белега как ще ти изглежда- зависи и от лекаря, който ти прави секциото
Иначе ако сложиш бельос  ниска талия- поне при мен не се забелязва, белега ми е точно на свивката

# 54
  • Мнения: 1 080
И аз имам тлъстинки, но не ми е прещипано въобще.
Когато съм с бельо или бански или дънки белега е отдолу и не се вижда.
Намерих в нета няакви снимки - моят изгрежда като този:

# 55
  • Мнения: 2 172
Stefinka наистина не си личи,много елегантна черта,но защо е толкова голяма  Thinking Аз си го представях не повече от 5 см,а то май с еоказа,че е повечко  newsm12

Май ще се откажа от секциото,страх ме е  Confused Ще си трайкам докато раждам,пък дано се размина с епизиотомията.

Благодаря ви за отговорите   bouquet . Stefinka трогната съм от снимката  Hug

# 56
  • Мнения: 1 080
elfi4ka, това не е моят корем.
Казвам, че моята черта е точно толкова незабележима като тази на снимката.
А иначе току що си премерих белега и се оказа, че 11 мес. след секциото е с 14 см. дължина.

  bouquet  bouquet  bouquet

# 57
  • Мнения: 1 949
elfi4ka, това не е моят корем.
Казвам, че моята черта е точно толкова незабележима като тази на снимката.
А иначе току що си премерих белега и се оказа, че 11 мес. след секциото е с 14 см. дължина.

  bouquet  bouquet  bouquet

Моят в момента е 10см, но беше 14 -15 в началото. Съдя по водонепроницаемите превръзки, които си купувах - те са 15см и ги изпълвах по дължина  Rolling Eyes

Елфичка, няма как да е по-малко от 14см, нали от там излиза бебето  Rolling Eyes

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
elfi4ka и моя е големичък.Също бях изненадана ,ама бебето беше 4030 грама и практически ще е трудно от  разрез 5 см да извадят бебето

# 59
  • София
  • Мнения: 6 011
Разреза май почти няма шанс да бъде по-малък от 10-12 см. Все пак нали и когато се ражда вагинално е нужно толкова разкритие. Peace

# 60
  • Мнения: 4 390
Не знам колко сантиметра е бил моят разрез, не съм го мерила, но сега /6 г. по-късно/ имам едва забележим  белег /пресечен/, дълъг не повече от 5-6 см. 

# 61
  • Мнения: 2 172
Ами и аз като се замисля няма как от толкова малък отвор да извадят цялото бебе,но си представях,че срязват 5-6 санта и след това го разтягат с онези железа,но явно съм се заблудила  smile3538 Но явно след години се смалява.

# 62
  • Мнения: 4 555
Моят е 17 см.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 011
Определено се е смалил моя белег на сантиметри, в сравнение с периода веднага след раждането.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 808
Моят белег е 13 см., много тънка линия в окосмената част, но стои малко като прищипано, щото са ми в повече килцата  Embarassed

# 65
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Някой питаше: на второ секцио режат на същото място.

Показания белег на снимката е перфектен просто, моя ми се струва кривичък.
Сега го премерих 12 см. е 6 месеца след секциото , но беше бая голям.

# 66
  • Мнения: 141
Аз нямам белег от секцио, но имам от гинекологична операция по спешност и затова не ме срязоха ниско долу, а вертикално от окосмената част до малко под пъпа,в началото след операцията ми белега беше мнг тънък,но след това някакси самата ми кожа не реагира добре и се удебели.Лекарят, който ме оперира, ми каза, че всяка кожа реагира различно на рязане и съответно на белег след това- може да изчезне съвсем след години белега, но може и да стане по-зле, както е при мен!  Sad

# 67
  • Мнения: 1 155
Нямам прищипано, белега почти ми е изчезнал, а като си обуя бикините ми се пада над тях и се вижда, но седи много секси, много си го харесвам, но вече е почти незабележим Peace

 Shocked Извинявай, но какви гащи носиш, че белега да се пада над тях?
Нормални бикини, S размер  Grinning

# 68
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Oще не съм раждала , но приятелка ми показа белега си , беше ужасен , може би защото се беше отворил разреза , пак я шиха , а и беше скоро след операцията. .. Според мен ако не се налага секцио бих раждала нормално . Всъщност аз съм голямо шубе и като му дойде времето и аз бих се замислила

# 69
  • София
  • Мнения: 3 249
Някой питаше: на второ секцио режат на същото място.

Да, но шева е по-голям втория път...Един и същи лекар го е правил, ако има значение. Сега съм уж лепена...Но ми е скорошна операция.

# 70
  • Мнения: 1 546
Белега ми не личи, няма прищипано, няма вдлъбнато. Wink Като тъъъъъънък конец е.

# 71
  • Мнения: 85
Няколко месеца след секциото се мазах с Контратубекс ефекта е невероятен белегът ми почти не се вижда

# 72
  • София
  • Мнения: 160
Белега ми се пада под бикините , тъй като ме шиха 2 -ма лекари , от едната страна почети не си личи , а от другата е доста плътен и червен ( мажа се с Контратубекс )

# 73
  • Мнения: 73
Моят белег е удебелен леко все още, но гинеколога ме увери, че с  времето ще избледнява. Иначе е доста ниско, дори и най-плитките ми бикини го скриват.

# 74
  • Мнения: 668
И моя почти не се забелязва, мазах се с контатубекс, ама забравам понякога. Иначе вторият път режат пак на същото място. И наистина си зависи от оператора. В началото вида му е доста страшничък, но с времето избледнява.

# 75
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Някой питаше: на второ секцио режат на същото място.

Да, но шева е по-голям втория път...Един и същи лекар го е правил, ако има значение. Сега съм уж лепена...Но ми е скорошна операция.

Спор няма. Аз като се прибрах втория път и като го погледнах в огледалото онемях, направо все едно от кокал до кокал беше разреза, действително беше двойно по- голям. Но за 6 месеца се сви до 12 см. В единият край е много тънък, в другия е плътен и удебелен, но и без това само аз и мъжа ми го виждаме, не ме притеснява, все пак двете ни деца от там са излезли. Иначе при мен също е правено и двата пъти от един и същи лекар и съм лепена, конци имаше по краищата само.

# 76
Моят разрез и много ниско долу.Няма как да се види,каквото и бельо да нося.Аз питах лекаря ми за контратубекс и той ми каза,че  е най-добре да не го ползвам.Така и направих.Сега наблюдавам,че непрекъснато ми намалява белега.

# 77
  • Мнения: 417
Белега ми е 10см. -беше доста по голям. Беше леко одебелен  в началота на единия край(нещо като прещипано), но като отслабнах и се изравни. Не се вижда от ниска талия,дори и от най плитките бикини, той е ниско долу - от където започва окосмената част. Изобщо не ме притеснява.
Мазах с Контратубекс след това,но ме сърбеше и дразнеше от него и измазах само 1 тубичка.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 14:09 от boboblina

# 78
  • Мнения: 212
чертичката от операцията почти не се забелязва вече-лепена съм.Не ми е прищъпано, а разрезът е 17,5 см.

Общи условия

Активация на акаунт