За Пентаксима

  • 9 225
  • 56
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 098


Мег, първо няма как да докажат, че ваксините са виновни - нали знаеш, че никой лекар няма да каже, че реакциите са от това, ще кажат, че детето е алергично към храна, която няма общо с ваксините  Confused

Има как да докажат,но не искат да го правят.
Впе4атление ми е направило,4е ако майката говори след ваксинирането за последвали проблеми след тази интервенция,то педиатъра и сестрата не го отбелязват официално,както уж би трябвало да бъде.Евентуално,в много редки слу4аи се вписва реакцията в картона на детето като възможна проява след ваксинация,но нищо пове4е.

# 16
  • Мнения: 14 654
Така е, но без лекарско потвърждение, че детето ми е пострадало точно от ваксината, аз в съда на какво ще се опра. Моето дете направи няколко дни след МПР тежък бронхоспазъм, за който никой не знаеше от какво е - здравото ми и никога не боледувало до тогава дете стана едно от най-болнавите и ни трябваха години, за да преодолеем този тежък проблем.  Аз съм сигурна, че е реакция от ваксината - няма от какво друго да е. Колкото пъти се връщам назад, все по-ясно ми става, че точно ваксината е виновна. Отделна и кожата му е леко атопична, което също става от ваксините. Затова съм решила на второто да му спестя тези отвори, вече съм убедена, че ги слагат на децата нарочно - за да са все болни, осигуряват си пациенти с хронични заболявания за години наред.

# 17
  • Мнения: 5 713
Ако човек хвърли едно око на всички отчетни теми, ще види колко бебета има с кожни проблеми, примерно. След поставена ваксина. Но никой не иска да направи връзка с нея.  Sad

# 18
  • Мнения: 857
Ужасно е това, което се случва и би могло да се случи.
Лекарката постави и на моето дете Пентаксим  Sad.
Само се моля да  минат и следващите приеми без странични ефекти.

# 19
  • Мнения: 2 746
Ако човек хвърли едно око на всички отчетни теми, ще види колко бебета има с кожни проблеми, примерно. След поставена ваксина. Но никой не иска да направи връзка с нея.  Sad

А, не  е непременно след ваксина. При това повсевместно разпространение на изкуствените млека, с които бебетата почват от родилното, какво има да се чудим.

# 20
  • Мнения: 5 713
И в родилното се слагат ваксини.
Има майки, които кърмят и пак децата им са с кожни проблеми. И не само.

Сега, като страничен наблюдател неслагащ ваксини, ми е по- лесно да забелязвам някои неща, отколкото, когато Маги беше бебе.
Тогава милата караше с едни лишейчета по гърба половин година, че и повече, а аз си мисех, че е от топлото. Педиатърката вдигаше рамене.

# 21
  • Мнения: 14 654
А, не  е непременно след ваксина. При това повсевместно разпространение на изкуствените млека, с които бебетата почват от родилното, какво има да се чудим.

Бебето на Kozlio е изключително кърмено и много внимателно захранено след навършени 7 месеца, така че това с изкуствените млека не може да служи за оправдание на ваксините.
Но пък лекарите не се свенят на внушават на майките, че бебета им се изриват от кърмата, защото ядат какво ли не и доста майки наистина се ограничават страшно и дори не им хрумва, че обривите може да се дължат например на формалдехида, живака или алуминия във ваксините, или пък на следите от яйца, които има в тях, или пък от чуждия животински протеин, в който се завъждат ваксините, преди да влязат в спринцовката.

# 22
  • Мнения: 147
При нас също имаше постваксинална реакция след втория прием на Пентаксим. При първия нямаше нещо, което да е обезпокоително, но след известно време забелязах подут лимфен възел, което според педиатърката не било притеснително, но да го наблюдавам дали не нараства. При втория прием обаче вдигна Т, появи се огромен оток на краченцето (сега 2 месеца след ваксината се напипва още малка бучица), детето ми не спря да плаче неистово 10 дена, ама наистина без да спира (а по принцип е спокойно и усмихнато бебе)! Спря да си гука, нямаше очен контакт, от непрестанния плач ли незнам, но единия ден получи нещо като тик на главичката за около половин час. След това започнах да чета малко повече за ваксините....след дъжд-качулка, но поне взех решение да спра с ваксините до тук.

# 23
  • Мнения: 1 725
Плаче ми се като чета. Бих изплакала всичките сълзи на горкото ти бебче, ако можеше то да не го прави!  Sad  При нас не е имало проблем и не мога да си го представя реално, но ми се струва много страшно и несправедлово.

# 24
  • Мнения: 306
Мерси за линк-а.
А педиатъра бих го осъдила не за морално удовлетворение, а за да му отнемат правата да практикува. Защото съм сигурна, че и в момента продължава да преекспонира Пентаксим, като си спестява доста информация, която е в ущърб на ваксината. Но в България това няма как са стане  #Cussing out

# 25
  • Мнения: 306
viva nova, не искам да звуча нелюбезно, но ако обичаш се върни в частта на първия ми пост, където описвам как съм хранила и кога захранвала  Crazy Направо откачам като чуя подобна репалика като твоята. Ти първо вземи листовката на Пентаксим, прочетия, разбери я, защото съм сигурна, че повечето неща няма да са ти ясни и тогава заповядай отново да се изказваш за причините.
А Янечек е абсолютно прав. На 100% съм съгласна. Първо ти вкарват еб*си лайната в кръвта на детето и после ти казват, че е така щото си яла кашкавал  #2gunfire Ами тия лекари не са ли учили по биология в девети клас, че белтъка се разгражда на аминокиселини  Shocked
И пак ти казвам viva nova, избягвай подобни изказвани, зашото говориш с майка на изключитено кърмено бебе. Ами ако някоя майка, коята храни с АМ прочете поста ти. Само ще й вмениш вина, която тя НЯМА. Явно вие не сте имали проблеми с ваксините, това е чудесно. Много се радвам за теб. Дано никога не разбереш колко ужасно е насила да разболят здравото ти и жизнено дете и после да ти вменяват вина  Sick

# 26
  • на пистата
  • Мнения: 5 841
имаме 4 приема на пентаксим и не съм имала проблеми.съжалявам затова което ви се е случило,но не изключвай и вероятноста детето просто да си боледува от тези болести а не да е реакция от ваксината.много деца страдат от атопичен дерматит и имат алергия към белтъка на кравето млякои без да са поставяли тази ваксина.меоду другото на моето дете му се появиха пъпки след приема на оспамокс.доколкото съм запозната тази ваксина не е по здравната каса и не виждам как може да се осъди лекар,че я е поставил като ние си я купуваме на своя отговорност

# 27
  • Мнения: 2 746
По-спокойно, Козльо, недей подскача толкова! Simple Smile Ако ще ти прозвучи успокоително, поради куп проблеми моята дъщеричка беше на изкуствено хранене от първия си ден! Само аз си знам какво изживях, защото знам какво са адаптираните млека и до какво може да доведе даването на АМ на толкова малко бебе!!!! Не става въпрос за търсене на вина, защото много добре знам, че понякога кърменето не се получава. Сега ясно ли ти е? И за щастие, достатъчно добре се информирах, за да не сложа Пентаксим на малката.

# 28
  • Мнения: 682
Здравейте.
Включвам се в темата с най-голямо удоволствие.За мен ваксините са най-гадното нещо на света.Съжалявам,че съм ваксинирала въобще сина си,но тогава(преди 10 години) просто нямаше как и откъде  да се имформирам за страничните ефекти.Дъщеря си я ваксинирах със всички задължителни ваксини до 5-тия месец включително.Едва след това прочетох доста неща за ваксините в интернет и реших повече да не ваксинирам.Личната лекарка,преди година и половина ме навиваше да купя на бебка Пентаксим,защото била много по-хубава и изчистена от тази която е по здравна каса.Дори ми каза,че нямала никакви странични ефекти.Каква наглост!!!Като ме видя,че тогава се поддавам,веднага ми написа рецепта и ми каза да купя трите дози на Пентатаксима.Дори ми каза и цената-около 180 лв. и в коя аптека ще я намеря.Аз реших да не я купувам,сложих тази която е по здравна каса.Но ми направи впечатление,че на личната лекарка не и стана приятно,че не съм купила Пентаксима.От тогава отношението и към нас коренно се промени,претупкваше ни при всяка консултация,а когато разбра,4е съм решила да не поставям повече ваксини,направо побесня.Започна да ме заплашва,че детето ми никога няма да види ясла и детска градина,че рубеолата и заушката били много опасни болести и т.н и т.н.Попитах я за станичните ефекти,а тя ми каза да не вярвам на глупости които се пишели по форумите и, че това можело да се случи само 1/1000.
Според мен всички ваксини са опасни,дори и Пентаксима!

# 29
  • Мнения: 14 654
много деца страдат от атопичен дерматит и имат алергия към белтъка на кравето млякои без да са поставяли тази ваксина.меоду другото на моето дете му се появиха пъпки след приема на оспамокс.аме на своя отговорност

E, защо страдат много деца от АД? Защото точно консервиращите съставки във ваксините им ги откючват тези алергии, а не защото така са се родили  Crazy И от чуждия ген, който ти вкарват в кръвта - ваксините се завъждат в мъртви абортирани животински ембриони или в гнойни огнища по болното животно. Обикновено АД избива след втория-третия прием на дтк, а някои бебета се изпъпчват още в родилното от ваксините, дето им ги слагат там, пък после обясняват на майките, че това е нормално, че всички бебета са така. А защо са така не казват, въпреки че знаят  Mr. Green
Надявам се и тук да стане като в другите страни от ЕС, където не те преследват като престъпник, понеже си избрал да не ваксинираш. В Русия дори не са задължителни, но българчетата са опитните зайчета на Америка - защо на тях да не се тества всичко, което излиза на пазара.

Общи условия

Активация на акаунт