малко вьпросче за пилешкото месо

  • 7 346
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 298
Моето бебе е почти на 6 месеца и реших да опитам да му правя домашно пюре. Започнах първо със зеленчуково, но той не го яде- а колко труд хвърлих само ooooh! После прочетох, че трябвало да се слага захар - както в готовите, но аз не искам #Cussing out
Искам да попитам слагате ли в домашните месни пюрета захар или сол и дали ако няма такива съставки, хлапетата ще харесат повече купените newsm78
Много ми се иска да започна да му правя само домашни  chef
Не му давай тези подправки, не се препоръчва. Ние хапваме Хип и някои на Семпер, в тях няма нито захар, нито сол, поне така пише.
Ако искаш да готвиш домашно, опитай на пара, така зеленчуците си запазват естествените соли и са много-по вкусни и от варените, и от купешките. Моята тях най-обича, ама аз се върнах бързо на работа, а баба й, която я гледа през деня, няма възможност да готви, че не е първа младост. Домашно детенце си хапва само през уикенда, но и Хип и Семпер си ги люби през седмицата, като няма друго.

# 31
  • Мнения: 844
Аз пък слагам захар. Започнах с по 1 лъжичка, и постепенно намлявам. Целта ми ед да махна захарта напълно. Надявам се да успея, но всяко нещо с времето си. Мисля, че с възраста се научават, ето, че сок не пиеше, но днес изпи 150 мл. банан на Ганчев.

# 32
  • Мнения: 3 927
кое месо от пилето се дава на бебето . интересува ме , ако правя домашни пюрета , кое месо да ползвам - бялото или бутчетата.

Използвам и двете. Когато пасирах просто смесвах двете меса + бульон и си правех формички от ледените.
Но напоследък все по-малко месо давам. Не знам заради фосфатите ли или че е лято и готвя постно.....
Иначе купувам, 'щото си нямам баба на село Wink

# 33
  • България-София
  • Мнения: 573
Ето какво ме посъветваха педиатрите в Израел по въпроса за месото и най-вече пилетата. Купува се само прясно месо, измива се, слага се да заври и ври 10 минути, след което се изхвърля бульона месото се изплаква и чак тогава се притотвя ястието. На въпроса не изхвърлям ли с бульона най- хранителното ми казаха, четова е нищо в сравнение с това системно да хапват антибиотици например.

Общи условия

Активация на акаунт