Отношението към децата в детските градини

  • 1 661
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
Обещах да Ви държа в течение,е,вчера го взех от градината болен,защото бил с мокър ръкав от сутринта,след като се е олял с чая и е нямало кой да го преоблече или поне да му кажат да отиде до гардеробчето и да го направи,плюс това са ги изкарали да играят навън върху мокрия пясък...думе нямам,на всичкото отгоре,след като го поразпитах как минал деня,отговора беше,че госпожата го е попитала "Майка ти вкъщи не ти ли дава вода".
Не ми се коментира повече........

# 16
  • София
  • Мнения: 3 880
Обещах да Ви държа в течение,е,вчера го взех от градината болен,защото бил с мокър ръкав от сутринта,след като се е олял с чая и е нямало кой да го преоблече или поне да му кажат да отиде до гардеробчето и да го направи,плюс това са ги изкарали да играят навън върху мокрия пясък...думе нямам,на всичкото отгоре,след като го поразпитах как минал деня,отговора беше,че госпожата го е попитала "Майка ти вкъщи не ти ли дава вода".
Не ми се коментира повече........

мисля, че би било полезно за другите родители, живеещи в Пловдив да се каже името на тази градина.

# 17
  • Мнения: 619
Ама защо търпите такава инквизиция над децата ви?! Shocked
Просто незабавно сменете градината и разгласете името й!
Че и да си давате парите за тази "елитност"...
Думи нямам за това безобразие! #2gunfire

# 18
  • Мнения: 417
И аз нямам думи! Rolling Eyes #Crazy #Crazyтова наистина е пълно безобразие.Подай жалба в инспектората като директорката не взема незабавни мерки за нормалното отглеждане и отношение към децата.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Иван ходи точно 4 дни. Когато отиваше за първи ден пърхаше от щастие. На третият ден като го прибрах беше отпуснат. Заспа. Стори ми се странно. Опитах се да го събудя, но беше замаян. Звъннах на педиатъра. Оказа се, че е обезводнен. Цял ден без капчица вода. Оводнявахме го и светна. Обясних му, че трябва да си пие водичката. Казах му, че ако пие водичка ще има и награда. И той си изпил чашката, която оставям. Следобед съм предупредила, че се напикава. Е на четвъртия ден се напикал. Оставили го да се преоблича сам. Не е лошото това, ама и публично го наказали. Сега не иска там. Ми то как да искаш?

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Елитна градина в Пловдив... защо ли ми звучи познато  Thinking

Нямаше по - щастливо дете от дъщеря ми в деня, в който тръгна на градина - елитна, в центъра на Пловдив. Още от следващия ден започна да плаче... госпожа или лелка не беше отишла с нея първия път до тоалетната, да й помогне и покаже как да клекне. Напишкала си дрехите и беше стояла мокра до вечерта. В следващите дни я взимах точно както описва Sesana, обезводнена и пиеше по литър течност. Шишето с вода стоеше неотворено, защото "госпожите не дават да ходим до гардеробчетата и да пием вода". Започна да плаче докато спи, гризеше си ноктите...
И други простотии имаше в "елитната" градина. Преместих си детето в друга градина.

# 21
  • Мнения: 3 161
Ужасно е. Обърни се към медиите. Това май има най-бърз ефект.

# 22
  • Мнения: 2 132
Е каква е причината да не кажеш името на градината? Щото аз не се сещам за такава.  Е това е - ще се отнасят зле с детето ми, ама видиш ли няма да кажа къде, че да не им пада реномето.. ooooh!Аз ако бях щях такава гласност да дам на случая, че да им се види тесен света..

# 23
  • Мнения: 7 914
какви са тежи ужасии Shocked
 все едно чета за някой концлагер Tired

# 24
Наистина напиши името на тази градина,все пак трябва да се дава гластност на тези неща,за да се намери решение на проблема,и за да не се допускат и други слу4аи,като твоя. Peace

# 25
  • Мнения: 771
Майчета, при постъпване на детенце в ДГ, закономерност е през първи и втори ден да е спокойно. Кризата за детето е 3-ти,4-ти ден и първия понеделник.Майките масово се чудят защо детето първия ден не е плакало, а започва да от третия.Не е нужно да има конкретен проблем.Това е чисто психологическа закономерност.През първите два дни детето се забавлява, но то те осъзнава, че мама не го е завела там само "за малко".Другото което е през първите дни към новото дете учителките са по-внимателни/поне би трябвало/, но много скоро детето трябва да започне да спазва определени правила и това не винаги е лесно.
ТОВА Е МАЛКО В СТРАНИ ОТ ПРОБЛЕМА И В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ОНЕВИНЯВАМ КОНКРЕТНИТЕ УЧИТЕЛКИ!!!
Това което пишеш е ужасяващо.Само че за съжаление често се пише по този начин без конкретни имена, а би трябвало. В твоя случай, всеки би могъл да обобщи.Но не можем да кажем че във всички ДГ и всички учителки са "тормозаторки".За това и аз те призовавам-дай конкретни имена.
А самата учителка обясни ли ти защо не им дава вода?!?!?!Освен това искам да те предупредя, че колкото и жалби да дадеш до Инспектората-нищо няма да стане.Така е поне при нас в София.Да не мислиш, че на двете Дами в Инспектората им пука, че на детето не дават вода.А и повечето директорки са доста близка с тях/казвам ти като препатил/.

# 26
  • Мнения: 19 296
И аз не мога да разбера защо въобще авторката пусна темата и не казва имена и за коя градина става въпрос. Какво  точно й помага, като стоим и си чешем езиците с ах, ох и какъв ужас.

# 27
  • Мнения: 2 047
  Аз пък не мога да разбера как няма желание да предпази и други деца освен нейното, ако се окаже че са в същата грладинка. Confused

Общи условия

Активация на акаунт