Отговори
# 60
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Защото е по-скъпа, вероятно  Mr. Green.

# 61
  • Мнения: 4 414
нека да имаме право на избор , но и да се прилагат и по-малко и по-щадящи ваксини. Какъв е смисълът от n-приема БЦЖ????
добре, де...нали ако имаш право на избор, няма да те интересува колко приема има на БЦЖ - ако решиш да я слагаш изобщо, ще сложиш колкото приема  решиш.  въпросът е да имаш информация.
мисля, че от гледна точка на МЗ, ние не сме компетентни да казваме кои ваксини точно и с по колко приема да влязат календара. веднага ще ни контрират с "кой тук е лекар и е запознат с епидемиологичните условия в България?!"

# 62
  • Мнения: 627
За БЦЖ съм напълно съгласна, но може ли някой да ми обясни защо Пентаксим е по-добра от сегашните по ЗК и все още ли по ЗК се слага цялоклетъчна коклюшна компонента???

Отговора тук - http://dv.parliament.bg/DVWeb/broeveList.faces

# 63
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Агнешка, аз не ваксинирам и не смятам, но тези, които не се интересуват и не четат, се водят по официалния календар, който е много утежнен. Не ни ли интересуват другите деца? Не бива да гледаме само в нашата купичка.

# 64
  • Мнения: 4 414
Ами ще го кажа по друг начин: На какво основание ще искаме премахването и/или заменянето на дадени ваксини? Доводът "защото така е по света", според мен не е достатъчен.
Не съм против да го имаме в исканията...просто ни трябва добра обосновка. Трябват ни официални международни документи, доказващи неефективността на БЦЖ ваксината, както и безсмислието на Манту, за да ги цитираме. Според мен. Може и да не съм права.

...и да вкарам една еретична мисъл - Бърди дали не би могъл да ни е от полза?! Embarassed

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 17:19 от agneshka

# 65
  • Мнения: 277
ИраМира ,някой спомена ,че се изготвя петиция и за промени в имунизационния календар.
Но смятам ,че ние твърдо трябва да наблегнем на избора ,за да не ни пропуснат,и както друга майка беше написала ,да не извадим очи ,вместо да изпишим вежди
 Темида ,права си и ако се стигне до там ,ще ви подкрепя  Peace

# 66
  • Мнения: 3 506

Хвърли ме в сериозен размисъл... Реално мисля, че на никой от нас не му се задълбава в търсене на подобни детайли и референции, а още по-малко в защита на тезата, че пентаксима е по-добрият вариант от сегашната ваксина по ЗК примерно... Или че е наложително да имаме в календара ваксина срещу хемофилус инфлуенце  Mr. Green  Трябва или да минем без всякаква конкретика, просто с тезата "преразглеждане и на календара и привеждане в съответствие с най-добрите европейски практики" (съобразно обстановката у нас, разбира се  Laughing), или да се откажем наистина от тази част. Чудя се обаче колко ли хора биха подкрепили петицията в такъв съкратен вариант  Thinking  И дали не е по-добре да се обединим около спонсорирането на един колективен съдебен иск срещу съответния член от Закона за здравето и свързаните с него наредбите. Какво ще кажеш, Темида?

# 67
  • Мнения: 2 110
Желая успех !!! Peace

# 68
  • Мнения: 2 176
Ами ще го кажа по друг начин: На какво основание ще искаме премахването и/или заменянето на дадени ваксини?

Идеята беше за актуализация на имунизационния календар, макар че нашия не е от най-тежките. Линкът на stelt77 дава подробна информация.
В европейските държави отдавна БЦЖ е само 1 прием, без манту, а в някои календари е изобщо изключен. Според мен е основателно, освен ако няма разлика в състава на самата ваксина. Това и Бърди би го потвърдил. Simple Smile По-скоро фактът, че се произвежда у нас, може да е повод да задържат още ре-тата.

И друго си мисля, ако отпаднат всички други претенции, няма ли да е много постно да поискаме само отмяна на задължителния характер? Каква подкрепа ще можем да очакваме и от кои групи..? Рискуваме да останем само ние, което вече си е бита карта.  Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 2 176
Цитат
Вижте параграф 5 от Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 15 за имунизациите, ДВ бр. 106/14.12.2007г.

Интересно защо не я намирам тая наредба в бр. 106/14.12.2007г...  newsm78

# 70
  • на плажа
  • Мнения: 1 866


И друго си мисля, ако отпаднат всички други претенции, няма ли да е много постно да поискаме само отмяна на задължителния характер? Каква подкрепа ще можем да очакваме и от кои групи..? Рискуваме да останем само ние, което вече си е бита карта.  Rolling Eyes

 Ето това ме притеснява и мен. Ако искаме само това, няма да получим широка подкрепа, защото болшинството от родители ваксинират и им е все тая, дали са задължителни или препоръчителни.

# 71
  • Мнения: 2 176
И дали не е по-добре да се обединим около спонсорирането на един колективен съдебен иск срещу съответния член от Закона за здравето и свързаните с него наредбите. Какво ще кажеш, Темида?

Темида отдавна предложи тя да го подготви, но ще трябва някой да се ангажира с водене на делото, тъй като не е от София и е с малко дете.

Мен и друго не ми е ясно - можем ли да очакваме искът бъде одобрен, без да имаме обществена подкрепа?
Какви са ни шансовете?

# 72
  • Мнения: 627
Цитат
Вижте параграф 5 от Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 15 за имунизациите, ДВ бр. 106/14.12.2007г.

Интересно защо не я намирам тая наредба в бр. 106/14.12.2007г...  newsm78

Започва на стр. 67 от вестника. Виж приложенията кам нея, много са интересни

# 73
  • Мнения: 4 753
т. 9 ли имаш предвид??   Thinking   Да, комбинирана, но не е... Интересно какво използват?

# 74
  • Мнения: 627

Мен и друго не ми е ясно - можем ли да очакваме искът бъде одобрен, без да имаме обществена подкрепа?
Какви са ни шансовете?

Шансовете ни са по-добри с обществена подкрепа, напълно си права. И как да я получим? Аз лично се сещам за журналистите. Обаче какво става напоследък - тръгнаха да се борят за още една ваксина, понеже почина едно детенце...
Не знам как се убеждава обществото за кауза като нашата. На мен самата ми беше нужно ужасно много време, ужасно много четене и хиляди терзания. Хората въобще не са наясно, ама въобще...

Общи условия

Активация на акаунт