Как се казва това цвете?

  • 4 912
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Кукурякът е жълто-зелен по принцип. Peace Най-странното е, че има кукуряк с бяло цветче, койте са казва черен кукуряк. Rolling Eyes

Гарванов лук е, явно цветето, или пък витлеемска звезда. Peace

Labrador, мерси за подробната информация! Hug

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 14:53 от chockolina

# 17
  • Мнения: 366
Сори, мислех, че е кукуряк. Ония ден ходихме в  полето и навсякъде имаше минзухари и кукуряци - като килим. Толкова много  на едно място, през живота си небях виждала. Съжалявам ,че неможах да ги снимам.

# 18
# 19
  • Мнения: 606
Не ми казвайте, че не знаете какво е кукуряк.
http://images23.snimka.bg/005118672-big.jpg

# 20
  • Мнения: 4 585
Йордан Радичков, лека му пръст, в "Малка северна сага" описва как сибиряците цамбурнали в котел почистени диви зайци да се варят, наизвадили гарванов лук с ловджийските си ножове и добавили и него. Сибирска му работа, не съм се престрашил да опитам. Листата на дивия чесън /леворда/ хапвам на салатка с удоволствие, и май му е време вече.

# 21
  • Мнения: 830

ето ви кукуряк, аз съм го снимала    bowuu

# 22
  • Мнения: 1 269
кукурякьт има много разновиднасти.

# 23
  • Мнения: 830
Може, ама в гората на Троян имаше само такъв, освен това на това жълтото в наше село му викаме лютиче.

# 24
  • Мнения: 388
Ornithodalum umbellatum - гарванов лук. Така съм го учила в Лесотехническия у-т. Кукурякът е жълто -зелен. Другите подобни нему са от същото семейство, но не са кукуряк.

# 25
  • Мнения: 4 585
Ако знаеш как ти завидях, за Лесотехническия. Честно.
Благодаря ви, и на Царица с пешка. Лечебните му свойства ще изпробвам на
Вълчето си.

# 26
  • Мнения: 1 269
и аз щом прочетох лечебните му свойства,реших че ще го пробвам.пьрво на себе си и евентуално след това на близките ми  Wink

# 27
  • Мнения: 804
На това цвете му викаме сапунче иначе незнам латинското му име.За кукуряка съм сигурна,че е с лилав цвят/цикламен/.Горско цвете е има го в района на М.Търново и съм го виждала.

# 28
  • Мнения: 4 585
В нашту селу кукурякът си е баш жълтозелен. А едно време, мнооого отдавна са миели мазните съдове с корените на едно растение, което са наричали сапунена трева, счуквали са корените му и водата се е пенявила и измивала. Това растение го имало покрай реките и поточетата.
А с една друга трева с яркочервен и тлъст корен са боядисвали яйцата червени.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Явно в Странджата на нещо друго викат кукуряк - и една колежка твърдеше, че е цикламен. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт