ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 70 402
  • 1 968
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 280
*щурчо*
Досега всяко ваше мнение е напълно адекватно и логично.Затова на вас никога не отговарям  Laughing
Наясно съм,че това може да ми помогне, но само когато има с кой да се състезавам нали?Сега аз събирам най-малко точки и то ако случайно остане място за деца с такива малки точки, може и да се вредим за разискване кое да бъде прието.Пред мен има деца с много повече точки и те ще влезнат на това обсъждане.Кофти но факт или както имаше един лаф-кофти но фак
  Joy
Затова пред мен остава дилемата дали да спра първото от градина или не. Май  и аз ще ходя да си плащам Crossing Arms

Благодаря ти.
Не знам защо оставяш с много малко точки..Нужни са ти 4т +3т по първо желание (= 7т) и е сигурно,че детето ти ще бъде прието при братчето/сестричето си...
За 6т не съм толкова убедена, че ще ти стигнат...но..знае ли човек къде точно ви е градината на голямото детенце и какъв е наплива там..- зависи..

# 256
  • Мнения: 4 056
Интересно ми е Дидиа какво мисли по този въпрос,

Критерий Детето има поне един родител или баба/дядо, които работят в детско заведение на територията на Столична община - 3 т. – Изисква се служебна бележка от детското заведение.

Питам аз, как реално някой може да докаже истинността на бележка, указваща че да речем Дидиа Петрова Иванова е баба на Петър Димитров Георгиев. Мисля, че дори в системата на ЕСГРАОН са виждат връзките на едно лице само с родители, братя, сестри, деца, съпрузи. ….

И още нещо (вече общо чудене) дали системата ще показва кой по какъв начин си е събрал точките, тази публичност би намалила потенциалните рискове от нередности….
 newsm78

# 257
  • Мнения: 14
Какво стана? Заради много искания и Петиции, прозрачността си взе отпуск и пак всичко е измислено.
Идват ми много подходящи поговорки на ум, но......ще си ги задържа и ще кажа, че все пак моето дете ще бъде прието Mr. Green hahaha
и сега са другите поговорки. Laughing

# 258
  • Мнения: 2 280

И още нещо (вече общо чудене) дали системата ще показва кой по какъв начин си е събрал точките, тази публичност би намалила потенциалните рискове от нередности….
 newsm78

В крайна сметка, по-важното е да може да докаже накрая пред директорките, че покрива всички точки...ако не ги покрива, директорките имат право да не запишат детето..Тази година имало и такива случаи..

# 259
  • София
  • Мнения: 3 688
четох четох и не ми стана ясно
Предимстовто за брат/сестра в градината съществува ли все още?

# 260
  • Мнения: 4 393
Какво стана? Заради много искания и Петиции, прозрачността си взе отпуск и пак всичко е измислено.
Идват ми много подходящи поговорки на ум, но......ще си ги задържа и ще кажа, че все пак моето дете ще бъде прието Mr. Green hahaha
и сега са другите поговорки. Laughing

Ей това си е бай Ганьовщината  smile3521 smile3521 smile3521

# 261
  • Мнения: 2 280
............. и ще кажа, че все пак моето дете ще бъде прието Mr. Green hahaha ........


ЧЕСТИТО!   bouquet
 Като приключи голямото класиране, ще си отворим една тема за хвалби по повода и ще захвърлим томаховките..
Надявам се приетите поне сред хората в тази тема да са повече от неприетите..

# 262
  • София
  • Мнения: 8 306
четох четох и не ми стана ясно
Предимстовто за брат/сестра в градината съществува ли все още?
Не, засега.

# 263
  • Мнения: 2 280
четох четох и не ми стана ясно
Предимстовто за брат/сестра в градината съществува ли все още?

Абсолютното предимство брат/сестра в градината НЕ СЪЩЕСТВУВА.
Съществува допълнителен критерий, при равен брой точки да е с предимство дете с брат/сестра в същата градина..( това е почти сигурно, но ще е напълно сигурно след като се публикуват допълнителните критерии за всяка ДГ в сайта на ИСОДГ в края на другата седмица)

# 264
  • София
  • Мнения: 1 541
Гледахте ли репортажа по БиТиВи - преди малко мина - Бистра с 2 деца, момичета на 5г. и на 3г. - как щели да й разделят децата... глупости пълни! Сигурно гледахме bistraki,предполагам...
А голямото като тръгне на училище, на кого ще се оплаче, че й разделят децата?! ooooh! И нищо не каза за това,че критерият брат/сестра в същата ДГ ще се приеме от ПС в ДГ....нали се сещате, че това, което каза в репортажа ще бъде абсолютно безпредметно и безмислено само след няколко дни...
И аз те гледах теб преди време и аз така реагирах, но от уважение не го написах.Има елементарни изисквания към себеседника  и то е навярно въпрос на възпитание.
Браво на Бистра точно на това мнение съм и аз.
немога да приема да ми разделят децата.

Дано сега някой обърне внимание на този проблем.
Нещо си в грешка. Проблем няма за семействата с дете вече посещаващо ДГ - дори Фандъкова го каза в прав текст сега в реполтажа. Кой ще ти раздели децата? Нали по твое желание ще посещават ДГ?!
Единствените прецакани са децата от еднодетните семейства.  Mr. Green
ОК ! вие с две деца да са  живи и здрави всички , може ли да ни кажете къде е мястото на тези които са с едно дете ? никои не иска нищо повече от това освен ВСИЧКИ ДЕЦА ДА СА С РАВНИ   П Р А В А !  независимо дали са едно, две, три или повече !

П.П. Макар с точка или не децата с брат /сестра ще се предпочетат от самите директорки - те ви го и казаха , какво още искате?ЕЕЕЕЕЕЕ.... то и мълчах , но нервите ми се сринаха !

# 265
  • Мнения: 48 071
Ами скаме да се спазва добрия тон между родителите и да се съсредоточим върху откриването на нови места в ДГ.
Цяла година дъвкахме критериите, сега вече е късно. Каквото станало- станало.

# 266
  • Мнения: 4 393
Ами скаме да се спазва добрия тон между родителите и да се съсредоточим върху откриването на нови места в ДГ.
Цяла година дъвкахме критериите, сега вече е късно. Каквото станало- станало.

И аз това си мисля и всички родители това си мислят, но като казват за частна собственост, за липса на финанси...какво да отговори обикновения родител?Какво може да се направи?

# 267
  • Мнения: 48 071
Може много да се направи, но не и от пред компютъра...

# 268
  • Мнения: 4 393
Може много да се направи, но не и от пред компютъра...

Извинявай, щях да забравя...да кажа на всички, че утре сутрин аз и Little wingels ще участваме в репортажа на ТВ2, всички се сещате каква е нашата позиция  Mr. Green...за да няма после обвинения, предлагам майки с две деца, чието първо посещава ДГ, пък и всички, които имат желание също да дойдат  Peace

А иначе, по същество:какво много може да се направи?Понеже аз не знам, ако ни осветлиш всички може би ще намерим време не само пред компа...аз лично ще направя всичко възможно да намеря време  Hug

# 269
  • София
  • Мнения: 1 541
четох четох и не ми стана ясно
Предимстовто за брат/сестра в градината съществува ли все още?
Не, засега.
но при критерийте на директорките е на първо място А това не е без значение - напротив  Wink

Общи условия

Активация на акаунт