ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 70 609
  • 1 968
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 769
Честито! всички кандидатстващи ще са с еднакви точки и директорите ще "колят и бесят"
само ни спестиха висенето на опашки, но пък паричната миза ще се вдигне спрямо минали години

# 61
  • Мнения: 7 507
                      Запис!Да не ви търся! Laughing

# 62
# 63
  • Мнения: 90
Някой ще изясни ли принципа с двете точки , за адресна регистрация , по 1т за родител ли е или как ?

# 64
  • Мнения: 1 398
Сладкишче, и аз не разбрах и за двамата родители ли важи. Ако някой от родителите няма - все пак е работа за 5 минути да си направиш един настоящ адрес в общината.
Аз съм задействала мъжа ми да си направи настоящ адрес, но мисълта ми беше по 2 точки за всеки родител ли или 2 точки за двамата.....
А това няма значение то всеки може да си направи гражданство,дали ще е 1т. или повече няма значение.
Не гражданство, а адресна регистрация.... и има значение колко по колко точки...поне според мен....
За да станеш гражданин на една страна не става от днес за утре.....

# 65
  • Мнения: 4 465
Запис, че още не съм ви изчела, а и нямам време. По-натам ще се включа.

# 66
Някой ще изясни ли принципа с двете точки , за адресна регистрация , по 1т за родител ли е или как ?
Работещ родител /или в отпуск по майчинство/, който е социално осигурен - по 1 т. за родител

# 67
  • Мнения: 156
честито момичета!!!
 четох ви, но доста неща не са ми ясни, както и на вас предполагам newsm78

# 68
  • Мнения: 1 398
Някой ще изясни ли принципа с двете точки , за адресна регистрация , по 1т за родител ли е или как ?
Ето разясниха ми го.....
2 точки за двамата.....но трябва и двамата да имат..... ooooh!
Аз тогава се чудя, защо толкова  се дебатираше от колко години ще е адресната регистрация....

# 69
# 70
  • Мнения: 38
Някой ще изясни ли принципа с двете точки , за адресна регистрация , по 1т за родител ли е или как ?

Мисля,че е една точка само ,независимо дали единия или и двамата родители са с адрес в софия-настоящ или постоянен

# 71
Сладкишче, и аз не разбрах и за двамата родители ли важи. Ако някой от родителите няма - все пак е работа за 5 минути да си направиш един настоящ адрес в общината.
Аз съм задействала мъжа ми да си направи настоящ адрес, но мисълта ми беше по 2 точки за всеки родител ли или 2 точки за двамата.....
А това няма значение то всеки може да си направи гражданство,дали ще е 1т. или повече няма значение.
Не гражданство, а адресна регистрация.... и има значение колко по колко точки...поне според мен....
За да станеш гражданин на една страна не става от днес за утре.....
Моя грешка
Постоянен или настоящ адрес на територията на Столична община  - 2 т.
Но пак казвам че това не е проблем за никой.

# 72
  • Мнения: 38
Някой ще изясни ли принципа с двете точки , за адресна регистрация , по 1т за родител ли е или как ?
Ето разясниха ми го.....
2 точки за двамата.....но трябва и двамата да имат..... ooooh!
Аз тогава се чудя, защо толкова  се дебатираше от колко години ще е адресната регистрация....

Дано да е така

# 73
  • Мнения: 90
Тоест , ако единият има , а другият не / както е в моя случай /  , какво ? оставаме без двете точки ли ?

# 74
  • София
  • Мнения: 6 011
Сладкишче, след като де факто всички извън социалните случаи ще сме с еднакви точки, то логично следва, че ПС ще решават кое дете да приемат в градината.
Те ще определят някакви критерии, от които съм убедена, че първият ще е брат/сестра в градината, след това местоживеене в района.
След приемането на децата по критерия брат/сестра, пак ще останем много хора с еднакви точки и тогава могат да решат и това да гледат - от колко време живееш в общината.

Общи условия

Активация на акаунт