МАРТ 2009

  • 13 390
  • 299
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 263
                                                  Честита дъщеричка на мама Ели!!!
                                     
Бъдете здрави и не позволявайте на никой и нищо да ви пречи да бъдете щастливи!!!

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 08:12 от oki4

# 211
  • София
  • Мнения: 263
Dez последно е влизала във форума Понеделник, 09 Март 2009, 23:41. Мисля се, че вече сигурно се е разписала с бебче fingerscrossed

# 212
  • Мнения: 660
Боже, не, не мога да повярвам... Cry Cry Cry Маруся, дано Бог ти даде сили да продължиш. Най-искрени съболезнования на теб и семейството ти. Sad

Честито на Ели за малката принцеса Елия - нека е здрава и много да радва мама и тати.

# 213
  • София
  • Мнения: 5 289
Маруся, много ми е мъчно, мила, моите съболезнования  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose


Здравейте и от нас. След новината за Маруся и аз не смея да пусна Калин от ръцете си  Embarassed


Incognito, SuperMaman, rusana, azi84, поли24, heli_heli, Поли-Уоли, Elg
, честита ви радост  Hug


Tony_st, наистина Калин е в пика на коликите, защото до вчера само мрънкаше като го боли и почервеняваше, а от вчера вече си реве... и пищи... За спането чак го дебна да го будя, защото заспи ли (през деня), спи по 3 часа от заспиването, че и повече... и като е цоцкал 1 час с почивките преди това  Whistling


vasida, да уточня, че Калин като се унесе и спре да суче, махам го от гърдата, слагам го до мен или в креватчето и той дреме примерно 5 минути и се събужда да си досуче. Не го оставям да спи на гърда, чела съм, че е вредно. Цедя другата гърда, защото той не я иска и не суче от нея, но аз всеки път го пробвам. Целта ми е да не спре съвсем кърмата. В Кърмаческия ме посъветваха да продължавам да я предлагам. На консултацията с педиатърката пак ще питам. А гърдата, от която Калин суче (дясната), след кърмене е винаги празна, та няма какво да цедя от нея...


ЕДИТ: Забравих да питам кърмещите мами дали се ограничавате от нещо? Аз се пазя да не вдигам тежко (сега разбирам, че имало защо) и избягвам или въобще не ям някои храни: какао, мед, прясно мляко (пия по малко), кафе (рядко, по 1 след сутрешното кърмене)...

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 09:24 от зелено човече

# 214
  • София
  • Мнения: 659
 Честита принцеса Елия на мама Ели и тате Илия - много здраве и късмет на щастливото порастнало семейство

# 215
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Снощи в 20.00 се е родил малкия мъж на Nagaina-Дариан-2950 гр., 50 см. И двамата са добре и чакат да се прибират вкъщи Hug Hug Hug
Ели, честито миличка, да ви радва много малката кукла newsm51

# 216
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Честит син на Nagaina,

Да е жива и здрава момата на Еля, честита така нетърпеливо чакана рожба.

Мен ми е тъжно за Маруся и малкото ангелче, нощес не можах да спя - та сега съм като сгазена от валяк. Добре че моето помръдва чат-пат да не се панирам допълнително.

# 217
  • Мнения: 2 495
Честити бебчета на Elq и Nagaina!Да са живи и здрави, а на мамите-бързо възстановяване!  bouquet

# 218
  • София
  • Мнения: 459
Maruria, moite syboleznovanija:-( ne znam kakwo drugo da kaja...

Chestiti bebcheta na Eli i Nagajna!

Pri nas polojenieto ne e rozovo:( Bebcho e w kuvjoz. Imal hripove. Az ot snosti si poplakwam stabilno...
Lek den, dano ima samo hubawi nowini dnes!

# 219
  • Мнения: 8
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ И ТАТКОВЦИ И ОТ МЕН!  bouquet  bouquet  bouquet
Маруся-моите съболезнования за бебчо
jivotinche,дано бебчо скоро да е при теб и да се гушкате
Ох,много гадно ми стана още от сутринта smile3518

# 220
  • София
  • Мнения: 211
Аз уж влизам като вестителка за Elg (снощи в 00.40 ч. получих смс, че в 23:25 е родила) и с радост установявам, че гордият татко вече се е похвалил! Честита рожба на Ели и Илия - нека Елия расте здраво и щастливо бебче! В 8.30 ч. тази сутрин говорих с Elg - добре са - каза, че доста се поизмъчила и има няколко шева, но всичко си заслужавало, защото бебка била много хубава...  Flutter  Тази сутрин даже са си били заедно, сега са я взели само за тоалет! Праща поздрави на всички ви!
Nagaina, честито бебче и на теб - много да ви радва!
jivotinche, стискаме палци и сме с теб!
Поли-Уоли, честита рожба - да ти е жива и здрава! (вчера след новината просто не можах да ти честитя, извинявай). От сърце желая всичко най-прекрасно на порасналото семейство.
Дез, чакаме те, мила!
Elwing и всички мами със секцио, моля ви пазете се и не вдигайте тежко!
Аз отивам в ТК на запис на тонове и преглед за разкритие! После пак ще ви пиша. Цунки и хубав ден на всички!

# 221
  • Варна
  • Мнения: 38
Ох, не мога да повярвам, че в 21 век се случват такива неща. Хората спасяват бебета, родени в 5 месец, а тук допускат подобна трагедия в последния момент. Не искам да си представя какво изпитва милата Маруся. Плача за нея и се моля на Бог да и даде сили да преживее жестоката загуба. Praynig
На новите мами-честито! Истинска благословия е да родиш живо и здраво дете. Дано оттук нататък споделяме само хубави новини около нашите съкровища.

# 222
  • Мнения: 660
Честит син на Nagaina, нека расте здрав и щастлив!

Tony_st, наистина Калин е в пика на коликите, защото до вчера само мрънкаше като го боли и почервеняваше, а от вчера вече си реве... и пищи... За спането чак го дебна да го будя, защото заспи ли (през деня), спи по 3 часа от заспиването, че и повече... и като е цоцкал 1 час с почивките преди това  Whistling

ЕДИТ: Забравих да питам кърмещите мами дали се ограничавате от нещо? Аз се пазя да не вдигам тежко (сега разбирам, че имало защо) и избягвам или въобще не ям някои храни: какао, мед, прясно мляко (пия по малко), кафе (рядко, по 1 след сутрешното кърмене)...

И Рая е така, особено следобедите - направо е ад. А тази нощ за първи път не можа да заспи до 24 ч. чак след това, но поне спа до 7:30 с едно прекъсване за кърмене в 3 и половина. Много по-трудно се успива сега. Все в ръцете трябва да ни е. Добре, че утре ни е 25-тия ден и от други ден се надявам да понамалеят тези колики.

Аз също не вдигам тежко, ама защото имам още усещане в корема. Не разбрах защо не ядеш мед - аз с овесените ядки, или с макарони хапвам по една чаена лъжица? Аз кафе по принцип не пия, но за сметка на това чай много - обикновено мъж ми прави една голяма кана с билки - лайка, липа, мента и малко мурсалски. За прясното мляко - знам, че хич не е препоръчително, ама аз овесените ядки не мога да ги ям без мляко, затова слагам няколко лъжици 0,1% и добавям вода, че поне някакъв вкус да има. Другото, което забелязах, че Рая не понася да ям е лютеница - от нея какви колики имаше... не ми се разказва. Tired

# 223
  • Мнения: 35
Боже незнам какво да напиша, това просто не ми изглежда реално, такава мъка...
Маруся, мила, знам че каквото и да напиша...само ти пожелавам да намериш сила в себе си и в любимите си хора да продължиш напред.
моите съболезнования за малкото ангелче, господи защо стават такива рааботи??? Не разбирам...
 newsm45
 Incognito, SuperMaman, rusana, azi84, поли24, heli_heli, Поли-Уоли, Elg, Nagaina честити ви бебчета. Много здраве им пожелавам, с много любов и щастие да ви даряват и да бъдат дарявани  bouquet

Нас продължават да ни мъчат коликите, снощи Алек така плака, че даже се захласна, добре че свекърва ми е тук и знаеше как да реагира, така се изплаших Weary
Целувам ви всички.....толкова ми е мъчно...

# 224
  • София
  • Мнения: 659
 Честита рожба на Nagaina - жив и здрав да е и много послушен.

 jivotinche, ще се оправи бързо бебчо и скоро пак ще се гушкате

Общи условия

Активация на акаунт