Пускате ли на децата си чалга?

  • 24 581
  • 369
  •   1
Отговори
# 15
  • видин
  • Мнения: 358
чалга - не, но народна музика пускам и тя много я харесва, дори си танцува някакво хорце.

# 16
  • Мнения: 830
Твърдо не, и аз и мъжът ми не слушаме чалга не виждам защо да го причинявам на детето си. Мъжът ми твърди, че детето трябва да има музикална култура.

# 17
  • Мнения: 1 727
Понякога си пускам Планета, но дъщеря ми (на 3 и половина) засега не обръща внимание на музикалните канали. Понякога танцуваме двете на поп парчета от радиото Simple Smile

# 18
  • Мнения: 19 302
Не и никога не бих й пуснала. Просто ненавиждам тази музика и вкъщи не се слушат такива неща, нито ходим на такива места.
Смятам, че музиката е важна, по-скоро не като част от възпитанието за най-малките, а като стимулиране с различен вид мелодии.

# 19
  • Мнения: 511
Слуша детски песнички и това което харесваме аз и баща й, а чалгата не е сред предпочитаната от нас музика.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
Вкъщи такова нещо не се слуша. Но понякога се случва да пуснем нещо на Брегович - той се кефи много, ако чуе случайно чалга навън - също. Но това е защото музиката просто е ритмична.

Вкъщи сме меломани и слушаме много и различна музика  - от етно, през рок, поп, до джаз и класика, така че не се притеснявам за музикалната култура на детето.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 535
И в къщи тази музика не се слуша. Голямата предпочита вече поп и латино и засега не ще и да чуе за чалга, но след някоя година като тръгне по купони  Rolling Eyes
В детската градина обаче им пускаха понякога  ooooh!

# 22
  • Мнения: 3 886
Голямия слушаше но сега не се слуша  такава музика отдоста време

# 23
  • Мнения: 125
Тотално "не"! Чалгата,според мен, олицетворява цяла една култура, която ми идва твърде кичозна и вулгарна.
Аз доброволно няма да му я пусна. Надявам се да "прихване" музикален вкус покрай нас.

# 24
  • Мнения: 4 555
Когато бях млада, имах голям проблем с майка ми, която не понасяше музиката, която слушах. Бяха големи скандали, криеше ми касетофона, драми и сцени от най-различен характер.
Като пораснах малко, вече можех да се поставя на нейно място и да разбера, че това за нея е била най-ужасната и неприемлива музика и направо сърцето я е боляло, че това ми харесва. Така че си казах никога да не се намесвам по никакъв начин в музикалните поредпочитания на моето дете, ако ще чалга да слуша. Ще приема всеки избор с мълчание Simple Smile
Не се опитвам да формирам някакъв стойностен музикален вкус, защото смятам, че не ми е работа да се намесвам. Музикалните предпочитания са начин за себеизразяване, затова пред Калина не слушаме 'нашата' музика. Пускам и само детски песнички или някои по-свестни поп песни.

Иначе много деца слушат чалга. На площадката ни идват доста големи деца и само веднъж съм чула някое да пее детска песничка, винаги са някакви чалгарски песньовки.

# 25
  • Мнения: 125

С моята майка също сме имали тези проблеми.
Аз също съм решила да не забранявам. Още повече, че забраненият плод е най-сладък. Казвам само, че няма да му я пускам доброволно. Не държа да слуша "моята" музика...има толкова много стилове. Но определено се надявам точно чалгата да не е сред предпочитаните от него Peace Simple Smile

# 26
  • Мнения: 299
Ние не слушаме чалга. И двамата ми сина забелязвам , че им харесва по-тежка музика. Големия особено е фен на СКА -то.  Не мисля обаче да забранявам в бъдеще да слушат определена музика .

# 27
  • Мнения: 4 020
Не, не, не!

# 28
  • Мнения: 8 999
Нито на себе си, нито на децата си пускам чалга. Не ми харесва тази музика и смятам, че и децата ми не трябва да слушат това. Вкъщи слушаме основно джаз, но и други стилове харесваме.
Аз съм си изградила вкус към музиката покрай майка ми и баща ми. Те са ми въздействали също така по отношение на литературата, киното, театъра, облеклото, обзавеждането, обноските, храната и т.н. Вероятно и моите деца ще попаднат под въздействието на предпочитанията на баща им и моите.
Но от един момент нататък не бихме могли да ги контролираме и напътстваме, защото ще ходят на места, където няма да ги придружаваме и ще се срещат с други младежи, които няма ние с баща им да подбираме. Надявам се основата, която ще получат вкъщи да определя техните действия за в бъдеще - и при избор на приятели, и при избор на стилове.

# 29
  • Мнения: 1 512
Не, вкъщи не се слуша такава музика. Пускам дискове с най-различни стилове музика, пускам и детски песнички. Или пък давам на дъщеря ми сама да си ги избира. Напоследък предпочитанията й клонят към smooth jazz  Laughing
На мен не са ми забранявали слушането на определен стил музика, не смятам да забранявам и аз, но все пак се старая да създам не точно вкус, ами ... как да кажа - усещане за музиката.

Общи условия

Активация на акаунт