Стига вече грижи и тревоги - започват АПРИЛските купони!

  • 18 232
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 357
halapela , да са ти живи и здрави рождениците   bouquet.

jd , отдавна не бях чувала за такива цени на торти  Shocked.

А за детски клуб , ако се напънем ще дадем парите, не че няма да ни се отрази, но ми е адски смешно за детски рожден ден толкова пари  Twisted Evil. Ние решихме да купим агне, това ни е традиция от няколко години, само че го деляхме родата, а сега ще го вземем ние. Надявам се да имаме доста поводи - Р.Д. Ема , аз и после бебето, живот и здраве. А и на Ема тази година е точно на Великден, така че ще се съберем баби и дядовци , ще си похапнем . Обикновено свекито идва да ми помага в готвенето, т.е. тя готви, пък после баба ми остава да подрежда  Grinning, така че не се натоварвам. Това май ще е на обяд, а после мисля да я заведем на Мики Маус в НДК. Пък дечицата , с които общува, ще ги почерпим като се видим в детския клуб , предполагам след празниците.
Миналата година взехме еклеровата торта  , но обикновена и аз си я украсих , май така спестих 20 лв.

# 31
  • Мнения: 7 605
Опаля  Wink

юл4е, ти нали беШе писала 3те имена zа Усоето тук в темата, там се иzдаде  Wink

Халапела, я кажи верно, от къде тая фамилия?  Flutter

Аz бях Костова  bowuu  но и баЩа ми и брат му са с раzли4ни фамилии. БаЩа ми по дядо му Коста, а 4и4о ми вzе фамилията на семейството (Куzов  Rolling Eyes ). Иди обясни после на не българи, как става тоzи номер, а като кажеШ и zа баЩиното, съвсем се объркват  Grinning

За РД и аz не бих давала такива луди пари zа клуб и про4ее  Stop  Бих направила неЩо zа детето, не zа други хора. Тук примерно канят децата вкъЩи, обикновено толкова деца, колкото са и годините (т.е. сега 3 деца), прави се торта и zа по късно може и някакъв снек, майката иzмисля игри zа децата и така. Торта правя сама. ОЩе се колебая между лимонова торта с жълта глаzура и дупки в нея, от които иzлиzат миШки (продават такива от марШмелоус), демек като каШкавал. Или торта във форма на 4ервей  Grinning

Миналата година направих една много лесна торта (нямахме гости  Wink ). Купих готов блат и направих крем пудинг (ванилов), zалях блата с него и като иzстина, го украсих с гумени ме4ета  Grinning  Много бърzо, много лесно, много ефтино но вкусно. Пък децата zнаете ли как се радват когато zнаят, 4е мама е направила тортата?  Flutter

# 32
  • София
  • Мнения: 3 648
Леле, нищо не съм предприела за РД на Мати! Чакам Милен да се върне / в Берлин е/ и да обсъдим въпроса, защото невиджам как ще съберем бабите на едно място, пък и дядовците де! Та трабва да решим какво да правим!
Аз по баща съм Спасова, фомилията ми също беше Спасова, та като си смених името Спасова все пак си остана. Laughing Което беше приятно!

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Като се замисля, май може да се опитам да му спретна торта на моето диване. Идеята на Татянак за миналата година ми допада, но со мисля да наредя гумени животиняци и отгоре да желирам, така че да са като под стъкло. Може пък да стане. Ама с какво да ги храня тез роднини?! Идват да се напият, да похапнат... Ще му мисля, по-късно..

# 34
  • Мнения: 7 605
Красе, друга идея е торта пеперуда. Пе4еШ кръгъл кекс (в кръгла тава, де) и го режеШ то4но в средата. Просто обръЩаШ двете полувинки (дано раzбра). Виж, тук има снимки http://www.kinderrezepte.de/index.php?red=%2Ffaq%2Ffaq.php%3Fnum … 3D734%26s_id%3D65
А тук е тортата с пудинга http://www.kinderrezepte.de/faq/print_faq.php?num=4&f_id=13& … d=726&s_id=65  Между другото и аz сложих желантин  Peace

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Мерсаж, ще си помисля какво точно да спретна или пък ако открия нещо подходящо да поръчам.
Но пък туй-като съм дюканка, може да им сптрена режимна торта с трици  Joy Joy Joy Joy

# 36
  • София
  • Мнения: 1 802
Цитат
Нещо съм пропуснала. Откъде ми знаеш фамилията?  newsm78
Mr. Green
ПОнеже минавам само за 5 минути ...
Имената ни са:
Младен Дончев Копринков
Юлиана Йорданова Копринкова
...

Чета аз, чета  Mr. Green
Утре ще се разгърна на тема фамилии.

Танче, не става ли много суха тортата с блатове и нишесте? За мен по удачен вариант е да смесиш нишестения крем със сладкарска сметана. На мен ми е лесна и тортата с еклери, но най не ми се отдава украсата, а и хич не ми е по сърце.

# 37
  • Мнения: 2 149
Танче, дай да видя торта с мишки, много те моля! Hug Бе що и аз не направя тортата за РД на Тони? Бишкоти и сметана разбита с пудра захар става супер, оригиналът ми е с ананас, но може и с друго да се замени. Примерно с някакъв какаов крем, на редове.
Ама тази с мишките сигрно ще е супер , само трябва да се търсят мишки Joy

За фамилията - аз съм Георгиева, но по мъж -Янкова. Запазих си моминското име и не съжалявам. Сега като искам да съм мила повтарям, че сме Янкови и се наричам Янкова, а като си върша мои дела, тогава съм Георгиева, а за официалните неща съм с тирето hahaha Опака съм аз. Казах, че децата ще са с бащино без окончание и така стана.  Падам си по изкилиферчените неща.

Халапела, мерси за бонбончето! Hug

# 38
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
Не съм Таня, но не е сухо, даже никак. Опитах веднъж и да сиропирам, но после трябваше да се яде с лъжица и никаква глазура не можах да закрепя.
При повече гости е подходяща и торта "Зайче" - два кръгли блата, единият е главата, а от другия се изрязват ушите. Остатъкът се слага като папийонка. Може да се сиропират и покрият със сметана, разтопен шоколад или нишесте. С разтопен шоколад се очертават муцунката, мустаците, носа и устата. В тортената тема в готварския има интересни идеи. Към течната сметана може да се добавят 2-3 лъжици домашно сладко, а с трансфер се украсява лесно и ефектно, стига да не правите тортата половин час преди да дойдат гостите.
лъв, кораби - 5 и 6, сметана с н … 83;ад.
Тези бискв … 80;ти са лесни и ефектни. Изпробвано лично, с около 150 грама шоколад, от най-евтиния, а и с марципан се получи. Стават за всякакви гости.
Размислихте ме за домашен рожден ден.

# 39
  • Мнения: 2 631
Мммм, имайте милост към хората на диета! Wink

Фамилията - смених я миналия век, така че отдавна съм й свикнала, а и повтаря бащиното ми име. Blush

РД - много ми е далече още! Торта - купешка - никакво време нямам за творчество. Празникът обикновенно е на две - с роднини и с деца, т.е. на три - и в ДЯ. За детския празник - не знам още, много зависи и от времето. Thinking

Спорна и слънчева седмица!
Hug

# 40
  • Мнения: 7 605
Аги, не можах да открия снимка  Sad  Бях 4ела само описание. Ако искаШ иz4акай ме, другата сряда смятам да я направя и Ще ти я снимам  bowuu 

# 41
  • Мнения: 286
Да стискаме днес палци на Стенли и Надето Hug Praynig Praynig Praynigда минава и да забравят Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 1 252
 newsm10 Лека и успешна да е манипулацията на Стенли! Praynig

Да си кажа, че и при мен се дублираха бащиното и фамилията, та не страдах особено за загубата на моминското си име.  Mr. Green
Сега съм Момчева и всеки път уточнявам, че се пише като момче, защото съм я виждала в какви ли не варианти...

РД ще празнуваме в яслата и в детски клуб.  А седмица по-късно като се приберем във Варна ще рекетираме родата за подаръци срещу бонбон.  Mr. Green
Независимо от кризата съм решила да купим на детето колело. Вчера го качих на едно DRAG и той доста сносно се справи. Ако имаше помощни колела щеше да му е по-леко Simple Smile а и аз нямаше да треперя край него, Mr. Green. Сега търся нещо подходящо за нашия колоездач.

# 43
  • Мнения: 65
Здравейте, момичета!
Първо да честитя рождените дни на всички, които съм пропуснала досега! Да са живи и здрави!   bouquet
И аз още не съм мислила за рождения ден на Стани. Пада се на втория ден от Великден. Най-вероятно ще поканим родителските тела, защото без тях - бива ли?! От зимата съм купила едно влакче от Кaufland,  върху което се поставят свещичките и е като част от украсата. Но още не съм решила дали да поръчвам торта или да се опитам сама. Миналата година му поръчах от сладкарници Da Vinci. Тортата излезе 28 лева и беше във форма на кола, много вкусна и ефектна. Трябваше да бъде за 10 порции, но ние с гостите - 8 на брой не успяхме и половината да изядем. Сега Стани е на тема "Мечо Пух" и може би ще му поръчам такава. Иначе родителите ги каня за обяд, правя шопска салата и ордьовър с някакъв аперитив, пиле със сметана и гъби или пилешки пържоли с някаква гарнитура и тортата за десерт с кафе и това е! На другия ден се черпиме с мои приятелки и техните деца в кварталното кафене.
Аги и Рени, много сладки бебоци имате! Много да ви радват и много късмет да имат!А също и по-големичките Априлчета!
Относно фамилиите - аз съм Апостолова по баща и Димчева  - по мъж. В началото приех новата фамилия без колебание, а по-късно ме хвана яд, че не се записах с тире. Ама - минало-свършено. Като бях малка, съучениците ме питаха защо съм Апостолова и аз ги лъжех, че прадядо ми е бил Васил Левски - Апостола на Свободата!
Стискам палци за Стенли и Надето! Дано всичко мине бързо и без проблеми!  Praynig

# 44
  • Русе
  • Мнения: 785
Присъединявам се към палцестискането за Стенли! Praynig
Хм, и при мен се дублираха презимето и фамилията и може и заради това да не съм усетила много-много като смених второто, не щото е също токлова безинтересно. Thinking
То всъщност, мъжът ми е от интересна фамилия (не само като звучене), с родословно дърво и пр., обаче майка му е единствена дъщеря и като се е омъжила, си е сменила фамилията,... но в града все още я наричат с моминското й име (има братовчеди лекари и пр. изявени личности, включително действащ в момента зам.министър).

Изобщо не съм мислила за РД на Диди - много ми е далече. И абсурд да се хвана да правя домашна торта. Embarassed По-скоро, мъжът ми е навит да се пробва. Laughing

Да ви кажа вчера Диди, какво изръси... Crazy -  Завидя ми за един корсаж - изрязан, с разни джувки и т.н., и каза, че и тя иска "такава красива блузка", обаче трябва да й "сложат бюст, за да може да я носи" hahaha

Общи условия

Активация на акаунт