Втора градска, хирургиите или окръжа болница - Пловдив ?

  • 15 784
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 900
Последната прясна информация стигнала до мене относно Окръжна е от Туранага_Санka, ТУК
Благорадя, добре Hug

# 16
  • Мнения: 651
Здравейте! Раничко ми е ама и аз да събирам инфо.
Не съм решавала,а се налага да раждам в Хирургиите,защото там работи д-ра при който ходя на консултации.А аз искам да родя при него.
Стеф   Hug

# 17
  • Мнения: 700
И окръжна и хирургиите е добър избор. Само НЕ РАЖДАЙТЕ ВЪВ ІІ ГРАДСКА - ужасно място за раждане и за престой след това. Добросъвестните и сърдечните са значително по-малто от недобросъвестните и некадърните в родилното на ІІ градска болница.
По време на моя престой там /4 дни/ шефа им д-р Карагьозян докара всички раждания до секцио и уговорени и неуговорените. Не ми допада този човек, а пък дали е случайно прекленото секцио при него - едва ли. Според мен да не докараш до нормално раждане нито една бременна е лош докторлък.
Отчитам го като голяма грешка, че отидох да раждам там само заради добрия д-р Бабаков.

# 18
  • Мнения: 47
Значи и ти си раждала при Бабаков. Той ли ти следи бременноста и с уговорка ли бяхте с него ? Ако сте имали уговорка плати ли му нещо  Rolling Eyes А за самия престой в болницата взеха ли ти нещо  newsm78 .

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Ходих на Отворени врати във ВМИ и искам да споделя впечатленията си с вас. Стаите изглеждат много добре за държавна болница. Прозорците са с хубава дограма, вертикални щори, ТВ, С по 2 легла и собствен санитарен възел. Във ВИП стаите има климатици. ВИП залите за раждане също са много добре. За тях се заплаща 50лв и може роднина или близък да присъства на раждането. Но и нормалните зали за раждане също бяха добре. Показаха ни и апаратурата с която разполагат за нуждите на бебетата. Има и вана за бързо и безполезнено раждане, за нея се заплаща 250лв. Аз лично мисля да раждам там.

# 20
  • Мнения: 1 900
Има и вана за бързо и безполезнено раждане, за нея се заплаща 250лв. Аз лично мисля да раждам там.
Не е ли 300? Поне 2007г. беше толкова, не ми се вярва да свалят цената Thinking

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Мисля, че акушерката която ни развеждаше каза 250лв, но може и да съм в грешка Thinking

# 22
  • Plovdiv
  • Мнения: 86
Мисля, че акушерката която ни развеждаше каза 250лв, но може и да съм в грешка Thinking
Аз бях в началото на миналия месец на отворени врати и  също мисля да раздам във вода и  ми казаха 300лв. Аз за ВИП родилните зали разбрах, че се заплаща 100лв. Не знам дали е възможно да има някаква промяна но едва ли да са смъкнали цените?

# 23
  • Мнения: 63
Раждах във ВМИ, във ВИП зала и съм много доволна. Платих 50 лв., имах лична акушерка, която се грижеше за мен през цялото време и мъжът ми присъстваше през цялото време. Доволна съм от персонала и след раждането.

# 24
  • Мнения: 47
Въпрос към раждалите във ВМИ - имахте ли предварителна уговорка с някой лекар или не  newsm78 ?

# 25
  • Мнения: 700
Значи и ти си раждала при Бабаков. Той ли ти следи бременноста и с уговорка ли бяхте с него ? Ако сте имали уговорка плати ли му нещо  Rolling Eyes А за самия престой в болницата взеха ли ти нещо  newsm78 .

Да, той следи бременността ми в последните 2 месеца, защото дойдох от др. населено място.  Точно това обърка решението ми. Исках да съм при него, но не трябваше да ходя в ІІ градска. Нямах време да се уговарям с друг лекар, имах много ангажименти тогава. Уговорката включва 150 лв лично на Бабаков, от които той дава на акушерката и може би на други не знам. Акушерката коренно си промени отношението към мен , след като и даде пари Бабаков. Понеже забавих плащането с 2 дни и се усети. Изобщо бягай от ІІ градска, това е моя съвет.
По-късно разбрах, че той е ходил на раждания във Весела, защото преди е работил там. Ако това е възможно сега, препоръчвам ти да го обсъдиш с него. Иначе намери си друг лекар и друга болница.
rali.84, не изпускай раждането във вода,щом вече се предлага във ВМИ. Желая ти леко раждане, мила!  Grinning

# 26
  • Мнения: 1 900
rali.84, не изпускай раждането във вода,щом вече се предлага във ВМИ. Желая ти леко раждане, мила!  Grinning
То се предлага от доста време, не е новост. Wink

# 27
  • Мнения: 2 172
Значи и ти си раждала при Бабаков. Той ли ти следи бременноста и с уговорка ли бяхте с него ? Ако сте имали уговорка плати ли му нещо  Rolling Eyes А за самия престой в болницата взеха ли ти нещо  newsm78 .

Да, той следи бременността ми в последните 2 месеца, защото дойдох от др. населено място.  Точно това обърка решението ми. Исках да съм при него, но не трябваше да ходя в ІІ градска. Нямах време да се уговарям с друг лекар, имах много ангажименти тогава. Уговорката включва 150 лв лично на Бабаков, от които той дава на акушерката и може би на други не знам. Акушерката коренно си промени отношението към мен , след като и даде пари Бабаков. Понеже забавих плащането с 2 дни и се усети. Изобщо бягай от ІІ градска, това е моя съвет.
По-късно разбрах, че той е ходил на раждания във Весела, защото преди е работил там. Ако това е възможно сега, препоръчвам ти да го обсъдиш с него. Иначе намери си друг лекар и друга болница.
rali.84, не изпускай раждането във вода,щом вече се предлага във ВМИ. Желая ти леко раждане, мила!  Grinning

Що за глупости са това??  Shocked

   Аз ходя при доктор Бабаков и ще си раждам при него във Втора градска другия месец.
Миналата година пак си ходех при него и пак раждах във Втора градска.Изключително доволна съм,просто прекрасно отношение и престой.Уговорката ми с него беше за 150 лв,ако не е дежурен и го изкарам от вкъщи,но ако се падаше дежурен в болницата каза ,че няма право да ми вземе и стотинка и няма да го направи.Никакви пари не е давал на никаква акушерка.Родих в 7:50 сутринта ,а 150-те лв мъжът ми му ги даде вече след като бях родила следобед в частния му кабинет.Докато раждах акушерката беше много мила и съм много доволна.Не ми е искала никакви пари.
  Отделението е малко,чисто и ремонтирано,а престоят ми там беше като на курорт.Не е вярно,че носят бебетата нахранени.Винаги ги носеха гладни и след това ги дохранваха,ако имаше нужда.Все пак не на всички беше тръгнала кърмата,но задължително ги носеха и настояваха да се кърмят ,за да се стимулира лактацията.Някой път ни носеха и шишета с адаптирано мляко,ако искаме ние да си ги нахраним след примерно "неуспешен опит" с кърменето.
  Надявам се и сега всичко да е като по старому.Запазила съм само хубави спомени от там.Надали за година и половина нещо се е променило чак толкова.И най-важното е,че там няма персонал,който постоянно да те дебне в ръчичките ,дали няма да му подадеш парички  #2gunfire
  Във "Весела" роди зълва ми миналата седмица.Еми какво да кажа.По-гнусна болница не съм виждала.Ужасна е.Само циганки и вътре е като в зоната на здрача.Акушерките са си просели пари постоянно,просто мнгоо напрегнат престой.Постоянно някой те дебне и ти иска пари,иначе те подмятат като куче.
  За другите две болници нямам отзиви,но мисля,че по-добре Окръжна,отколкото ВМИ.Била съм във ВМИ,когагото беше на Васил Априлов и по-ужасно не съм се чувствала.Стара болница с огромните лампи в операционните,белите касапски плочки и гинекологични столове от на баба ми времето,.Но сега предполагам е по-модернизирано вече и незнам как е.Но пак получих информация за гърчещи се родилки по коридорите(буквало легнали по земята) и акушерка,която си зяпала тв без въобще се трогне  #Crazy е това вече не го разбирам.Вярно,че през ръцете им преминават хиляди раждащи и това е най-естествения процес в женското тяло,ама все пак на тези жени им е за пръв път и знаем за каква болка и напрежение става въпрос.Най-малкото,което може да направи една акушерка е да ти подаде ръка в този труден момент,а те...все едно нищо  Tired

# 28
  • Мнения: 1 900
Била съм във ВМИ,когагото беше на Васил Априлов и по-ужасно не съм се чувствала.Стара болница с огромните лампи в операционните,белите касапски плочки и гинекологични столове от на баба ми времето,.Но сега предполагам е по-модернизирано вече и незнам как е.Но пак получих информация за гърчещи се родилки по коридорите(буквало легнали по земята) и акушерка,която си зяпала тв без въобще се трогне  #Crazy е това вече не го разбирам.Вярно,че през ръцете им преминават хиляди раждащи и това е най-естествения процес в женското тяло,ама все пак на тези жени им е за пръв път и знаем за каква болка и напрежение става въпрос.Най-малкото,което може да направи една акушерка е да ти подаде ръка в този труден момент,а те...все едно нищо  Tired
Родилно, гинекологично и неонатологично отделение на УМБАЛ"Свети Георги" отдавна не се намира на бул. Васил Априлов. Като изключим, че е едно от двете най-големи и обурудвани отделения в града, специалистите там са с доста добър опит с който малко в нашия град могат да се похвалят.
За половин месец престой там аз не съм видяла някой да се гърчи по коридора и акушерка да го подмине.
Незнам до колко си имала нужда от намесата на специалисти по време и след раждането, но ако позволиш да поспорим за възможноста да се окаже по-специализирана помощ на родилката и бебето в "Свети Пантелеймон". Нали разбираш, че трудно ще ме обедиш в обратното при положение, че то е малко, както по кв.см. така и по специалисти работещи там. Да не говорим, че общо взето за бебетата видях една малка стайчка с един единствен кувеоз. Единственото родилно в града ни което все още се опитва да убеди родилките, че е по-добре за тях и бебето да са отделно.
Всеки има право на личен избор, но все пак нека се ограничим с това което лично сме видели и преживели, а не такива от рода на "получих информация". Grinning

# 29
Родих във ВМИ и мога да кажа, че наистина специалистите са много добри. Оборудването и обстановката се съвременни, което е много важно, когато човек отиде и се оставя в ръцете на непознати да извършат най-важното нещо в живота му. Не че във Весела е зле, там също са  в процес на ремонт, но самото родилно не е пипано от времето, когато мен са ме раждали там. Бях категорична, че искам да родя във ВМИ, а и чух много добри отзиви за Др. Крумов който впоследствие ми водеше раждането. Постъпих за естествено, но поради усложнения родих със секцио, като операцията направи той. Много сме доволни както от отношението на доктора, така и от работата му. Персоналът са малко дръпнати, но не им обръщах внимание много много. Това, което е важно е, че бeбетета са при майките. За едни това може да звучи страшничко, и на мен така ми звучеше - какво ще го правя това бебе, та аз не бях пипала бебе през живота си!!! Но като ми доведаха малката бубка, не се замислих въобще, въпреки, че беше минал 1 ден от операцията. Това, че бебето е при майката, дава възможност да се кърми по-често и при поискване, а не когато му дойде часа. Има си кантар за бебе във всяка стая и по този начин може да се изчисли поетото количество кърма, което също е мн. важно.  Освен това можеш да опознаеш бебето още отначало, а не като те изпишат от родилния дом. Горещо препоръчвам ВМИ на всички, които са решили да раждат в държавна болница. Надявам се моят опит да бъде от полза. Успех на всички бъдещи мами!!!

Общи условия

Активация на акаунт