отново за СИРАЦИТЕ около Варна

  • 4 652
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 399
Тая мръсно-бялата писана /може би опитваща се да се маскира на черна Rolling Eyes/, мина ли ви път или не? Wink
Брях, че не разбирам от такива послания  Blush
Не мож' ли за по-тъпите да се обясни, с думи прости,  резултата от вчерашния ден Mr. Green

Последна редакция: сб, 13 авг 2005, 17:36 от stella

# 16
  • Мнения: 2 839
Ще ви обадя какво стана, ама по-късно, че тъкмо баба взе малките терминатори на разходка и мама и тати са останали насаме и ... не ми се пише  Heart Eyes

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 818
... стана тя каквато стана, булята нагон я фана ..

# 18
  • sofia
  • Мнения: 7 477
... стана тя каквато стана, булята нагон я фана ..

mi to si e za Crazy Hug

shte kaje po-kasno  Laughing
za hodeneto de Wink

# 19
  • Мнения: 5 622
 Айде и аз чакам,че да знам какво да приготвям като вещи.

# 20
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Мога да дам нЕкоя паричка(скромно,че много рдни тоз месец,ама от сърце newsm51)

# 21
  • Мнения: 1 290
Мили момичета,

тъй като ДиВАкова явно е заета с много интересни и полезни неща рекох да ви разкажа накратко.

Посетихме два дома.

1. Дом в гр. Провадия. Както вече писах това е дом само за момичета - положението като цяло никак не е розово там. Хората казаха да помогаме с каквото можем - всичко ще е за тях добре дошло. Помолиха ни само за дрехите да не са много демоде, защото те все пак са момичета от 7 - 18 години, които ходят в градските училища и виждат какво обличат другите деца. Все пак помолихме за някаква конкретизация какво да заненсем като отидем пак.
Разбрахме се бапърво време за следното:
- стари (ако можем нови ще е чудесно) запазени дрехи
- бельо (бикини, потничета, чорапки - каквото решим)
- учебни пособия (тетрадки, химикали...)

Казахме им как сме процедирали в дом "НАДЕЖДА" (да не се повтарям сега) и идеята много им хареса.
Уговорихме се да отидем малко след като започне учебната година - да дадем каквото сме събрали и да обявим и там конкурс.

Възпитателката спомена, че много им се отдават песни и танци, но за жалост в Провадия няма подходящи учители които да им водят такива занимания.
Момичетата учат в селскостопанския техникум там и в... в моента не се сещам.
Има много идеи върху които можем да поработим там стига момичетата да имат желание

2. дом в село Бързица  Това е смесен дом - и за момичета и за момчета. Разположен е на много красиво място и още от вратата става ясно, че в този дом всичко е пипнато с грижовна и обичлива ръка. Имат спонсори англичани които влагат средства в ремонтни и строителни дейности основно. Всичко е направено с вкус и самите деца там са различни. Когати л
бовта погали нещо с ръката си то непремено започва да цъфти Simple Smile Срещнахме се с единия възпитаел с които доста си побъбрихме. Смея да кажа, че това е един невероятен човек които трогна много и мен и ДиВА.
Ще ми се да ви разкажа повече за там, но в момента бързам - затова накратко:
имат в имота на дома училище - основно. Другите деца ходят с автобус на училище в Провадия и в с. Бозвелийско.
На есен в интерната ще има 15 първокласника. Възпитателя каза, че много му се иска да успеят да дадат на всеки първолак по една раница (досега са успявали)
Мисля, че можем да съберем парички и да направим това. Проблема с бельото и там е на дневен ред. Също така каза, че би било добре да имат обувки за училище и за игра - понеже се опитват да им създават някакви навици...

Аз спирам да пиша за сега - ако до утре ДиВА не ви е доразказала ще го сторя аз Simple Smile

Поздрави и приятна неделна вечер!

# 22
  • Мнения: 5 622
А кога мога да ти дам каквото събера?

# 23
  • Мнения: 1 290
Буба,
мисля да направим среща удобна за всички в края на август да речем и на нея всеки да донесе каквото е преценил, че ще е полезно и ще  съберем парички - КОЙТО ИМА ВЪЗМОЖНОСТ.
После ще подредим нещата по възрасти - ще купим каквото сме решили и ще посетим домовете. Simple Smile

Особено в дома в Провадия където са само моичета мисля, че всяка от нас би могла да се досети на какво би се зарадвало едно момиче Simple Smile И те искат да са красиви, да се къпят с хубави сапуни, да имат по-хубаво бельо, фибички, дезедорантчета... и т.н.

Имаме списък на децата по класове за ориентир в размерите, макар, че едно дете от 6 клас може да е с размер на дете в първи клас и обратно, но ще се справим Simple Smile

ако искате нещо по-конкретно да ви кажа - питайте Simple Smile

Последна редакция: пн, 15 авг 2005, 08:32 от Gvendolin

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Хъх, Гвен, рзакошна си!
Като каза фибички, джаджи, мисля да помисля и да поема отговорност за тия работи, ще потърся склад за такиви китайски произведения, насипно ще да е, но има разнообразие. Ще видя какво мога да направя по тоз въпрос. Ще попитам и за склад на едро за козметика. По възможност най-изгоден. Thinking

# 25
  • Мнения: 5 622
Края на август-добре,НО нас няма да ни има.Заминаваме за София.Може ли преди това да те видя някъде(Гвен,или някойи друг-по желание Crazy) и да ти дам което съм приготвила?МИсля,че децата ще са доволни,поне що се отнася до"демоде",понеже нямам такива неща  Peace

Общи условия

Активация на акаунт