Бял списък за гр. Пловдив

  • 2 480 346
  • 11 736
  •   4
Отговори
# 9 885
  • Пловдив
  • Мнения: 4 160
Когато не е имахо ехографи, така се е правило и така са се ориентирали за срока на бременността и как се развива бебето. Дали изостава, дали се движи напред. Но ние вече толкова сме свикнали техниката да замества всякакви други умения, дори да мисли вместо нас, че не искам да си представя ако нещо се случи и ехографите се изключат. Съвременните гинеколози са безпомощни без ехограф.......

# 9 886
  • Мнения: 7 020
Д-р Халил е била препоръчвана от мен, настоящата си бременност започнах да следя при нея. Не знам дали има друг АГ, който безплатно прави ехограф на всеки преглед, не съм чула.
На мен също никога не са ми мерили корема, не ми е и минавало наум, че съм недобре следена, поради тази причина. И извинете, но чак ми е смешно, че някой го намира за недостатък при следене по ЗК.

# 9 887
  • Мнения: 54 823
Стига бе, дъщеря ми е на 23, още тогава не са ми мерили корема, а ме гледаха на ехограф, макар и обикновен. Това е първобитно, със сантиметъра.

# 9 888
  • Мнения: 1 406
Аз се следях в Селена. Също не са ми мерили корем, кръвно и кантар. Но всеки път имах ехограф, което е по важно и според мен.

# 9 889
  • Мнения: 10 657
На мен пък 2006 ми мереха корема и ме слушаха с дървена слушалка + ехограф Simple Smile
2012 по един модерен ехограф, доста известен доктор, в 9тия месец ми изръси, че главата на бебето не расте и е много малка за срока... да видиш цял месец стрес, то каквото и да го правиш в 36+ седмица само чакаш раждането общо взето и се психясваш.
Еми при раждането главата си беше перфектна, както и бебето Simple Smile Обаче мерси ти за такива модерни ехографски стресове...

# 9 890
  • Пловдив
  • Мнения: 14 114
1990 година ме гледаха 1 път на ехограф. Само ме мереха и теглеха.
1995 година ме гледаха  3 пъти.
2005 година - през месец.

# 9 891
  • Мнения: 12 239
Ако никой не ви мери кръвното на консултациите, намерете начин, да го следите сами. Особено, ако сте над 30 години. За повече да не говорим.

# 9 892
  • Пловдив
  • Мнения: 4 160
Обясних само какво означават тези измервания и какво показват. Не е в моята компетентност да преценя важно ли е или не. Предполагам, че всеки, който учи за гинеколог трябва да е наясно как да се справи с ехограф, както и без ехограф.

# 9 893
  • Мнения: 309
Както има доволни,така ще има и недоволни.Аз определено съм от НЕДОВОЛНИТЕ.
Мога да ви кажа,че има много АГ дето на всеки преглед ще ви гледат на ехограф,а не само 3 пъти,както е по програма "Майчино здравеопазване".
И да кръвното е важно да се следи,особено когато си с високорискова тромбофилия,но не съм длъжна вкъщи да имам апарат,нали за това уж ходя на жк.
За неонатологията съм съгласна,аз също се преместих при доктор който работи в болница с 3та степен неонатология.

# 9 894
  • Мнения: 7 020
То мисля на всеки е ясно за какво служат тези измервания.
И все пак е важен не само ехографа, но и задапаратното устройство. И на майка ми преди 32 години в 8ми месец са й казали, че плодът е мъртъв, ама ей ме на.
Колкото до кръвното-от измерване веднъж месечно дали може да се установи отклонение?

Моля тези от Вас, които посетят онкодерматолога, да споделят мнение, че и сз възнамерявам да си махна някои бенки.

# 9 895
  • Мнения: 288
Здравейте. Препоръчайте ми добър Гастроентеролог и хирург.Проблема е камъни в жлъчката. Кризата е овладяна,но искаме второ мнение.И евентуална операция.
Предварително благодаря!

# 9 896
  • Мнения: 1 877
Колкото до кръвното-от измерване веднъж месечно дали може да се установи отклонение?
При бременност дори и без проблеми трябва да се следи редовно. С проблем - 3 пъти дневно - сутрин, обяд и вечер. Казвам ви го като човек, който от ниско кръвно цял живот изведнъж в 7 месец вдигна много високо и направи прееклампсия.
Лекар по здравна каса с два пъти изследвания и три ехографа ще ви свърши работа само, ако сте млада и с безпроблемна бременност.

# 9 897
  • Мнения: 708
Здравейте. Препоръчайте ми добър Гастроентеролог и хирург.Проблема е камъни в жлъчката. Кризата е овладяна,но искаме второ мнение.И евентуална операция.
Предварително благодаря!

Др Апостол Георгиев -гастроентериолог в Медлайн,само частен прием.Хирург др.Горанов-Пълмед.Той ме оперира 2021г.Много Добър специалист.

# 9 898
  • Мнения: 1 234
Препоръчайте ми добър детски стоматолог, детето е на 13г, не знам дали може и при обикновен зъболекар, той не е малък. Има проблем с един зъб, нашата казва венец, лекува уж, но пак го боли от студено.

# 9 899
  • Пловдив
  • Мнения: 13 583
Цялата бременност ми проследи др Халил - всеки месец ми мереше обиколката на корема. Ехограф също на всеки преглед /прави го на добра воля, не се покрива от здравна каса/. Не ме блъскаше излишно с хапчета, лично аз ако имам второ дете, пак ще се следя при нея. Пари за болничен не ми е искала, пита ме сама дали желая такъв, че аз до последно си ходех на работа.

Общи условия

Активация на акаунт