СЛЪНЦЕ ПРОЛЕТНО ЩОМ НАПЕЧЕ,ЯНУАРЧЕТО В КЪЩИ НЕ ЩЕ СЕ ПРИБЕРЕ

  • 15 359
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 102
Пу и от нас...
Доника,  Hug

# 16
  • Мнения: 7
Айде и аз в новата. Доника   bouquet
Благодаря на всички, които ми отговориха на питането Hug
Толкова се точих за разходка днес, но не ни огря.То вятър и чудо.
Пък мойто зверче от известно време насам е решила, че не е нужно да спи през деня и го прави много рядко или в ръцете ми за дестина минути а като е там познайте какво търси  bombs или в количката докато сме на разходка - там спи през цялото време почти, на мен затова толкова ми се ходи на разходка, пък и да се раздвижа де.
Сега е на спалнята и мисля да се присъединя към нея да опъна кръста за малко.

# 17
  • Мнения: 656
Дони, мерсаж!  Hug

държавата дава по 250 000 за всяко закрито училище на съответната община

Shocked Shocked Shocked Верно ли бе?! За сефте го чувам това... Вместо за отваряне на училища, те за затварянето им пари дават. Не знам за вас, но мен много ме смути това  Thinking

Копривке, поне знаеш сега защо е така. Пробвай с компресия да кърмиш. Верно досадно, че и изморително, но си мисля, че трябва да помогне  Peace

Сиси, това за храната и кърменето е абсолютно така и при мен. Добре че си ти, та аз си спестявам кърмаческата агитация   Heart Eyes   
 

Ау, много се радвам, ако помагам за това  Hug И не ти благодарих, че си сподели за работата си, та го правя сега - благодаря Wink И пак ми се струва доста интересна!

Иники, браво на теб. Сега ще докараш и пари на хотела като ни кажеш кой е, пък ние отидем да видим творбите на твоето предприятийце  Mr. Green

Днес моят син хич не ще да спи. Спал е само сутринта след закуска и това е. Обаче тоя факт не ми попречи на мен да дремна малко  hahaha Тупнах му едната цица в устата и успях да поспя докато той й се лигави  hahaha Днес ми е много общителен и само ми говори, пее и усмихва  Heart Eyes И за пръв път яко игра на активната гимнастика  Heart Eyes Досега я гледаше като пън, но днес това съзерцаване се превърна в игра  Heart Eyes Аз през това време успях и прането да простра, да прибера старото и да пусна ново  bowuu

За пишкането - веднъж и той си беше напикал лицето и стана много смешно, щото той ревеше, ама като магаре на заколение, напика се и на секундата млъкна - сепна се нещо, пък аз също щях да се напикая да му се смея.

Хайде, отивам да обядвам  Crazy

# 18
  • Мнения: 3 861
Сис, да пробвам с какво да кърмя???
Не разбрах, разтълкувай ми я тази компресия, моля PraynigТова някаква техника ли е или какво?

# 19
  • Мнения: 45
Видях, че едно рамо искате по повод болничните, ама Яна така реве последните дни, че smile3511
Такааа....както е казала Доника - сумата всеки път ще ви е различна, защото се изчислява на база брой работни дни, тоест зависи от конкретния месец. По принцип правилото е да се изплащат до 15-то число на следващия месец, но зависи кога работодателя ви начислява заплати и подава декларация 1 и кога е занесъл болничния. 410 дни се броят от датата на първия болничен и тези пари ви се дават при всички положения. По повод закриването на предприятието и изплащането на майчинството, което е 240лв. - нямам такъв казус в практиката си и съм питала в НОИ, но получих два съвсем противоположни отговора - че ги плащат, независимо, че фирмата е закрита и че не ги плащат newsm78 Знам, че мои колеги проучват въпроса и когато имам категоричен отговор ще го споделя. Напомням, че като ви изтече и третия болничен е нужно да попълните декларация, която работодателят ще ви даде и ще занесе в НОИ, за да си получавате парите до 410 ден.
Ако някой се интересува как точно се смятат парите: вземате чистия си доход 6 месеца преди да излезете в първия болничен и тази сума делите на всички работни дни в този период. Получената сума е среднодневното ви възнаграждение. Ще ви бъде изплащано: среднодневното Х броя на работните дни за конкретния месец.

Чета си сега из нета, че много силните колики и газове заедно с повръщането можело да бъдат симптом на алергия към белтъка на кравето мляко. Като знам Яна как крещи и започвам да се замислям newsm78 Обаче съм сигурна, че ако отида при специалист и споделя тези си опасения със сигурност ще ни треснат тази диагноза, щото напоследък на конвейр я дават. На всичкото отгоре на Яна й излезе обрив по вратлето и бузката, но нашата педиатърка смята, че е от претопляне...и колкото повече чета, толкова повече се обърквам. Мъжа ми каза да спра да се шашкам, ама пусто като ми се загнезди някоя мисъл....Я повръщащите да споделят дали имат силни колики, газови и евентуално обрив някакъв, че да преценя да се притеснявам ли или да спра...че на това безсъние не е нужно и да си вкарвам такива мисли в главата.

И понеже не мога да изчета взичко назад - Иники, не разбрах ти успя ли да пребориш финансовата криза и ще черпиш ли или...ще черпиш Joy В тази връзка нещо съм се размечтала за кръчмичка с хапване, пийване, тютютнопушене и някой да се грижи за децата, докато си отспя...ама мечтииии Mr. Green

Днес ходихме и на ортопед - всичко й е наред на госпожицата (но не пропусна да ореве кабинета та чак се захласваше)л Според доктора много добре било да се носят децата на хълбок или в кенгуру, тоест да са им крачетата в поза "жабче".

И още се чуда дали да си дама парите за вибриращ шезлонг или не Thinking Мъжа ми е против, ама той в това отношение е силно консервативен - щяло да му стане нещо на детето от вибрациите Shocked Не знам как точно си ги представя тези вибрации. Аз по-скоро се притеснявам, че ще го взема и Яна няма да иска да седи в него, то ще стои като велото с функция закачалка.

Абе я кажете колко ядат вашите деца (тия дето са на шише). Че гледам как навсякъде пише, че при 120гр. би трябвало да са 6 хранения, а на някои места видях и 5 хранения. А Яна яде толкова, ама 7 пъти - дали не й едва множко newsm78 Понякога (предимно вечер) не изяжда пълната доза, а към 90грама...ама се чудя....

# 20
  • Мнения: 45
Хммм, във връзка с алергията към мляко....Алекс се губи от известно време, пък и в ICQ не я виждам....тя би магла да разясни за симптомите на алергията...
Алееееекс, къде си?

# 21
  • Мнения: 429
Лили, ето тук http://missby.wordpress.com/2007/12/04/compression/ можеш да прочетеш за компресията. На мен много ми помогна в началото!
Павлина, къде ходихте на гастро?
А за алергията към млякото...това ми е болна тема! Оказа се, че Петя е с атопичен дерматит и в момента са ми забранили сума неща...ям главно хляб, картофи и ориз.....е как ще отслабна  newsm78 , но все пак най-важно е детето ми! Hug

# 22
  • Мнения: 270
pavlina_k  да чукна на главата ми(на дърво Mr. Green) Йоана вече не повръща,но не е имала обриви newsm78 А да ти споделя за нашия вибриращ шезлонг...ами Йоана хич не обръща внимание на вибрацията,само на играчките за известно време и после й писва.Но това е с нея,другите деца се кефят на вибрацията,не знам по-скоро ако искаш пробвай на чужд и тогава прецени дали да си купиш. Hug

# 23
  • Мнения: 45
Павлина, къде ходихте на гастро?

В Детско здраве при Пенджакова.

Диагнозата АБКМ беше поставена и на голямата ми дъщеря при същите симптоми...тогава се оказа, че изобщо няма алергия детето, а просто е ревлива и има много газове и колики...но се измъчи един месец с гадния Фризопеп....та затова сега се чудя newsm78

# 24
  • Мнения: 171
Pavlina ,Крис също повръща  много,има силни колики и много газове.Обривчета има по лицето,някои дни са повечко,друг път лицето му е по-чисто, но като цяло ги има  и май забелязвам че и на гърдичките има леки.Аз гледам да не чета много,че ще се шашкам много.При гастроентеролога ни сложиха диагноза ГЕР и ми каза като цяло да избягвам млечните продукти.аз по принцип рядко ги хапвам,но пък напоследък хапвам малко кашкавал,някои път и баница,абе като цяло не мога да ги изключа напълно.Иначе от няколко дена давам прахчетата и забелязвам че връща след храненето, при което съм му дала прахче,а когато не му давам не повръща newsm78знам ли ,може би така действат в началото.гледам да не го мисля много,ама ми е много неприятно и се надявам да го израсте по-бързо,че немисля да го тъпча нон стоп с някакви медикаменти,то не бяха капки за колики,какви ли не пробвахме,сега тия прахчета,горкото дете.И за капак на всичко съм болна с хрема и болки в гърлото и той започна да киха и много се притеснявам да не го разболея,не мога денонощно да съм с маска и сега съм на тръни.

# 25
  • Мнения: 656
Павлина, Калоян също е така - повръщане, колики, газове (аз всъщност така и не разбрах - има ли или няма разлика между коликите и газовете  newsm78  Blush В крайна сметка нали колките били въздух в червата  newsm78). Обриви засега е нямал, да чукам на дърво.. (то остана вече и това и щеше да е пълна програмата  ooooh!

Сега се оказа, че и стафилококи си отглеждаме  Tired Писна ми вече  #Cussing out Как се хващат тия гадчета? Сега ще чета аз.. поне били някакви "слаби" и нямало засега да ги лекуваме с АБ, само промиваме с разтвор...  Praynig Аз като разправям, че му има нещо на бебето всички ми се смеят  #2gunfire

Копривке, тя Гери ти е дала вече линк да четеш - много хубаво е описано  Peace Ако имаш неразбиране относно техниката - питай  Peace

Данинце, браво, че ви е подействал Мотилиумът! Аз го спрях съвсем и сега пак си повръща, но е циклично - един ден може много да повръща, но на следващия почти не  Peace Браво на Йоанна  Heart Eyes

Викам ГЕР-овете да си направим една "отчетна" и да броим кой колко е повърнал днес  Laughing Laughing  Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 1 355
Здравейте момичета!

Извинявайте,че нахлувам в темата Ви,но искам да направя следното предложение-една моя приятелка с 4 месечно бебе подарява 1 шкаф от фризер с кърма от София ,ако някой иска да и се обади-0887 21 67 68-Таня.

# 27
  • Мнения: 73
здравейте мацки, гледам по вяло днес, ние бяхме да ни бият противохепатитната днес - вървим с месец назад, та порева малко там, но сега ми се струва че е нервна от това. ама заспа. а и явно понеже сме 10та седмица вече и яде начесто - на 2 часа през деня, добре че нощем спи  Laughing

Стефина - яка оферта, айде мацки - който няма мляко вече и място във фризера да си казва.

Бърборанче - мерси за линка, интересно е, а и не се знае ,м оже да ми потрябва

Натали - говориш за свръхлактация - и че ти тече от гърдите - на мен ми тече постояно като кърмя - от другата - но нямам свръхлактация, а просто отворени канали. но честно по добре да тече отколкото да няма достатъчно кърма  Wink
в интерес на истината - надявам се скоро да спре да тече така, че не стига 4е съм направила е бати гърдите, ами и идва времето на разголването, не искам да ме зяпат в циците  Embarassed .

Иники, айде честито, абе гледам бая мацки бачкат нещо, аз съм толкова мързелива, не е истина. само за беба се грижа, готвя, гладя и понякога чистя, ама повече мъжо го прави  Laughing ааа, и ходя по разходки.
не знам как ще е да се гледат две, но след години ми се иска още едно. харесва ми. в тази връзка, когато ми стане трудно и си помислям - как мацки с повече деца се оправят без да се оплакват и и харесва - и ми олеква

еееее, айде жени, до скоро

# 28
  • Мнения: 641
Здрасти ви пак,

Дони  Hug – темата е чудна
Павлина, спри да се тревожиш, детето всичко ще си израсте. Сами е с газове, колики рев нон стоп, повръщане, киселини и т.н екстри и до скоро беше с обриви. И аз като теб четох, че може да е от млякото и спрях да го ям за 1 седмица. Е нищо друго не се случи, освен, че аз се измъчих.
Иники, браво за сделката!
Аз пак съм почти без кърма и пак ще ми идва! Shocked Аман, 2 пъти месечно ми е в повече, някой нямат по 1 година , а аз на всеки 20 дни. Явно хормоните ми яко са се обълкали
А за вибриращия шезлонг – сетих се за една от малкото серии на „Сексът и градът” която съм издържала от край до край. Та там едната мацка на която и ревеше бебето много и и се счупи вибриращия шезлонг, за да има мир закрепи вибратор към столчето за кола Laughing Така, че това е вариянт за проба за тези дето се чудят дали ще върши работа. Съжалявам, ако ще скандалзирам някой- майтапя се Laughing

# 29
  • Мнения: 19
Доника, браво бе момиче за темата. Няма нужда да ми благодариш толкова официално за заглавието, пак ще измислим нещо другия път   bouquet

Гледам сте качили още снимки в албумчето. Срахотни сте всички.Който не е качвал ,да качва да си задоволя любопитството  Wink  Sunglasses

Искам само да кажа  на Кокоска ,ама да не се разсърдят другите мами,че наистина изглежда на 15 год.
И да питам Сладурчеста такава ли ти е ествената коса или я чупиш с нещо. Винаги съм си мечтала за такава коса-нито много къдрава,нито много права като моята.

Пепи,ти от кой град беше,ако  не ме лъже паметта си от Сеищов ,нали. А аз съм от Левски и се чудя защо закриват училища в толкова малки градове.В моят град има само два основни-в едното ходят циганчетата,а в другото българчетата и ако закрият това с циганчетата ...нали се сещате какво ще стане. Не ,че подкрепям дискриминацията,ама... И как така общината получава пари от тази работа просто акъла ми не го побира.


merrygold,не знам дали  е свръхлактация или отворени канали,ама ето докато пиша чак по гащите ми се стича.
Ами ако са отворени канали как се позатварят,че както казваш ти лято иде.... Flowers Sunflower  Nature Sunny  grinning039




Моето чааве вечер от 9 до 3 не иска да заспи,затова пък проспива целия ден.
Някакви идеи как да го държа буден през деня,а да спи вечер????

Общи условия

Активация на акаунт