Помощ, хемороиди

  • 195 049
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 344
още един глас за Pilex на Himlaya -крем и таблетки.евтини и супер ефикасни!

# 16
  • Мнения: 15
Вижте какво намерих
http://elixir-bg.com/bg/article_media_02.php
Само,че не пише дали става за бременни и кърмещи.
jiju,за това ли става въпрос?

Да за това става на въпрос.
Имат и ел.поща и всички въпроси можете да отправяче и чрез пощата.
Желая ви успех и много здраве.

# 17
  • Мнения: 3 386
Виждам, че има елексири почти за всичко...  newsm78
Ползвал ли е още някой? Какви са впеатленията? Какви са цените? - ориентировъчно, разбира се...  ooooh! Пият ли се? Честно казано, малко ми е странен такъв метод налечение, но аз нямам никакъв опит. Затова моля, който има такъв да се включи.  Wink

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако са хемороиди може да ползваш Проктогливенол.

къде ми беше зле от хемороидите, къде и тоз препарат ми отключи някаква грандиозна алергия  ooooh!. Кожата ми стана на рани, едвам ми мина. Tired
Но чудодейния препарат, който препоръчах по-горе е просто вълшебен. Струва около 2-3лв.

# 19
  • Мнения: 7 201
Ако са хемороиди може да ползваш Проктогливенол.
Peace На мен ми помогна,както и кремче(или свещички) Масту S.Но приемах и Детралекс,само с мазането не ми мина.

# 20
  • Мнения: 15
Виждам, че има елексири почти за всичко...  newsm78
Ползвал ли е още някой? Какви са впеатленията? Какви са цените? - ориентировъчно, разбира се...  ooooh! Пият ли се? Честно казано, малко ми е странен такъв метод налечение, но аз нямам никакъв опит. Затова моля, който има такъв да се включи.  Wink

Здрвейте, аз лично съм ги ползвала. И познавам много хора, които също ги ползват. Аз конкретно най-редовно ползвам №3 - за имунната система, в момента вземам за нервно вегетативната система и се чувствам добре.
В София в аптеките се намират за 2.25 лв., в провинцията вече стигнаха 4 лв.на бройка. В нашия град им дистрибутор, който ги продава на тази цена.
Аз когато имам имам проблем предпочитам тях и не се чудя.
Желая Ви здраве и успех.

# 21
  • Мнения: 3 386
jiju , в сайта видях, че може да се поръчват по интернет. А по принцип как се разпространяват? В аптеките или чрез дистрибутори?

# 22
  • Мнения: 15
jiju , в сайта видях, че може да се поръчват по интернет. А по принцип как се разпространяват? В аптеките или чрез дистрибутори?

Здравейте. Да, може да се поръчва и по интернет, но само за населени места, в които няма дистрибутори на елексирите на Хлебаров. Аз съм питала дали може да ги поръчвам по интернет, защото 4 лв. са в града ни и ми отговориха, че излиза приблизително същата цена. А в София точно преди една седмица закупих от една аптека близо до Прима центъра /спирка Лагера/ елексир № 3 за 2.25 лв., а в офиса им, който се намира съвсем близо до Руски паметник е със сигурност и по-евтино. За съжаление в аптеките /за София се отнася/ може да се намери единствено само № 3, другите номера ги доставят само по поръчка.
Надявам се да съм Ви била полезна. Всичко добро.

# 23
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
още един глас за Pilex на Himlaya -крем и таблетки.евтини и супер ефикасни!
ДА  Peace

# 24
  • Мнения: 21
Здравей, Gostenkasamsamosega!
Свекърва ми страда от хемороиди Cry от доста години! Беше ходила на доста лекари, докато един не й предписа ФЛЕБОДИЯ, сега го пие 2 пъти в годината по 3 месеца като профилактика веднъж дневно и се чувства добре! Пробвай ще останеш много доволна!!! В листовката доколкото знам, е описано точно как се пие, в зависимост дали си в криза или се профилактираш!!!Има го във всяка аптека!!! Желая ти УСПЕХ!!! Hug

# 25
  • Popovo
  • Мнения: 219
Здравейте!Аз също се боря с тези хемороиди откакто съм родила преди две години.Толкова много ме измъчват, че вече не искам да ям за да не ходя в тоалетната. Но знам, че нередовото изхождане е една от причината за хемороидите, както и прекалено застоялият живот (от който аз немога да се оплача).Преди извесно време ми препоръчаха корен от билката змийска хурка. И наистиа отначало ми помагаше, но в последстви вече нещо не ми помага. Оказа се, че поне спира кървенето.Но познавам хора на който при редовно вземане им помогна да се оттърват от това бреме. Но искам само да кажа: Внимавайте много, защото е отровна билка и в големи количества може да се отровите!Билката се обелва и се взема малко пърченце, колкото върха на нокет на кутрето. Вема се три дни подред, преди закуска,но не се дъвче ,защото има стипцав вкус.След това се почива 15дни.И другото което е важно да се спазва личната хигиена, след всяко изхохдане трябва да се измивате. Билкаря от който си купувам билката ме посъветва това, както и познатите който ми казаха за тази билка.Има и още една билка, за която зам че помага, но не й знам името.При нея се се варят листата и се пие, но не запомних как беше точно процедурата.
А колкото до това каква консистеция са изпражненията - няма особено значение.Зависи какво ядеш.Например лютото  черният пипер дразнят хемороидите, както и другите пикантни храни.

# 26
  • Мнения: 1 161
Здравейте!
Имам проблем и вероятно са хемороиди - при ходене по голяма нужда, изпитвам болка и имам леко кървене. Това, което разбрах от нет-а е, че трябва да НЕ ползвам тоалетна хартия, да пия големи дози витамин Це и да ползвам свещички или крем. Можете ли да ми препоръчате нещо, което  е силно и действа наистина?
И още нещо - мисля, че трябва да вземам нещо слабително, за да е по-кашаподобно изхождането и да не дразни  Blush
Ако някой може да ми помогне с препоръка, ще съм много благодарна.

ПП Знам, че най-добре е да посетя лекар, но ме е страх и срам и... искам да опитам първо без лекарска намеса.
Още едно важно нещо, може би най-важното не са ти казали - че ние САМИ си причиняваме хемороидите. Сега ще ти кажа как се излекувах от  кървящи хемороиди.

Чувал бях, че хемороидите всред примитивните нации са рядкост, да не кажа изключение. От друга страна в индустриализираните държави, половината от популацията над 40 годишна възраст вече страда от хемороиди. И никой не може да разбере защо. Обикновено се обяснява, че там "диетатата е богата на баластни вещества".

После попаднах на едно интересно изследване, направено от д-р. Берко Сикиров. То доказва напълно различна теория, обясняваща високата хемороидна заболеваемост в западните държави. (изследването по-късно бива публикувано в Израелски медицински журнал и Townsend Letter for Doctors and Patients.)

И така, в изследването са участвали двадесет пациенти, мъже и жени, с хемороиди в различни стадии. Всичките от тях са преминали през стандартно лечение с никакъв или минимален успех. Двама от пациентите дори са били с лигатура (превързване на кръвоносен съд) за да бъде търпимо състоянието им.

Пациентите минават през проктоскопия в началото на изследването. Новото "лечение", което им предложили било  просто и безплатно - да променят тоалетните си навици: да чакат докато позивът за дефекация е силен (за да се избегне напъване) и да използват САМО естествена клекнала стойка за изхождане.

Проктоскопията била повторена след една година. От 20-те пациенти, 18 съобщили за значително намаляване или изчезване на симптомите в период 4-5 дена до няколко месеца. Липсата на подобрение при останалите двама с лигатура се отдава на хирургическата обработка, довело до изменения.

Контролните прегледи, 12 и 30 месеца по-късно, на 18-те пациенти (90% от участвалите в изследването) установяват,че те са напълно излекувани от хемороидите, безплатно, без нужда от лекарства и операция.

В крайна сметка д-р. Сикиров заключава, че хемороидите се причиняват от непрекъснатото дразнене и увреждане поради прекомерното напрягане в седнала поза на тоалетната. И това обяснява липсата им при примитивните "клечащи" нации.

Малко анатомия - на края на дебелото черво има една примка (пуборектална), която стяга ректума и го поддържа прегънат (виж илюстрацията за по-нагледно) Природата я сложила там за да стяга и предотвратява изпускане.

А кога се разхлабва, ще попиташ? САМО КОГАТО КЛЕКНЕМ - това всяко дете ще ти го каже. Тогава прохода се освобождава и всичко излиза свободно. Така ни е създала природата.

Но абсурдните ни порцеланови тронове не позволяват това. И познай какво става - необходимо е допълнително напрягане за да се преодолее тази стегната примка. От този увеличен натиск вените постепенно изпъкват, стените на ректума се увреждат и вече имаш хемороиди, дивертикули и още куп чудесии. И понеже там няма рецептори за болка, не усещаш как става това.

Та, трябва ли да казвам, че след тази статия веднага приех присърце съвета на д-р Сикиров и хемороидите постепенно изчезнаха. Без лекари, без лекарства. Когато непрекъснатата атака срещу тялото се премахне чрез завръщане към естествена клекнала поза, процеса на възстановяване започва сам.

За повече инфо - http://squat.beinsa.info

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 12:30 от Людмил

# 27
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
аааа сърбят ли? Confused

# 28
  • Мнения: 7 201
Боли около ануса. Основните симтоми са:
Кървене по време и след изхождане, болка, усещане за излизане навън на хемороидите, сърбеж около ануса, наличие на болезнени възелчета.

# 29
  • Мнения: 35
при бременност внимание с хаповете. Аз също съм доволна от матсу-S . Но заедно с него пия Ентан. Когато имах обостряне си правих бани с тетра ( говоря за външни). Но с този ентан е добре пия го по 1 к., защото на всичко отгоре и работата ми предразполага към такава венозна трагедия.

Общи условия

Активация на акаунт