Помощ, хемороиди

  • 194 017
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 45
аз се излекувах с хума.вечер правиш на топче и слагаш в ануса,след изхождане-пак,може да редуваш със свещички.може да се използва от бременни ;о)

# 76
  • Мнения: 7
аз се излекувах с хума.вечер правиш на топче и слагаш в ануса,след изхождане-пак,може да редуваш със свещички.може да се използва от бременни ;о)
    с какви свещички редуваш хумата ??? и моите х. са много зле да опитам и това

# 77
  • Мнения: 45
сжещичките бяха  indovazin,но за тях не сам сигурна можеш ли да ги използваш през бременността

# 78
  • Мнения: 7
благодаря m ani ще ги пробвам не съм бременна тези хемороиди ги получих преди 10 години когато родих сина си той беше голямо бебе и от напаните си ги получих и до сега не са ми правили проблеми ,но от около година нещо стана и ме болят и кървят опитала съм какво ли не и нищо не помага май ще се престраша и ще отида на лекар Чувала съм добри отзиви за он клиник някой ходил ли е там ??  Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 11
Здравейте!
Имам проблем и вероятно са хемороиди - при ходене по голяма нужда, изпитвам болка и имам леко кървене. Това, което разбрах от нет-а е, че трябва да НЕ ползвам тоалетна хартия, да пия големи дози витамин Це и да ползвам свещички или крем. Можете ли да ми препоръчате нещо, което  е силно и действа наистина?
И още нещо - мисля, че трябва да вземам нещо слабително, за да е по-кашаподобно изхождането и да не дразни  Blush
Ако някой може да ми помогне с препоръка, ще съм много благодарна.

ПП Знам, че най-добре е да посетя лекар, но ме е страх и срам и... искам да опитам първо без лекарска намеса.

Здрасти. Не знам дали си се оправила без лекар, но според мен ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се консултираш с проктолог, защото такива страхотии съм чела за хемороидите и по-скоро за други проблеми, които могат да бъдат "скрити" със симптоми на хемороиди, че първата работа е - беж при джипката да даде направление!
Иначе за лечение - можеш да вземеш свещички или кремче, мен свещичките определено ме плашат като идея! бррр  Embarassed На мен веднъж ми се наложи да си взема лекарство и оттогава в аптечката си го пазя - за всеки случай - казва се мъсту или масту, не съм сигурна.

# 80
  • Мнения: 1
kakvi to4no svewti4ki se izpolzvat

# 81
  • Мнения: 11
Ами в аптеката, когато си купувах мазилото, ме питаха свещички или мазило искам, но не съм сигурна, че е на същата фирма - mastu s се казва мазилото, аз от него съм доволна. те свещичките не са ли за вътрешни хемороиди?  #Crazy

# 82
  • Мнения: 3 377
Аз в крайна сметка съм доволна от Долопрокт в комбинация с подходяща поза при изхождане.  Peace

# 83
  • Мнения: 193
Съпругът ми ходи в Юнион клиник и безкръвно и без болка се оттърва от хемороидите.

# 84
  • Мнения: 11
Съпругът ми ходи в Юнион клиник и безкръвно и без болка се оттърва от хемороидите.
Е как?

# 85
# 86
  • Мнения: 3 019
Препоръчвам ви д-р Пенева от Юнион клиник (преди беше в "Он клиник), на мен ми оправи фисури. Много мила и приятна жена е, обясни ми и за моя хемороидален възел (1, външен) - нямало как безкръвно него, само вътрешните можело така. Аз затова се отказах тогава, сега съм в 35 г.с. и нещо взе да ме притеснява тоя възел - сърби и наболва, а и е втвърден (а преди бременността с години не се беше обаждал:-((( Май ще я посетя и аз, че моята гинеколожка (едната) каза Долопрокт, ама той само за успокоение на болката бил (с лидокаин), не лекувал?!?

# 87
  • Мнения: 431
Здравейте  Embarassed
Прощавайте невежеството ми, но ... какви точно са симптомите при хемороиди? Аз... се опасявам да не би да имам.  Rolling Eyes Но четох тук-таме и се поуспокоих, понеже нямам никаква болка, ама никаква, изхождането си е най-нормално и редовно... притеснението ми идва от това, че се случи няколко пъти на хартийката да имам кръв  Shocked единственото ми обяснение е адски глупаво: понякога прекалявам с тоалетната хартия и търкането  Embarassed (наистина е тъпо и звучи още по-тъпо сега, като го прочетох!) и все пак, възможно ли е нещо сама да съм си разранила, или съм за лекар?!  Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 3 019
може да са ти фисури - като порезни ранички на ануса; а може и механично от хартията да е, нещо кожно - не знам. Пробвай да не търкаш толкова, ами с вода да се миеш и ако пак кръв има, вече - доктор!

# 89
  • Мнения: 7 201
Прощавайте невежеството ми, но ... какви точно са симптомите при хемороиди?

Боли около ануса. Основните симтоми са:
Кървене по време и след изхождане, болка, усещане за излизане навън на хемороидите, сърбеж около ануса, наличие на болезнени възелчета.


може да са ти фисури - като порезни ранички на ануса
Peace Съгласна съм,може и това да е...симптомите са почти същите.

Общи условия

Активация на акаунт