Клуб "Парфюмен ценител"-6

  • 21 022
  • 372
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 338
Val, със здраве да си го ползваш Mr. Green.
Иси, благодаря ти Hug. Мъжът ми също каза, че парфюмът е хубав (аз даже не знам дали се води детски,понеже във Фрагранса е даден като мъжки парфюм).

Аз днес съм с Kingdom. От много време не бях го ползвала, но днес в петък, 13 реших да заложа на него Peace. Доволна съм, все още го усещам, а съм пръскала към 7 сутринта.

# 16
# 17
  • Мнения: X
Valleria  и аз много харесвам Марияж. Първоначално като го тествах не ми хареса. Грешката ми беше, че пръснах на другата си ръка L'instant magic , който ме грабна и направи на нищо Мариажчето Party
Но при втори опит го оставих да се развие без конкуренция и разцъфна много нежно и плътно. Страхотен аромат на цветя, има и канела, но тя не ме дразни, а само придава допълнителна сладост, която ме опиянява. А по принцип мразя канела във всичко.

Отдавна се каня да подема темата за детските парфюми и виждам, че натам сте тръгнали.
Какво мислите за тях? Не ви ли се струва малко прекалено да парфюмираме децата си. Та те ухаят толкова хубаво на младост и невинност. Аз мисля, че ако напарфюмя дъщеря си само ще и отнема страхотната детска миризма.
И в духа на темата, срещнах в мегашоп някакъв Bulgari petits et mamans. Някой да има впечатления? В чуждите сайтове пише, че ухае на..... памперс, не разбрах само пълен или не. Joy

По темата за първите истински парфюми (не приемам, че това са Бигчетата, рексоните, чарлитата и пр.), моят такъв беше Cerruti 1881 през далечната 1995 г. Нямаше такава радост и гордост. И до днес той ми напомня началото на студентските ми години. Не мога да не го подуша и да не се върна там. Пак ще го имам един ден, защото е невероятен.

# 18
  • Мнения: 3 094
ами аз дете не харесвам да ми мирише на мадама Peace.......имам лош спомен как дъщеря ми се поля преди 10 години с шанел 5.

# 19
  • Мнения: 2 768
Ау, Бастет, ама и твоята щерка си я бива  Laughing

Моите много ги изкушава чекмеджето ми с чудеса. Хващам няколко пъти голямата как се пръска. А понякога и аз й давам разни остатъци на аромати, които стават като за нея (някоя плодова водица, дето не я искам  Mr. Green) Нямам нищо против, и аз съм била на нейните години и съм точила лиги по парфюмите на майка ми.
Нека пръска, нека се учи, има на кой да прилича  Wink

# 20
  • Мнения: 3 094
Мани-мани , то всички сме опитвали (включая и аз от съкровищата на мама), ама дъщеря ми тоя шанел здравенцето му взе- докато не го изпръска, мира не видя.

# 21
  • Мнения: X
Ау, Бастет, ама и твоята щерка си я бива  Laughing

Моите много ги изкушава чекмеджето ми с чудеса. Хващам няколко пъти голямата как се пръска. А понякога и аз й давам разни остатъци на аромати, което стават като за нея (някоя плодова водица, дето не я искам  Mr. Green) Нямам нищо против, и аз съм била на нейните години и съм точила лиги по парфюмите на майка ми.
Нека пръска, нека се учи, има на кой да прилича  Wink

Да, ета ако твоите са по-големи ясно, но мойто мишле е на 2 години. Питах по-скоро за съвсем малки деца, които не са се "осъзнали" парфюмно  Wink Аз не бих я парфюмирала, ако ще и с детски парфюм.

# 22
  • Мнения: 1 645
Докато затворя темата и айде пак я отворя,пак нов постинг...отварям,затварям,и пак отварям Laughing

Този ще излезе скоро:



Clean, sexy and endlessly romantic Young Sexy Lovely Couture Collection 2009 is composed of fruity notes of pear, black currant and Italian mandarin, along with a floral rhythm of cherry blossom, magnolia and peach, while base notes incorporate musk, cedar and amber. The new flacon will be interesting for fans of this fragrance and collectors, who will be able to purchase it as 50 ml (1.7 oz) EDT.

По описание не ме грабва но пък шишенцето е сладурско и кичозничко...

# 23
  • Мнения: 2 768
Да, ета ако твоите са по-големи ясно, но мойто мишле е на 2 години. Питах по-скоро за съвсем малки деца, които не са се "осъзнали" парфюмно  Wink Аз не бих я парфюмирала, ако ще и с детски парфюм.



На 2 и парфюмирано?! Гротеска!  Stop Разбира се, че няма да го напарфюмирам, ами то на 2 са бебета!
Моите пикли са на 9 и на 4 години. На голямата даже й е ред да се кипри.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 481
Супер свежи, феерични аромати. Идеални за пролетта.
Аqua allegoria gentiana прави изключение- доста лепкаво-сладък и мусков е. Имах го-подарък, аз също го подарих  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 868
Някой питаше за Алегориите. Моите любими остават Herba Fresca i Pamplelune. Все още имам от тях и ги ползвам от време на време. Първият е зелен, с ноти на мента и току-що окосена трева, със загатното цвете тук там по поляната. Вторият е красив и изненадващо комплексен грейпрфут (не са моно-ноти). По принцип Алегориите не са особено трайни (те са ЕДТ), но тези двата са трайни върху мене!  Другите не ми харесват, и не са толкова трайни като първите 2 горе.





  

# 26
  • Мнения: 1 243
Ух, нова темичка! Я да цъфна и аз тук...пък по-късно може и да вържа! Mr. Green

Нищо ново при мен. Днес 'фъшкам' City Glam, ама май в по-студено време повече го възприемам, не знам що така...
И колкото да не е без хич, някой познава ли тази Ла Перла? Oriental Vanilla се води  Crazy

Eclix by La Perla is a oriental vanilla fragrance for women. Eclix was launched in 2000. Top notes are black currant and bergamot; middle notes are lotus and almond; base notes are cacao, vanilla and musk.

# 27
  • Мнения: 4 202
А този Ambre Gris намира ли се по онлайн, а и не само онлайн магазините?

# 28
  • Мнения: 31 206
Днес си купих Aqua Allegoria Mandarine Basilic. Разкошна е. Най-прекрасната мандарина. Свеж и опияняващ. За моя изненада е много траен върху мен.Вече 6 часа го усещам хубаво. Мислела съм , че са много нетрайни и не си заслужават парите. Но се оказа, че съм сгрешила. Wink От години мечтая за хубава мандарина, защото ги обожавам и най-после я намерих. Толкова съм впечатлена, че ще пробвам и други Алегории, които нарочно съм подминалава досега. Pamplelune ми харесва също много.

# 29
  • Мнения: 1 243
денси, аз я бях пробвала Aqua Allegoria Pamplelune, много я бях харесала. И аз мислех, че е нетрайна вода, но всъщност се задържа завидно дълго на кожата ми.  Peace Дори ми се стори, че с времето ставаше по-интензивен и богат ароматът, като citrus aromatic  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт