Отговори
# 90
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 852
Ива Grinning

# 91
  • Мнения: 3 869
Бу, Ива,   bouquet за разясненията.
Какво спокойствие се възцари сега в моята душа  Grinning
Значи има още повече смисъл да се борим за естесвено, активно раждане с максимум време за бебето и майката

# 92
  • Мнения: 296
Meg!, зависи какво щее реши малкото човече Grinning Трябваше да раждам секцио, заради прекаран генитален херпес в 32г.с, но моето бебе тръгна да излиза с още една седмица по-рано и се роди общо 3 седмици преди термин. Оперираха ме по спещност и сигурно са му прерязали пъпната връв бързо. Това и ранното раждане при нас са причината за хемоглубин 92 на 6м. Но някой неща не можеш да ги контролиращ Peace

# 93
  • Мнения: 2 376
Гениталният херпес не е показание за секцио  Thinking Ако към термина е активен, трябва две седмици предираждане да се взима препарат перорално.

Иначе моето дете отговаря на всички условия да няма  проблеми -пъпната връв не туптеше, родена е на термин, единствено ниско рожденно тегло...
Да ви кажа, и за хемоглобина и хлорофила знам, и съветите са ви хубави(много съм ви благодарна), но бих предпочела да я  захраня с картофи , ориз и месо и така да пробвам (ще се радвам, ако ме посъветвате кои храни да включа по-напред и са подходящи за възрастта ни и напредъка ни в захранването (все още боксуваме на тиквата) ). Със суров спанак ме е страх още повече,че няма откъде да взема био.  newsm78

# 94
  • Мнения: 8 242
Пробвай с елда каша  Peace
И месо Simple Smile Месото не е толкова страшно, дори го дават като едни от първите храни в накои схеми на захранването.

# 95
  • София
  • Мнения: 2 249
Брит, вземи поне водорасли, щом предпочиташ с храна.
Елда, просо, киноа и амарант, но непременно накиснати предварително(заради фитините) и не в комбинация с млечни.
Месото - със зеленчуците, които въвеждаш, не със зърнени.
Скоро ще излезе глухарчето - 5мл изцеден сок от листата, прибавен тук и там, би свършил страхотна работа.

За гениталния херпес - има значение дали излиза за първи път през бремнността - тогава, ако все още има лезии по време на раждането, оценяват риска от заразяване на около 50%.

# 96
  • Мнения: 425
Мартин се роди на термин-въпреки че направиха секцио си беше тръгнало раждане-с тегло 3600и въпреки това на 6 месеца Нв му беше 96 или 97-трябва да погледна.Не знам кога са прерязали пъпната връв,че малко суматоха имаше,не съм имала нисък Нв по време на бременноста,наддаваше повече от добре само на кърма.Не съм давала Малтофер,просто наблегнах на месото и сладък картоф-знам,че е богат на желязо.Iva_D ,а водораслите как се дават в смисъл на капсули,течни извинявам се,ако въпроса е дилетантски или вече е обсъждано

# 97
  • Мнения: 296
За херпеса като прочетох какви са последствията, ако бебето се зарази изобщо не съм се колебала за секциото.

За месото нашата доки ми препоръча заек, пуйка и пиле в този ред.  На Хип готовите пюрета има заек с копър и картоф, пуйката е с тиква, има и пуйка и пиле само месо, който можеш да си смесваш с малките бурканчета зеленчуци. Има и спанак, но мисля че е със сметана. Елдата беше първата зърнена храна, която дадох защото е безглутенова и има много полезни съставки. Аз давам пак на Хип безмлечната каша, слагам си от моето АМ и добавям плодово пюре, щом кърмиш можеш да слагаш кърма.

# 98
  • София
  • Мнения: 2 249
liu jo, има и на капсули, и течни. Течните си вървят с пипета(около 1мл се дава от тях), а съдържанието на капсулите може да се смеси с малко вода или сок, или каквото решиш Simple Smile.

# 99
  • Мнения: 425
Благодаря за отговора,ще купя още днес Simple Smile

# 100
  • Мнения: 2 376
Ива, дай ми моля те малко повече подробности за водораслите. Какви са точно, откъде да ги купя и за нашата възраст  колко да давам? Ако имаш линк, ще съм благодарна.

За херпеса наистина е опасен. Като раждах в Токуда имаше едно увредено бебе, никой не казал на майката, че трябва да приема препарат през устата.

# 101
  • Мнения: 2 376
Иве, а водата в която са накиснати зърнените да я хвърлям ли? Глухарчето, коя част от растението да цедя и мога ли да ползвам просто тези, които растат в градината?

# 102
  • София
  • Мнения: 2 249
Брит, писах ти на лични, че да не ракламираме фирми.

# 103
  • sofia
  • Мнения: 562
assia, то ако не е в кърмата, калцият ще дойде от друга храна (не може да ги изолираш напълно). Дори процесът на взаимодействие не е напълно ясен. А и има други неща, които пречат на усвояването конкретно на желязото - вит. Е, фитините, ензимните инхибитори. Конкртеният организъм също има значение.
Големият ми син беше с 96 на 1г и на него давах железен препарат и стойностите му много бързо се коригираха, правили сме и по-късно и контрол и и бяха в норма (а го кърмих още дълго след това). Малкият също беше с такива стойности, но при него пподходих различно.

Ива, съгласна съм, че калция ако не е с кърмата не само, че ще присъства, но и е жизнено важно за бебето да присъства в менюто. Исках да наблегна на друго, че всъщност калция в кърмата си е калций и той си блокира абсорбирането на желязото. Ако забеляза аз не говоря за намаляване на хемоглобин, защото самия хемоглобин не е показател, в комбинация с останалите кръвни показатели, обаче той показва състоянието на организма. Парадоксално е, но от двете ми деца това с по-висок хемоглобин беше с железен дефицит. Почти съм сигурна, че всичко това се получи заради варицелата, която кара на 2 месеца. На 6 месеца имаше изменения в кръвната картина, на годинка бяха по-лоши, което ме накара да я заведа при хематолог, давах и малтофер 2 месеца желязото се върна в нормите, но кръвните показатели все още не бяха наред. Чак на 2 годинки изследванията бяха перфектни, около 4 месеца след спиране на кърменето. С това не искам да кажа, че кърмата вреди, а че завишения прием на калций в диетата на бебетата оказва влияние, както и че в кърмата калция също възпрепятства абсорбирането на желязото, може би не в такава голяма степен както кравето мляко, но трябва да се отчита като факт. За това е добре желязото да се приема с разстояние от 1 час от млякото/кърмата.

# 104
  • Мнения: 2 376
Моето дете каквото и да приеме се хвърля да суче. Ще стане страшно, ако опитам да правя пауза.

Общи условия

Активация на акаунт