Колко преди да родите Ви започнаха болките.

  • 5 905
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 903
Болките ми започнаха на 19 юни 2006 г. след 23 часа и продължиха до 20:44 часа на 20.06.06 г., когато се роди принцесата ми Simple Smile. Болките са силни и непоносими и много зависи какво правиш, за да ги преживяваш по- лесно... аз например не съм седнала за 1 секунда, а постоянно се движех и при постъпване в болницата на 20 в 9 сутринта бях с 1 сантиметър разкритие и никои не вярваше, че ще раждам в същия ден, но се случи. Мога да кажа, че при всеки е индивидуално. И не не съм ползвала обезболяващи и упойки.

# 91
  • Мнения: 133
Болките ми продължиха 38 часа, като най-нетърпими бяха през последния час. През по-голяма част от времето мъжът ми ми масажираше кръста, което много ме облекчаваше. Иначе бебчо излезе с два напъна  Peace
Леко раждане!

# 92
  • Мнения: 1 372
На мен ми предизвикаха раждането със система окситоцин и реално болките започнаха 3 часа преди да родя. Нямаше нетърпими болки.
Леко раждане!

# 93
Започнаха съвсем слаби в 8 сутринта в 12ч станаха хм  Thinking  осезаеми, в 14ч вече крещях и ми сложиха някаква измислена доза упойка за около 1 час минаха почти напълно и  от 15ч до 16ч исках да умра, но не би .... родих
Изводът за мен е: секцио и никога повече държавна болница

# 94
  • Плевен
  • Мнения: 973
Болезнени бяха контракциите за около час преди да родя.

# 95
  • Мнения: 1 484
Нямах  грам  болка  докато  не  ми  включиха   система  за  предизвикване.

# 96
  • където има любов
  • Мнения: 307
Болките ми започнаха в 12 през нощта,после спряха.Към 3 ми изтекоха водите,в 7 сутринта родих.

# 97
  • Мнения: 1 053
Аз родих този месец на 6.03.Преносих 9 дена.Предизвикаха ми раждане по два на4ина.Сьс системата полу4их контракции,но без разкритие.На другия ден ми сложиха хап4е(и то кьсно подейства).В 8 сутринта ми запо4наха слаби контракции на 4 минути,в 10 и 30 ми изтекоха водите и в 1 на обяд родих.Биха ми Спазмалгон,Бузколизин и Лидол(маи така се казва,успокоително).Контракциите накрая са много болезнени,но всеки понася разли4но болките.А и те са до едно определено време,самото раждане не боли. Simple SmileКЬСМЕТ Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 2 006
Около половин час преди да родя  Mr. Green Добре, че ми изтекоха водите та да тръгна към болницата. Преди това съвсем леко ме наболваше, но доста по-слабо от МЦ и не съм засичала на какъв интервал.

# 99
  • Мнения: 94
През първото ми раждане болките се появиха 20 мин. преди да родя,а през второто ми изтекоха водите а болки така и не се появиха ,само  преди да родя ми стана лошо та сестрата ме пръскаше с вода.Надявам се и този път да е леко раждане Peace

# 100
  • Мнения: 270
Болкиите ми започнаха на 30.12 вечерта,цял ден на 31.12 се мъчех да направя разкритие,понеже и водата не ми беше изтекла,но докарах само да 6 см и в 22 ч на 31.12 ми включиха системата,пукнаха ми мехура и в 00.02 на 01.01 се роди моята принцеса.Общо взето беше болезнено и продължително,но резултата си заслужаваше.Успех! Peace

# 101
  • Мнения: 6 274
Първия път - 3 дни.
Втория път - 5 часа.
Третия път - 40 минути.
Това е времето, което съм прекарала в контракции, преди бебето да се излезе.
Въпреки, че ако трябва да бъда точна, третия път мога да кажа, че изобщо не е имало болки (особено сравнявайки го с първия).
  Peace


П.С. Забравих да кажа, че съм върл противник на упойките...   Crossing Arms

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 13:19 от Джуличка

# 102
  • Мнения: 219
Около 5 часа преди да родя съвсем леко ме стягаше корема, нямаше болка, но това стягане беше през 7 минути и тръгнах към болницата. Там ме приеха със 7 см. разкритие, което и за мен беше учудващо, защото нямах никакви болки. Реално болки имах около 20 минути преди да родя.
P.S. родих нормално, без упойка  Peace

# 103
  • Мнения: 1 740
Болезнени бяха контракциите почти 4 часа преди да родя.

# 104
  • Мнения: 22 974
Болезнени контракции имах около 5ч.преди да родя,бях с 4-ри см.разкритие.Около два часа по-късно имах силни контракции,бях с 6 см разкритие..КонтракциитебБяха продължителни,около минута и през около 2 мин.После си сложих епидурална и за минути всичко приключи с болката.Сега,като се замисля,болките не бяха непоносими нито чак толкова силни и смятам да родя втори път без упойки.Успех на теб.

Общи условия

Активация на акаунт