за или против ходенето на детска градина?

  • 11 125
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
За детската градина,стига детето да се чувства добре там.Някак не мога да приема,че е нормално едно дете да реве постоянно примерно три месеца,да спре да се храни,да се буди постоянно нощем или да се напишква,само и само да ходи на градина.За детската градина,но не на всяка цена. Peace
Подкрепям това мнение. И твърдо против яслата.

# 16
При мен беше необходимост. Бях много притеснена да не стресирам сина си по този начин, но се оказа, че на него му хареса и сега ходи с желание. Научава много нови думи, има изграден режим на спане и хранене и много деца, с които да играе.

# 17
  • Мнения: 2 197
Аз съм за градината, както и за яслата. Никога не бих си гледала детето аз или бих го оставила на детегледачка. за мен нормалната среда за развитие на малко дете е сред връстниците му. Не мисля, че имам енергията да се занимавам 24 часа на ден с необходимата енергия, която изразходвам двата дена, които прекарва в къщи. Сигурно е въпрос на човек, но за мен седенето в къщи и гледането на 2-годишно дете определено е абсурдно.
Дъщеря ми тръгна на ясла 2 месеца преди да навърши 2 години. Свикна за седмица и съм изключително доволна от това, че е там. Яслата е държавна. Естествено шанса да отиде в такава детска градина е абсурдно малък, особено като знам колко навлеци от кварталите са в нашата ясла. Явно така ще е и в градината. Но при всички положения дъщеря ми ще бъде в градина, а няма да бъде гледана от баба си.

# 18
  • Мнения: 8 242
Аз съм ЗА градината и ПРОТИВ яслата Simple Smile
Ама много против яслата Simple Smile
А за градината - ако не му е приятно там - няма да го насилвам  Peace

За мен детето ми е по-важно от всякакви обществени мнения и предрасъдъци.

# 19
  • Мнения: 3 804
Твърдо - ЗА ! Детето трябва да бъде сред връстниците си .

А за разболяването-може и да се разболее,но от друга страна така ще си изгради и имунитет

# 20
  • Мнения: 8 242
А за разболяването-може и да се разболее,но от друга страна така ще си изгради и имунитет
Това за разболяването и имунитета ми е като "нека реве, така ще му се развият дробчетата" ..

# 21
  • Мнения: 7 821
А за разболяването-може и да се разболее,но от друга страна така ще си изгради и имунитет
Това за разболяването и имунитета ми е като "нека реве, така ще му се развият дробчетата" ..
За да не се заразяваш от вирус трябва да имаш антитела срещу него. Има два начина да си ги набавиш - след имунизация/ваксинация или след преболедуване. Ако има и трети, моля, сподели го  Wink. Но да не изместваме темата  Peace .

Говорим за градини не за ясли и децата започват да ги посещават най-рано от 3 години, най-често от 3 и половина.

# 22
  • Мнения: 5 940
Много странно  какъв имунитет съм имала и откъде съм си го набавяла като дете, като никога не съм боледувала. А сестра ми колкото повече боледуваше, толкова повече продължаваше .

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 22:34 от valerie

# 23
  • Мнения: 3 804
Ами моите бяха на градина-и единствената им по сериозна болест беше варицела,и  до сега много рядко боледуват

# 24
  • Мнения: 371
Твърдо ЗА градината съм,след третата година на детето.
Не заради контакта с деца.Такъв може да има и извън нея.
А заради задълженията и отговорноста,които децата придобиват.
Заради учебната програма..и т.н
Моето от две годишен чакаше градината,но го пуснах на 3г и 4 мес.

# 25
  • Мнения: 2 132
На мен пък нашите градини ми изглеждат като някаква казарма за деца  Laughing Пуснаха ли ги малко на по-свободен режим децата или още са под строй?

# 26
  • Мнения: 2 312
Твърдо ЗА  Peace
Франческа го е казала много добре защо.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
За градината!
Сина ми ходи и на ясла, но ако имах възможност нямаше да го пусна.Обаче на детска градина задължително.

# 28
  • Мнения: 2 090
За градината,както и за яслата yes
След Франческа Салиери и boto,нямам какво повече да добавя Peace

# 29
  • Мнения: 227
За градината.Видях как се отрази на щерката.Там се научи на доста неща,беше и приятно и не искаше да си тръгва като отивах да я взимам.Много съжалявам,че синът ми в момента не може да ходи.Но ще се пробваме отново като закрепне.

Общи условия

Активация на акаунт