ПРОБЛЕМЪТ с детските градини и ясли в Пловдив!

  • 42 754
  • 1 021
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 247
Благодаря, Бу!
Това ,обаче, не изменя принципа, че трябва да се продължи борбата за повече места в детските заведения и ясни критерии за прием!
Мое лично мнение е (не го налагам), че ще е добре да има и централизиран прием на документи в кметствата по местоживеене, за да се намали чувствително както времето за обработка на кандидатурите, така и да не се налага родителите да треперят с месеци в неизвестност дали ще бъде прието детето им някъде...

Моят син е приет сега по чиста случайност. Просто беше в последният списък, преди районният кмет да издаде заповед да не се изписват и приемат деца в ясли до септември....

# 991
  • Мнения: 3 216
Моят син е приет сега по чиста случайност. Просто беше в последният списък, преди районният кмет да издаде заповед да не се изписват и приемат деца в ясли до септември....

Е добре ,че не се изчака до септември ... още юли ще ви вземат.

# 992
  • Мнения: 473
Много моля да ми дадете отзиви за яслите в кв. Смирненски! Предстои ми да запиша детето ми в ясли, ще подам молби в ясли 15 и ясли 25 , та дано ни приемат в една от двете. Ако на някоя мама детето посещава тези ясли ще съм й много благодарна за информация!

# 993
  • Мнения: 1 053
Много моля да ми дадете отзиви за яслите в кв. Смирненски! Предстои ми да запиша детето ми в ясли, ще подам молби в ясли 15 и ясли 25 , та дано ни приемат в една от двете. Ако на някоя мама детето посещава тези ясли ще съм й много благодарна за информация!
Дъщеря ми ходи в ясла 15 -много съм доволна,лелите се грижат много за децата,учат ги на доста неща,празнуват се всички празници,абе с две думи гледат си работата  Peace
Иначе са 4 групи от по 22-23 деца,но рядко групите са пълни  Wink
Ако нещо друго те интерисува питай  Laughing
Успех с приемането в ясла  Hug Peace

# 994
  • Мнения: 473
miss_74, благодаря ти! Говорих по телефона с директорките на яслите, в които смятам да подам молби, бяха изключително любезни. Надявам се да го приемат малчо!

# 995
  • Пловдив
  • Мнения: 244
Tristan77 , в ясла 15 се чака за ред повече от година. Аз съм подала молба миналия септември и още не ни е дошъл редът.

# 996
  • София
  • Мнения: 2 902
miss_74, благодаря ти! Говорих по телефона с директорките на яслите, в които смятам да подам молби, бяха изключително любезни. Надявам се да го приемат малчо!
Наистина си оптимистично настроена, дано успееш! Не се подлъгвай по тяхната любезност, всички са такива до момента, в който ги натиснеш за прием, пък за молби - охо, на драго сърце приемат. Дано да греша, но като ти гледам лентичката, доста си закъсняла с подаването на молби.

# 997
  • Мнения: 473
Аз се надявах да го приемат в "Слънчев рай" в Тракия, където живеем, но няколко пъти директорката ме изгони, и сега по месторабота търся ясли, защото нямам друг вариант, септември трябва да започна работа.

# 998
  • Мнения: 559
Цитат
но няколко пъти директорката ме изгони,

Как така,това е направо възмутително!!!

# 999
  • Мнения: 299
Цитат
но няколко пъти директорката ме изгони,

Как така,това е направо възмутително!!!

Ооо,не се учудвам- г-жа Челебиева е уникално злобна и нелюбезна.В няколкото пъти,когато е трябвало да се ходи при нея,пращах мъжа си- с него е била любезна.Явно мрази майките,дръзнали да смущават спокойствието й Mr. Green.

# 1 000
  • Мнения: 247
Мдаааа,.... тя обича други неща.... при тях няма значение от пола на приносителя.... Wink Wink Wink

# 1 001
  • Мнения: 263
а някой има ли инфо за 25 ясла? 15 ясла ми е под носа, но майките от квартала казват, че децата им са все болни там - 3 дни ходели, 10 дни вкъщи с антибиотик. а за 25-а чух само, че винаги имало свободни места.

# 1 002
  • Мнения: 247
Mira70, защо се подвеждаш по това кой, какво ти казал.  Naughty NaughtyАко не си приела факта, че детето ти ще боледува в яслата (която и където и да е тя!) по-добре се откажи изобщо да го даваш! Не можеш да съдиш колко е добра една ясла по това колко боледуват децата! То по тази логика докато не стане на 18 години не го пускай никъде! Те дацата и в училище боледуват, ама ходят, нали!?!
Ако едно дете е гледано на принципа "Сакън, да не настине!" и е изнежено до крайности, то е съвсем нормално да боледува често.
Мен ме обявиха за луда, че цяла зима къпех синът си на 22 градуса, а в стаята по-топло от 20 градуса никога не е било. Обявиха ме за луда и когато хлапето беше навън на -5 градуса за по 2-3 часа, но резултатът е на лице: разболя се само веднъж, и то защото баща му ни лепна грип!
От вируси няма как да опазиш детето си, но ако положиш усилия, можеш да калиш организма му!  bouquet

# 1 003
  • Мнения: 565
Дъщеря ми ходи в 15 ясла, но е боледувала един път за 6те месеца, в които я посещава.

Мдаааа,.... тя обича други неща.... при тях няма значение от пола на приносителя.... Wink Wink Wink
Де да беше само тя, с мед да я намажеш.  Понеже бях подала молба само в нашата детска градина, в края на май се панирах, че няма да ни приемат и задействах някои познати. Дори молби не ни потрябваха Mr. Green Само маркови джапанки Stop
В момента директорките колят и бесят и съвсем разбираемо не искат и да чуят за каквито и да е правила, критерии и тям подобни. Ама  ха, как така ще им бъркате в джоба значи newsm78

# 1 004
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Добре, хора, защо не подавате жалби в районния инспекторат, като е така?! В смисъл, ясно е, че всеки иска детето му да ходи на градина, но от друга страна и тако, и вако...
Примерно ние като питахме навремето плахо нужно ли е спонсорство, директорката твърдо ни отряза. И който родител е искал (има бая по-заможни в групата...), даряваше след началото на първата учебна година, към 2 срок почти.

Общи условия

Активация на акаунт