Убеждаване на дете?!

  • 2 547
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 299
 mila71 и аз съм на твоето мнение , все пак точно такива теми ми дават идея и на мен как бих могла да се справя със собственото си дете. И не намирам за неуместно да се даде лична история като пример. Питай - патило , а не старило.

# 46
  • Мнения: 3 161
От доста време не съм чела и нямам последните данни, но се увеличават.

Освен средата, химията, с която не само се храним, но и мажем......и ваксините се спрягат като предполагаем фактор.......Захарта също, консервантите, все по-малката възможност за игри на открито. Всички спомени от детството ми са от игра на открито. Пред блока, зад блока, в близкото дере. Компютрите също - тези динамично движещи се картини...Натрупват се нещата. И като към това прибавиш невротизираните родители, оцеляването, засилената тревожност.....и картината някак си се изяснява повече.

Много добро обобщение. Подкрепям и думите ти към Crazy chick, доста груб пост. Иначе има готини попадения и остра мисъл. На въпроса й какво предизвиква истериите - в немалка част от случаите мисля, че ние го правим/не умеем да предотвратим и да се справим. Но не само - има и обективни причини; медицински, психологични... Pasinet, аз не исках да те упреквам, а по-скоро да погледнеш по-различен начин на заниманията, които сам си избира; ако физическата активност му е важна, бих поощрявала; нали знаеш, че и когнитивните спосоности, говор, писане и пр. са свързани с моториката; така че развивайки едното, подпомагаш другото.

# 47
  • Мнения: 2 448
нали знаеш, че и когнитивните спосоности, говор, писане и пр. са свързани с моториката; така че развивайки едното, подпомагаш другото.

Да, но на нас ни е проблем само фината моторика, за нея правин допълнителни упражнение, грубата (като бягане, катерене, каране на колело е супер). А и аз не го спирам да играе физически игри, само го отклонявам от тях, за определен период, в който да упражняваме нещо друго, Той така или иначе има много енергия и не може да стои на едно място, би било насилие от моя страна да го карам. Но няма начин, трябва да се учи и на това. Догодина е предучилищна, няма да е добре да ходи между чиновете, докато другите деца пишат.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт