Спят ли спокойно дечицата ви

  • 2 409
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 277
Сега вече да - откакто се разделихме с бибата!
Преди това спеше много неспокойно, въреше се, често се будеше - ужас!
Нищо не ти пречи да опиташ с чай - липа, мащерка, топло мляко с мед.
Възможно е просто да е по емоционално детенцето и от преживяното през деня да не може да спи спокойно.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 529
И моята се върти доста, но не се буди, не плаче.
Понякога я чувам, че с ръчичката се опитва да намери по звук бибата, но и да не я намери - не се разбужда.

# 17
  • Мнения: 1 725
Не само, че засега не се подобряват нещата в това отношение, ами още по-често се буди и реве за мен. Не съм се замисляла за средства за по-спокоен сън, надявам се да го израсте с времето, а пък аз да имам сили и да съм насреща за нея - какво да се прави, всеки с късмета си.

# 18
  • Мнения: 2 331
И аз споделям мнението да говориш с добър педиатър, който ще прецени точно причината.
При синът ми проблемът се оказа третата сливица, задният ринит и темпераментът на детето ми.При дъщеря ми-сърбежи от дерматит и зъбоникнене, които са взаимосвързани.Всичко това съм установила с помощта на педи, а тя-с мои наблюдения и лекарския си поглед.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 94
Моят син също спи доста неспокойно, върти се, става в леглото,търси си водата, проверява дали съм при него. Имаше и период на истеричен рев в полу-будно състояние.
Няма установена здравословна причина, аз го отдавам на темперамента му. Много е емоционален, не се спира по цял ден.

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
След навършване на 2 годинки се поуспокои. Лятото миналата година се будеше и то от топлото, за да пие вода, но само 2 пъти. Есента вече започна да спи спокойно.
Освен това всички зъбки са му избили.
Преди това за спокоен сън давах едни хомеопатични хапчета "Дормокинд" и съм много доволна, имаха учудващо добър ефект.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
понякога по-темпераментните деца спят по-неспокойно и по-малко и това няма как да се промени.
откакто родих,до 2г. и 3 мес. на детето ми аз не бях спала нормално и без прекъсване нито една вечер.моят син спеше лошо,докато му изникнат всички зъби.това стана на 2г. и 3мес.от тогава започна да спи по цяла нощ като голям човек.без аз да правя или да променям нещо.
пак се върти във всички посоки,едва се задържа в леглото и много се отвива,но други проблеми няма,слава богу!
понякога си говори насън,но не крещи,няма кошмари и такива неща.спи по-малко от децата на неговата възраст,но явно това му е достатъчно и си спи точно толкова колкото той самият има нужда.
ако детето се развива добре и е здраво,няма причини за тревога.а с нашата липса на сън,всяка от нас се справя както може.

# 22
  • Мнения: 84
Точно мислях да пусна сащата тема , не оносимо е това безсание моят син е на 8 месеца и се буди през 1 час по някога и по често а много много рядко да спи поне 3 часа без да се сабужда smile3511 smile3511.По някога не издаржам .До 3 месец имаше страшни колики но поне като заспеше спеше по 3-4 часа а сега е много рядко.Сестрами беше давала един чаи на Блевид за сан и ми беше казала че от както го дава беше спрял да яде през ноща и започнал да спи много спокоино но са го спряли от производство.Уж #2gunfireас

# 23
  • Мнения: 8 999
Моите деца от раждането си спят като пънове. Нищо не е в състояние да наруши съня им. Но на една приятелка детето не спа до 3 годишно. Страшна работа беше. Накрая тя го заведе при хомеопат и, от илачите ли, от възрастта ли, но спря да се буди нощем.

# 24
  • Мнения: 2 478
Вече спи много по-спокойно.Пак се пробужда понякога,пие чай,идва при нас.Е понякога пак се случва да се събуди,разплаче или да се върти неспокойно,но в сравнение преди 1г,сега е поносимо Laughing

Пробвай поне час и половина преди сън да не се занимава с много шумни и буйни игри-това също може да повлияе. Peace

На моето дете това му влияе много зле на заспиването и съня.Ние дори практикуваме обратното.Поне час преди сън,си играем спокойно,слушаме детски песнички,гушкаме се.

# 25
  • Мнения: 1 447
И двете ми деца имат неспокоен сън.Въртят се,събуждат се,говорят на сън,малкия и много често плаче на сън.
Не си спомням от кога не съм спала цяла вечер без някой от тях да се събуди.

# 26
  • Мнения: 417
До 2 г. имаше спокоен сън .От 2 до 2 и 5-6м. г. може би заради зъбите-кътници, започна дасе буди това беше около 4-5 месеца.Сега спи спокойно ,но от тогава свикна да спи на нощна лампа и ако я загася, до 5мин. се е събудил и иска да я светна.

# 27
  • вкъщи
  • Мнения: 704
да спят много спокойно и въобще не се будят само много се отвиват и се налага да ги завивам често

# 28
  • Мнения: 804
Дъщеричката ми е на 1г и 1месец, през деня спи добре,но вечер е някакъв ужас.От около 3месеца много се буди вечер,плаче, давам и бибата или вода и пак заспива.Но понякога ставаме със съпруга ми по 5-6пъти на нощ.Сега вади и зъбки и може би това също оказва влияние,незнам.Какво бихте ме посъветвали?!?Давам и понякога малко Нурофен и като че ли има ефект.Мисля да започна пак да и давам Камомила 9сн да видим.

# 29
  • Мнения: 10
Когато го родих не знаех какво е сан продължение на 1,5 и след това се наложи да спи при нас .И сега  сме на 3 години и спи ме горе доло добре върти се, ритани .Но лошо е че спи при нас .Скъпи майки кажете как да го отуча.

Общи условия

Активация на акаунт