относно кражба

  • 5 067
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
Здравейте !Имам един малко смущаващ въпрос!Не се отнася за мен ,а за моя колежка/която уважавам/
Преди няколко дни е пазарувал с детенцето си в Кауфланд ,но едновременно с това си била сложила в чантата разни неща на стойност около 100лв!
На излизане  са я привикали в една стаичка и тя си признала и извадила съдържанието.Много глупаво и срамно за нея.Не е такъв човек.-Не знам какво е превъртяла в този момент,но както и да е .

Мен пък много ме накефи обяснението как е крала тая жена. Значи излиза, че ей така както си вървяла между щандовете и хоп - видите ли без да иска стока за 100 лв. се озовала в чантата й. Ама ей така напълно невинно и случайно станало.
Твоята позната явно е много глупава. Ако ще краде да краде като хората. Тя явно не е крала досега - ами да започне от малко дето се вика. Да не се нахвърля веднага на голяма кражба. Да започне от една вафла, после солети, после може и салам и така да се усъвършенства постепенно и чак тогава да мине на по-големи кражби. А тя горката веднага се нахвърлила на едро да краде. И първо се почва в магазини в които няма камери.

# 16
  • Мнения: 4 585
Държавен служител да те научи.  Mr. Green
Може пък elisget точно така да е започнала, от вафла.
 
 

# 17
  • Мнения: 778
Съжалявам, ако ще ви прозвучи грубо, но цялата тази история ми звучи като, че ли се е случила на авторката, но е разказана в трето лице, единствено число.
Толкова много и пълни подробности около случката, толкова много и толкова чести въпроси - показват изключителен интерес на авторката....
Както и да е - това е мое мнение!

# 18
  • Мнения: 25 620
Много ми е жалко,че това се случва и със свестни хора!

Сериозно? Аз за първи път чувам свестен човек да краде по магазините, та и да използва детето си за прикритие. Много странни понятия имаш.
Ако някой ти бръкне в чантата и ти открадне портмонето със 100 лв., ще го наречеш "гаден, крадлив мангал", но ако е българка с детето си - "свестен" човек?

ПП Разбира се, че е самата авторка, то си личи от самолет. Дано наистина да и е за първи път и да си вземе нужната поука. Силно се съмнявам, обаче...

# 19
  • гр.София
  • Мнения: 380
Чл. 218б-НК:"...наказанието е глоба от сто до триста лева, налагана по административен ред, ако предметът на престъплението е възстановен или заместен".

# 20
  • Мнения: 4 585
Почна се.

# 21

Какви са тия съмнения ,какво е това чудо?Човек моли за помощ и съдействие,а те скачат да го съдят!
За сведение:нямам дете и не съм учавствала до този момент в подобни  деяния.
Благодаря на всички ,които ми отговорихте по темата!Останалите ,просто е нямало смисъл да пишат!

# 22
  • Мнения: 4 138

Какви са тия съмнения ,какво е това чудо?Човек моли за помощ и съдействие,а те скачат да го съдят!
За сведение:нямам дете и не съм учавствала до този момент в подобни  деяния.
Благодаря на всички ,които ми отговорихте по темата!Останалите ,просто е нямало смисъл да пишат!

я покажи да видим Mr. Greenимаш ли, нямаш ли дете.

няма свестни крадци. кражбата е криминално деяние. или е с психически проблем, ерго-начална клептомания, или си е крадла. дали е първи случай или рецидив, все тая.
това, че не е стигнала до там от свестен живот е пълна неистина. богатите крадат и те като свраки.

да отива на психолог, ако наистина не може да обясни деянието си. ако ли пък не счита, че има проблем, да спре да краде, щото хващат.

# 23
  • Мнения: 25 620

Какви са тия съмнения ,какво е това чудо?Човек моли за помощ и съдействие,а те скачат да го съдят!


А какво по-точно съдействие очакваш? Някой да се трогне и да те отърве?
По твоята логика трябва задължително да помогнем и в тема "Помощ! Убих човек, кажете как да скрия трупа!!!!"
Хайде, освести се малко. Не знам мама какво те е учила, но моята добре ми е набила в главицата навремето, че кражбата е много, много лошо нещо.
И в Библията твърдят същото, да ти кажа, ако случайно си вярваща...

# 24
  • Мнения: 4 585
Евреи, Англикани, Реформирани, Презвитериани, Конгрешани, Методисти, Баптисти, Католици и Лутерани Православни, разликата е в номера на заповедта - 8 или 7.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Твоята позната бая голяма чанта е имала. Shocked Ние за 100 лв пълним цяла количка в Кауфланд.

# 26
  • Мнения: 81
Е,няколко кремчета за лице по 20лв./бр.,един дезодорант и една бутилка водка и ето ти 100 кинта.Пък и нали са модерни чантите,в които се побира лаптоп.

# 27
  • out of space
  • Мнения: 8 573

По твоята логика трябва задължително да помогнем и в тема "Помощ! Убих човек, кажете как да скрия трупа!!!!"


Хайде пък ти все едно не си чела първа страница...

# 28
  • Мнения: 1 312
Твоята позната бая голяма чанта е имала. Shocked Ние за 100 лв пълним цяла количка в Кауфланд.
Явно не са били хранителни продукти.
5 продукта на Гарние или Нивеа Визаж/кремове и лосиони/ са 100 лева.
4 бурканчета черен хайвер също/и то не от най-хубавия/.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Твоята позната бая голяма чанта е имала. Shocked Ние за 100 лв пълним цяла количка в Кауфланд.
Явно не са били хранителни продукти.
5 продукта на Гарние или Нивеа Визаж/кремове и лосиони/ са 100 лева.
4 бурканчета черен хайвер също/и то не от най-хубавия/.

Това ще рече че въпросната не е толкова добричка, съвестна и прочие. Не краде, за да нахрани домочадието, което е изнемогвало, а: или за да задоволи клептоманските си нагони или да продава откраднатото.

Общи условия

Активация на акаунт