колко е глобата при превишена скорост

  • 4 016
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Пуснах темата за да разбера каква ще ми е глобата ,а не как да не я платя.
Изречението ми обобщаваше няколко теми, чиито идеи съм изредила. Преди време потребителка, също карала с превишена скорост, питаше ако не си плати акта, какво ще и направят и дали няма да отпадне поради давност. И дали не може да излъже, че някой друг е карал колата в този момент, с цел да не си плати глобата, като разбира се не отрече, че е карала с превишена скорост и не вижда нищо нередно в това.
Почувствах се длъжна да и споделя мнението си, че е съвсем нередно. Както и на теб. Нищо лично. Другият път просто не прави нарушения, това са адски важни неща. Дори да ти изглежда много дребно в някой момент.

# 16
  • Мнения: 1 517
Ескарина - мисълта ми беше, че всеки път е нужно да "хапем" някого заради негов гаф. Много зависи от начина, по който поставя проблема. Поне според мен. Например дамата, която пита как да не си плати акта за превишена скорост си заслужава крокодилсак захапка. Докато авторката на настоящата тема...останах с впечатлението, че жената наистина съжалява за случката и няма намерение да клични. просто пита за сумата.
  bouquet

# 17
  • Мнения: 4 195
Знаех си ,че на 13 петък ще ми се случи нещо гадно!
Това, че те хванаха ли?
Добре, че не е станало нещо наистина гадно, като например да блъснеш някого.

Айде сега - вие тук никога не превишавате скоростта, нали  Grinning Не е гаранция, че ако кара с 50 пак няма да блъсне някого.
нарушаваме ги, аз съм без книжка заради много по - голямо превишаване на скороста от теб, с което не се гордея и което няма да се повтори, просто не го отдавам на петък 13-ти, ами на глупоста си Peace
карай внимателно Peace

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Интересуваме колко ще ми е глобата за превишена скорост в населено място,68 км/ч,при допустими 50км/ч и ще ми отнемат ли точки?Знаех си ,че на 13 петък ще ми се случи нещо гадно!

за същата ситуация, баща ми плати 100лв. глоба.
Нещастници са някои полицаи  Close

# 19
  • Мнения: 12 665
за същата ситуация, баща ми плати 100лв. глоба.
Нещастници са някои полицаи  Close

Защото карат хората да спазват законите ли? Виж ако си беше прибрал тези 100 лв. да. На което много от нас са съгласни, защото няма да загубят точки. 

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не Мадам, не затова...
Обаче не ми се обяснява, че това е пенсията на майка ми за 1м. , а баща ми я е извел на първата разходка с колата (за няколко месеца - веднъж) за тази година.
А пък можеш да си представиш картинката - двама възрасти, със "сто" годишна кола... Дали ти мязат на върли престъпници на закона?!
Както и да е.
Секира за кокошкарите, а за големите престъпници - перце и закрила.
Нооооооо, Господ не спи.

# 21
  • Мнения: 2 259
Интересуваме колко ще ми е глобата за превишена скорост в населено място,68 км/ч,при допустими 50км/ч и ще ми отнемат ли точки?Знаех си ,че на 13 петък ще ми се случи нещо гадно!

за същата ситуация, баща ми плати 100лв. глоба.
Нещастници са някои полицаи  Close
Е това дали са нещастници ,малко ти се излагаш тук.
Някой от тях може и да са щастливи,като моя полицай например.
Не пишат те законите все пак.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
,като моя полицай например.

нека да продължава да е такъв. Нищо не би му попречило, да е и човек.
А пък ако можеше да четеш, щеше да видиш специално думата "някои". Така, като се замислям, точно твоя е от другите Wink
хехеххехе, смешки Joy

# 23
  • Мнения: 181
не Мадам, не затова...
Обаче не ми се обяснява, че това е пенсията на майка ми за 1м. , а баща ми я е извел на първата разходка с колата (за няколко месеца - веднъж) за тази година.
А пък можеш да си представиш картинката - двама възрасти, със "сто" годишна кола... Дали ти мязат на върли престъпници на закона?!
Както и да е.
Секира за кокошкарите, а за големите престъпници - перце и закрила.
Нооооооо, Господ не спи.


 smile3501

# 24
  • Мнения: 2 259
,като моя полицай например.

нека да продължава да е такъв. Нищо не би му попречило, да е и човек.
А пък ако можеше да четеш, щеше да видиш специално думата "някои". Така, като се замислям, точно твоя е от другите Wink
хехеххехе, смешки Joy
А бе аз дали мога да чета,незнам. Wink
Но ,като не искате глоби не нарушавайте.
А лично към теб,речникът ти по някога  е ужасен.
Съобразявай се ,не всеки ти разбира дали се шегуваш или не. Wink
Аз лично те разбирам.
А ,който ме познава знае що за стока съм. Hug

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Vali, темата и без това е изместена, ама обясни ми защо все са наврени някъде на скрито полицаите.
В нашия квартал дебнат пред един светофар все се заричам да ги снимам, излиза се от завой, и трябва да се спре на светофара, скорост там не може да се превиши, само за колани глобяват, ама защо си крият колата в строежа и стоят между паркиралите коли?
Вчера ходихме до Хасково покрай 4 патрулки минахме, само за една ни присветнаха поне 20 коли от насрещното  и тя беше навряна в едни храсти, а малко преди това имаше широка отбивка.

# 26
  • Мнения: 12 665
не Мадам, не затова...
Обаче не ми се обяснява, че това е пенсията на майка ми за 1м. , а баща ми я е извел на първата разходка с колата (за няколко месеца - веднъж) за тази година.
А пък можеш да си представиш картинката - двама възрасти, със "сто" годишна кола... Дали ти мязат на върли престъпници на закона?!
Както и да е.
Секира за кокошкарите, а за големите престъпници - перце и закрила.
Нооооооо, Господ не спи.


 smile3501

И за кво пляскаш толкова? Да не спазваме законите.

# 27
  • Мнения: 12 665
Vali, темата и без това е изместена, ама обясни ми защо все са наврени някъде на скрито полицаите.
В нашия квартал дебнат пред един светофар все се заричам да ги снимам, излиза се от завой, и трябва да се спре на светофара, скорост там не може да се превиши, само за колани глобяват, ама защо си крият колата в строежа и стоят между паркиралите коли?
Вчера ходихме до Хасково покрай 4 патрулки минахме, само за една ни присветнаха поне 20 коли от насрещното  и тя беше навряна в едни храсти, а малко преди това имаше широка отбивка.



А на теб какво ти пречи? Или си наред или не си.

# 28
  • Мнения: 2 259
Vali, темата и без това е изместена, ама обясни ми защо все са наврени някъде на скрито полицаите.
В нашия квартал дебнат пред един светофар все се заричам да ги снимам, излиза се от завой, и трябва да се спре на светофара, скорост там не може да се превиши, само за колани глобяват, ама защо си крият колата в строежа и стоят между паркиралите коли?
Вчера ходихме до Хасково покрай 4 патрулки минахме, само за една ни присветнаха поне 20 коли от насрещното  и тя беше навряна в едни храсти, а малко преди това имаше широка отбивка.


Ох,какво да ти кажа.
И мен ми е чудно що за практика е това и оново прословуто пресвяткване с фарове.
Докато ги има ще има и нарушители според мен.
Преди години и аз святках,но спрях.
Някой да се научат да карат.Може ли през населени места да прелитат с  80-100 км.?
Само ще кажа ,че като полицейска съпруга и аз имам 2 акта в последните 2 години.
Скоро може и да не съм,знам ли.Учим за нещо по-  добро и по переспективно.
Нека ми е за урок и да се уча.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз лично те разбирам.

Виц:
Полицай спира напълно редовен, дори бих казала: изряден шофьор. Проверки за какво ли не... фарове, застраховки, светлоотразителни жилетки, дълбочина на грайфер... абе обърнат е отвсякъде човечецът. Но нищо - напълно е изряден. И пита полицая, за какво ще се "хване"? А онзи му отвръща: "А бре г-не, моето семейство да не те чака да нарушиш...".
Та за полицайте или добро или нищо. Sunglasses
Остатнете си със здраве... чао.

Общи условия

Активация на акаунт