АПРИЛ е близо,ето наближи и шестото ни бебче вече се роди!

  • 13 905
  • 327
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 336
Привет и то мен!
Миналата седмица и аз полежах в болницата за контракции, сега ги спряхме, но пък почнах да се подувам и течението ми стана леко оранжево - кафеникаво!Определихме и дата за секциото - 27.03, тогава ще махнем и сирклажа, но не ми се вярва , че ще устискам до тогава.Вече много ме е страх!
Честита рожденичка на VERY_NICE!
Страхотни стаи и поздравления за вкуса на zinaida и Vili Shildarova !

# 61
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Емануела, аз продукти на Лавена съм виждала в Била, Кауфланд, както и в едно  добре заредено детско магазинче в Младост 4, на партера на една нова кооперация с оранжев цвят, номерът май беше 408, може да видиш в бгмапс къде точно се намира. Предполагам, че и по аптеките ги има.

Вярно, че днес влизам в 9-ия!  Whistling

За козметиката аз заложих на Мустела, взех някои неща и на Лавена, за по-нататък ще видим.

Камбичка, за това течение не е ли добре да идеш на лекар?  Thinking Мен само разни тапи ме гонят, ама да си кажа пак... да не е тапата?  Embarassed Страхът е нормален, и мен взе да ме стяга под лъжичката дали всичко ще е наред. Ако ми бяха изтеглили секциото по-ранко нямаше да се притеснявам толкова, а сега по всяка вероятност ще трябва да е по спешност и това хич не ми допада...

# 62
  • Мнения: 1
Честит рожден ден на Габи!!! Вери найс, да ти е жива и здрава рожденичката и все така красива!
Стискам палци за Яника и Шошито всичко да бъде наред Praynig
Момичета, сънувах, че раждам на 9 април newsm78, не знам дали е показателен сънят ми, но много ясно сънувах, че е 9 април Heart Eyes, а това е доста преди термина ми newsm78 въпреки, че април вече е нормално да се ражда... нищо, че е в началото...
Само за това си мисля днес.... Heart Eyes
За бебешката козметика горещо ми препоръчват Пенатен, най-вече кремчето против подсичане Peaceбило много добро!
 

# 63
  • София
  • Мнения: 5 079
Честита бебка на Еля, да и е жива и здрава, мама бързо да се възстановява и да е по - активна при нас че общо взето доста се чудих коя е, когато съобщихте, добре, че бързо затоплих, че е от МАРТенките... ooooh!!

Заради трагедията с Маруся не ми се пишеше, нито конкретно по темата, нито въобще вчера... Страшно ми е мъчно и недоумявам как ОТНОВО се повтаря този ужас  в същата болница, при същия "лекар"? Sick
ksd_q, мила, реши ли дали ще имаш сили да дадеш гласност на вашата лична трагедия, виждаш, че се повтаря този кошмар, и то толкова скоро.......? #Cussing out Sad Tired

Стаите на Vili Shildarova и зинаида са просто шедьоври, блазя им на бебоците, че имат такива талантливи и сръчни мама и татко. Peace

За имащите желание да кърмят и задаващи въпроси, които сме коментирали многократно тук, пак напомням, че в Библиотеката на кърмаческия има много, не-дълги, леко написани и точно по въпроса статии, касаещи точно тези въпроси - от моментите на първото поставяне на бебето на гърда, в родилния дом, до изписването и след него. Изобщо всичко за първите мигове и цялостния процес. Чела съм ги толкова пъти, но мисля да си ги разпечатам и да ги чета в болницата, ЖЗ, пак. Peace

аничка, благодаря за късметлийската детелинска Mr. Green тема, дано с нея открием сезона на здрави и красиви бебчета... Praynig

По темата с празнуването в деня на изписването, аз също не смятам за уместно при толкова крехко създание, с все още никаква имунна система да се събира народ и да се търсят поводи за врява и пиене Sick, но всичко си е до хората, най - вече са виновни идващите, не толкова канещите... Като знам какво е, никога не бих си и помислила да се изсипя при родилка и новородено, но както казах, имах хора и хора.
Ние нямаме роднини, "свекърва ми" (пиша го в кавички, защото не сме женени с мъжО), почина, когато бях бременна в 7 м с Вели, друга рода откъм страната на таткото няма почти никаква, от моя страна е още по - зле положението, та и да искаме, изненади  Twisted Evil няма да има.
Спомням си, че предният път, една много нахална леля на новоизлюпения татко си предложи услугите да се натресе и да дава акъл за първото къпане и отглеждане, но аз много "деликатно" я отпратих, че не ми е до чужди хора и имам силата и нуждата да остана сама с новото човече и да му се радвам, без "акъли" и нравоучения. Crossing Arms За което ми идва ди си стисна сама ръката.  Blush
Още повече от човек, който се опитваше да убеди света, че имало жени, които по презумция си нямали кърма Shocked, ето на нея и изтичало "нещо жълто" в родилния дом  ooooh! и тя го хвърляла в мивката... #Crazy Просто от такива "компетенции" ми е дошло незнам до къде и нямам никакво, ама никакво желание да си споделям най - интимните първи мигове с бебаната с ненормалници. Crossing Arms Може да съм крайна, но поне съм честна със себе си. Wink


very nice, Ч.Р.Д на кака Габи! Да е все такава красавица и умница и винаги да се гордеете с нея!


За Яника и Чоки, стиснати палци на всички ръце (и крака)! Praynig
 Hug За всички, влизащи в 9 месец!!!

П.С.  (х)oncheto, нямам нищо лично към теб, по - скоро към идеята в отчетните теми да се пускат подобни обяви за продажба Sick, някак си ми се струва много грубо вмешателство на място, където си споделяме толкова интимни неща да се появи някой, който да предлага колички и креватчета, мисля, че за последните си има определени места, които са известни на всички, които си търсят подобни подробности, и такава "зарибявка" само защото сме бременни и ни трябват подобни аксесоари, най - малкото е дразнеща. Peace

# 64
  • Мнения: 847
Принцеса Рая, въпросите ти за кърменето въобще не са глупави! Аз се питам сищите неща, така че продаължавай в същия дух.
Благодаря на Айла, че не се уморява да отговаря!

Вили, стаята е разкошна, просто е супер сладка!

Стискаме палци на Яника, имам много хубаво предчувствие за нея  Grinning

Честит рожден ден на Габи! Да е все така чаровна и усмихната!

Вчера акушерката ми вика "Ти трябва вече да спираш магнезия, то няма вече за кога да го пиеш, време е за раждане"  Shocked Shocked Shocked Ама, аз още не се чувствам готова, ще стискам кълки и ще си попия магнезий тайничко още една седмица  Laughing  Blush

Стискаме палци и на Шошката!

Zinaida, това е любимата ми ваничка! И аз много исках такава, но няма на какво да я слагаме, докато къпем бебчо!

# 65
  • Мнения: 1
здравейте коремчета  Hug
поздравления за хубавата ни темичка   bouquet
Very nice   smile3510 да ти е жива и здрава малката принцеса!!!
стаите са  newsm74   ...много старание и уют лъха от снимките
стискам палци на всички мамчета, които са в болница да издържат до  колкото могат и всички усилия да са безценно възнаградени   babyuu
иначе бебка още има място за риткане,усещам я през целия ден Simple Smile  и на мен ми взеха на 13-ти микробиологичния секрет,само не разбирам защо ми бавят обмената карта(не било важно) е как да не е, в Шейново специално ни обърнаха внимание да не забравим да я носиме..  боболина продължава да върви с две седмици напред пък да видим... нашият ремонт продължава да се протаква и вече ми е доста притеснено,още не сме пренесли доста неща и да не вземе да ни изненада бебето,само като се замисля и се разтрепервам от ужас... освен количката мисля вече сме готови с покупките но всичко е пакетирано... вече изпрано и пак пакетирано и до кога така не знам... тия дни здраво си поплаквам,сигурно има и предродилна депресия,знам ли?! дано издържа до април и аз  Tired   представям си какво се  е случило с мартенското майче,сърцето  ми се сви от коментарите тук но не мога да прочета,сили нямам а по цял ден и нощ съм сама и така от месец и нещо и просто няма да издържа да не се разстроя и мисля дни и нощи.. а какво шубе ме гони за раждането ще ви спестя ,че дълго стана...
зелено око и аз сънувах,че на 9-ти раждам... и си мислех дали е възможно точно така и да стане  Wink
честита дъщеричка на Еля! да е здрава,лъчезарна и с много късмет!!

# 66
  • not found
  • Мнения: 581
Чета , чета и заспивам едвам прочетох това , което сте изписали ...
За контракциите и аз ги имам - вечер , не знам защо така .Но в последно време заспя ли и нямам събуждане  Peace сутрин едвам ставам от мързел . Пия кафе и пак заспивам .

Вери найс, да ти е жива и здрава рожденичката !

Искам да се похваля , че онзи ден излизахме с майка ми и приятеля ми и харесахме кошара ... Казах им да я вземаме те " Не , като се роди бебето " , поне си я избрах в края на другата седмица ще я капарираме и ще накупим чаршафчета и там разните му други работи  #Milti

Сега усвоявам информация , която ще ми е от нужда по-нататък  smile3529

# 67
  • Мнения: 6
Здравей те на всички!

Аз имам един малко странен въпрос,който до сега май не сме коментирали(или поне аз не помня).Мислите ли че има проблем бебчо да се къпе сутрин,а не вечер?Поне докато свикна сама,и няма да имам нужда от помоща на таткото.Това го мисля от няколко дни.Всичко тръгна от там,че се "оплаквах"на една приятелка че нашия тати работи до късно,и почти всеки ден до различно време.И че няма да мога да създам някъв график за баня.И тя ме изненада с "Еми къпи го сутрин,както правих аз.Поне докато свикнеш сама.После почни вечер".И като се замисля,сутрин е добър вариант защото и двама сме вкъщи поне до 10h.
Майка ми разбира се веднага каза че съм луда,ще простудя детето,как ще го извеждам като съм го изкъпала преди 3-4 часа,и т.н.
И тя има право,ама.....като тъка ще ни е по-лесно.Все пак не става и да го къпя в 22-23h като вече сме двамата.

Мн дълго стана,но наистина това се оказа голям проблем(поне за мен)

Благодаря на всички за мненията,с който ще ми помогнете.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Привет!  Hug

Първо да честитя и тук на Габи (нищо, че го направихме и на тържеството) - с Мони й пожелаваме много здраве, щастие и късмет! Винаги да е чаровна и добричка, както досега, и все така да слуша мама и тати (последното по-скоро пожелание към тях Wink )!



zinaida, Vili Shildarova, стаите са страхотни! Нашата на лято и тя ще бъде в такива цветове (в момента е розова Grinning).

Олче
, на мен пък защо? newsm78

За Яника и Чоки, стиснати палци на всички ръце (и крака)! Praynig

, за бебето няма значение кога ще го къпете - когато ви е удобно на вас. По принцип банята успокоява, затова се прави вечер - да спинка по-спокойно. Но, щом няма да ви е удобно тогава, къпете си го сутрин. Само изчаквайте няколко часа преди да излезете навън. Peace

Kambichka, за такова течение и аз бих те посъветвала да отидеш на лекар. Thinking

# 69
  • Мнения: 494
Хм,Риванова,интересен въпрос ThinkingНека по- опитните мами да кажат,какво мислят по въпроса! И на мене ще ми е любопитно,да прочета мнения по въпроса!

Very nice, Честит рожден ден на сладката ти дъшеричка newsm59 Да расте все така хубава,здрава и засмяна  bouquet
Да ви е честит празника!!!


Все пак успях да кача малко снимки на моето производство Embarassed В червено и сиво ми бяха първите опити,а и качеството на снимките не е най- доброто.  Хубавото на такъв вид мебели е,че като писне,винаги може да се смени обстановката и да се експериментира. Надявам се,като се пренесем,пак да имам такава възможност. Който желае,да заповяда http://www.snimka.bg/album.php?album_id=353247&pid=11067424

Олче,напълно споделям мнението ти относно обявите!Мисля,че момичето е искало просто да  улесни нас и себе,а но все пак за тази цел е Продавалника Peace

Стискам палци на всички момичета с болежки Hug Hug Hug

# 70
  • Мнения: 3 211
Благодаря ви, момичета, за пожеланията и милите думи! Да ви се връщат Heart Eyes
Ето една снимка на рожденничката:

Ако ви се гледат още снимки, има тук: http://family.webshots.com/album/570534671zShIIz

Зинаида, Вили, страхотни детски стаи! Пожелавам ви здрави и щастливи дечица да растат в тях!
Jylieta, виж в последните ми постинги бях пуснала подробен списък, който ще ползвам за Окръжна болница_Варна. Наистина тези работи, които изреждаш ще са необходими. По-добре предварително да си ги подготвиш.
rrivanova, в началото, докато свикнеш си го къпи сутрин и без това няма да излизаш веднага на разходка, а след това може да пробваш сама. Аз много скоро се научих сама, че мъжът ми тръгна на работа, на едни денонощни смени и нямаше кой.
zelenoto oko, принципно Пенатен е хубава марка, както и Джонсънс и Нивея, но в България не се намират оригинални, все са правени за Източна Европа и нямат нищо общо с оригиналните, затова много бебета се изриват от тях. Аз съм заложила на Бюбхен. Среден ценови клас и добро качество-предния път нямах забележки, дано да не са се променили нещата. Все пак смятам, че не е необходимо в началото да се вземат скъпи марки от рода на Себамед, Мустела и Клоран. Това са си медицинка козметика и според мен трябва да се вземат, ако са се появили проблеми.
Хайде, чао, че отивам да подремна, от 3 нощи сън не ме лови и ходя като сомнамбул. Но поне се успокоих, че днес влизам в 9 месец и поне няма да родя пред РД на дъщеря си Crazy От днес нататък може Mr. Green

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 15:16 от very nice

# 71
  • Мнения: 137
Честит рожден ден на Габи на Very nice да е жива здрава много щастлива и много да радва и слуша мами и тати  Hug  Hug

Иначе тези дни аз много се изморих имахме гости и не съм мръднала от кухнята  Tired само яко готвене и миенме след това  #Crazy луднах днес мисля да се отдам на почивка  Wink

Яника , Шоши стискам палци всичко да е наред  Praynig
хайде сега аз отивам малко да си почина че нямам сили и да гледам  Hug  Hug

# 72
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Ей голяма веселба е било  Laughing

Момичета започнахте да ме претеснявате с тая тапа сега. И без това ми е ужасно нервно и не мога да си движа краката даже сега направо мога да припадна  Crazy
Ще я видим тази работа дано до утре да изтрая.

За къпането няма проблем и аз съм го къпала моя дундьо сутрин после до обяд не сме излизали че беше зимно бебе но мисля че като стане юни топло няма да има значение кога го къпеш и излизаш все пак ще е топло.

Io_io - разчитаме на теб де каква е тая работа не ти се ражда  Joy пускай го детето вече няма вечно там да седи де  Laughing

# 73
  • Мнения: 336
За течението казах още в болницата, но док. каза, че било нормално, влагалището се било подготвяло за раждане.Много ми се искаше да запишем по - ранна дата за секциото,колкото и да ме е срам имам ужасна фобия бебето да не умре в мен, много рядко го усещам, но то си е мързеливо по принцип и даже трудно го събуждаме, когато му слушат тоновете.От друга страна пък е хубаво да го задържим , колкото се може повече въпреки, че казаха , че е едричко!Има ли други майки със серклаж и секцио, че ме интересува как ще процедират при тях с махането на серклажа?

# 74
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Току що говорих с доки и ми каза че ако и тази вечер съм с такива контракции утре сутрин ще ме опандизят та да ме задържат ако могат още седмица.  ooooh! голяма мъка бе. ей сега ще се набухам с гинипрал та да ми мине  Laughing . да ви кажа като пренавита пружина съм вече не издържам  #Cussing out а пък знам че не остана
Камбичка не си мисли такива работи де

Общи условия

Активация на акаунт