знаете ли дали ще връщаме часовника и кога?

  • 5 163
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И на мен не ми се отразява добре.
Освен всичко останало е доказано, че не е и полезно!

# 16
  • Мнения: 581
И аз знам, че се сменя последната неделя на март и го чакам с нетърпение.

Защо?
Ще спим един час по-малко нали? Мен изобщо не ми се отразява добре. Аз и така си ставам късно, а като го сменят първата седмица направо по обед се надигам. Tired
 Защото денят е по-дълъг, късно се стъмва и се чувствам много добре.За спането е вярно, но лично аз лесно свиквам, въпреки че съм голяма поспалана.

# 17
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
И да го сменят и да не го сменят,пак ще си спя по 3-4-5 часа на денонощие  Tired...все тая,но със сигурност предпочитам да ми е светло през по-голямата част от деня...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 242
На мен пък смяната на времето никога не ми е била проблем. Четох разни статии, че било вредно и не знам какво ама за мен лично всичко това е дрън-дрън. Просто не ми се отразява по абсолютно никакъв начин, а много обичам да се стъмнява късно, затова и аз чакам лятното часово време с нетърпение.

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Много ми се иска да въведат лятното време и така да си го остане, после да не въвеждат пак зимното. Супер гадно ми е през зимата, когато в 4.30 след обяд  се смрачава и в 5 си е вече тъмно. Харесвам денят да е по-дълъг, да има повече дневна светлина Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ммм, и това няма да е добре, защото пък сутрин ще е тъмно до 8 - 8.30 ч. Иначе и аз обичам да се стъмнява късно, ама ако ще съмва в 8.30 трябва да почваме работа най-рано в 10 Laughing

# 21
  • Мнения: 3
Ние си го сменихме преди седмица....

А защо да е вредно  newsm78

# 22
  • Мнения: 181
На мен пък смяната на времето никога не ми е била проблем. Четох разни статии, че било вредно и не знам какво ама за мен лично всичко това е дрън-дрън. Просто не ми се отразява по абсолютно никакъв начин, а много обичам да се стъмнява късно, затова и аз чакам лятното часово време с нетърпение.





 Peace

# 23
  • Мнения: 483
Естествено, че не е проблем. Все пак говорим за 1 час !!!, абсурдно е да ви се развали режима заради смяна на времето с 1 час два пъти годишно. Да не би пък всеки ден да ставате и да лягате по едно и също време? Дори и да работите през седмицата, нали идва неделя, сигурно ставате, не 1,а 2 или 3 часа по-късно. После пък в понеделник трябва да ставате рано. Ето как всяка седмица малко или много се нарушава ритъма.
А за тези като мен (студентка съм) и не работя, но имаме лекции в различно време, понякога почват по обяд. Аз ставам всеки ден в различно време, понякога в 9, понякога в 11. Лягам си в различно време, как ли пък точно тази промяна на времето с 1 час ще ми се отрази на ежедневния ритъм  ooooh!

# 24
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
На мен ми се отразява много зле, главно в частта по-ранно ставане.
Защото, аз и сега ставам изключително трудно, какво остава с още един час по-рано.

Това е, който иска да ме разбира,
ама да се тръшкат някой тук и да се хващат по главите с разни емотикони,
не го разбирам.

# 25
  • Мнения: 483
Става въпрос за ставане с 1 час  по-рано веднъж в годината. Голям проблем. Сякаш друг път не ви се е налагало. Според мен всичко е от самовнушение. Някои хора си внушават, че смяната на времето им се отразява зле и това е. Затварят си очите, за това колко пъти реално в годината им се налага да стават по- рано или по-късно с час, два или повече. Както и да е, всеки сам да си преценява.

# 26
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Става въпрос за ставане с 1 час  по-рано веднъж в годината. Голям проблем. Сякаш друг път не ви се е налагало. Както и да е.  Според мен всичко е от самовнушение. Някои хора си внушават, че смяната на времето им се отразява зле и това е. Затварят си очите, за това колко пъти реално в годината им се налага да стават по- ръно или по-късно с час, два или повече.
Ако ти ставаш в 9 най-рано,
то аз ставам в 6 всяка сутрин /не веднъж в годината както си описала/,
сега ще ставам в 5.

# 27
  • Мнения: 483
Става въпрос за ставане с 1 час  по-рано веднъж в годината. Голям проблем. Сякаш друг път не ви се е налагало. Както и да е.  Според мен всичко е от самовнушение. Някои хора си внушават, че смяната на времето им се отразява зле и това е. Затварят си очите, за това колко пъти реално в годината им се налага да стават по- ръно или по-късно с час, два или повече.
Ако ти ставаш в 9 най-рано,
то аз ставам в 6 всяка сутрин /не веднъж в годината както си описала/,
сега ще ставам в 5.
Имаш неделята да се адаптираш, защото времето се сменя в 3.00 след полунощ събота срещу неделя. В крайна сметка, ако си толкова уморена, в понеделник си лягаш 1 час по-рано и компенсираш. Не искам да споря, всеки отговаря сам за себе си, но пак ще повторя, че според мен всичко опира до самовнушението. Ако си повярваш, че от неделя нататък всеки ден ще ставаш в 5, a не в 6, няма кой да те убеди, че всъщност можеш много лесно да се адаптираш и то само за 1 ден.

# 28
  • Мнения: 77
На мен пък смяната на времето никога не ми е била проблем. Четох разни статии, че било вредно и не знам какво ама за мен лично всичко това е дрън-дрън. Просто не ми се отразява по абсолютно никакъв начин, а много обичам да се стъмнява късно, затова и аз чакам лятното часово време с нетърпение.

Това все едно аз съм го писала!  Peace

Не ми действа по никакъв начин смяната! 5 години сън работила дневна смяна, нощна смяна, два дни почивка  #Crazy и такъв имунитет имам, направо за завиждане!  Mr. Green И сега не ми е проблем да спя 3 часа, да съм будна 30часа, да спя 16 часа, да будувам 10...... абе уникален случай съм  #Crazy

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не разбирам какъв е проблемът със ставането 1 час по-рано. Нали и лягате с 1 час по-рано? Аз пък гледам от друга гледна точка - ще си тръгвам от работа 1 час по-рано. Е това значи ли, че ще работя по-малко? Значи грънци.

Общи условия

Активация на акаунт