Къде държите препаратите за почистване? Пазете ги от децата!

  • 2 346
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
Аз ги държа в кухнята в шкаф най-отдолу,който обаче е заключен с катинар  Rolling Eyes Но праха за пране и Вениша ги държа в банята да са ми под ръка(там е пералнята)....и са на ниско  Thinking

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Сега ми минават разни филми през главата... Ами ако беше взел нож и се беше наранил, ами ако беше се заиграл с някой контакт (въпреки, че знае че там има ток, но колко ли го осъзнава), ако..., ако....     А аз най-спокойно съм си спала  Sad Чувствам физическа болка, само мислейки за тези неща.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Радвам се,че с детенце всичко е ок.
Добър съвет и моята принцеса си разнася едно детско столче с което се катери навсякъде ooooh!
И моля те не се вкарвай в никакви филми,че и аз почвам да влизам в тях.... Tired

# 18
  • Мнения: 2 885
Не е нужно да безпокоиш мъжът си. Аз не бих го направила. Спестявала съм му на моя.
Направих си в килера специален /по мои чертеж/ гардероб и там си държа химията от цялата къща. Синът ми никога не е проявявал досега интерес, но бебето знам ли какъв чистник ще е. Батко му е много подреден, но единствено с мокра кърпичка чисти....а те са навсякъде.

# 19
  • Мнения: 118
И аз се замислих сериозно. Моите прахове са на достъпно място и детето знае, че не се пипат и лапат. Но знае ли човек, какво му се върти в главата на едно 3 годишно хлапе.

# 20
  • Мнения: 2 936
ужас,Олинце добре,че всичко е минало...
аз държа препаратите в пералното,но пък те са в една засечка ,която трудно би ги достигнала...няколко пъти обаче съм я виждала да играе с праха за пране разсипан из цялото помещение...казвам и да не го пипа,че ще й изгори ръчичките...май вече се е отказала.
...но пък онзи ден бях купила витамин ц и за секунди беше глътнала три хапченца... ooooh! хайде пак обяснения ,че така не трябва да се взимат ако бяха други хапчета..не ми се мисли.
по-принцип гледам всичко да е вдигнато ,малко разсеяност може да доведе до сериозни последствия!!!

# 21
  • Мнения: 2 587
Радвам се че ви се е разминало лошото.
Препаратите ги държа в шкаф в кухнята ,заключен.

# 22
  • Мнения: 1 240
Радвам се, че детето е добре. У нас почистващите препарати стоят в пералното помещение, през което се минава за тоалтената. Сега като чета темата още днес ще мисля как да ги подредя на възможно най-високото място, защото шкаф с ключ няма възможност да се сложи.

# 23
  • Мнения: 1 217
Държим ги в един шкаф под мивката в банята,но май трябва да ги преместим newsm78,добре че сте се разминали леко Hug

# 24
  • Мнения: 3 695
Радвам се, че всичко е наред.  Hug Моите препарати стоят в кухнята в най-горния шкаф, където и аз подскачам, за да ги докопам, когато ми трябват.  Peace
Peace

# 25
  • Мнения: 418
Сега ми минават разни филми през главата... Ами ако беше взел нож и се беше наранил, ами ако беше се заиграл с някой контакт (въпреки, че знае че там има ток, но колко ли го осъзнава), ако..., ако....     А аз най-спокойно съм си спала  Sad Чувствам физическа болка, само мислейки за тези неща.
Много неприятна случка,но се радвам,че вече всичко е ок.Аз поради страха си,че може да излезе от леглото си докато спя и да направи нещо не махам предните 2 решетки от леглото му докато спи,а през останалото време ми е пред погледа.

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
О, и неговото легло е с решетки, правено по поръчка, с доста висока оградка. И все пак успява да излезе и то с чувалчето.
Последните дни всеки пък като го сложа да спи, след 5 мин го намирам излязал, заиграл се с някоя играчка или си я носи в леглото и пак си полягва  Crazy Вечер дори си светва лампата   ooooh!
Сега го следя изкъсо, дали няма да се появи специфична кашлица като "свирене" на дробовете от дишането на препарата. Дано се размине само с уплахата ми, защото той не дава никакви признаци за нищо  Praynig Понякога съжалявам, че сина ми няма страх буквално от нищо, наистина от нищо  Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 3 064
Той и моят понякога си става, а аз продължавам да спя, но общо-взето няма опасни неща на достъпно за него място. Да не дава Господ Praynig

# 28
  • Мнения: 4 187
Рая не я влекат препаратите, но е хубаво винаги да имаме едно на ум! Добре, че всичко е минало благополучно при вас.

# 29
  • София
  • Мнения: 537
Олинце, като гледам Тихата стъпка е със седмица по-голям от моя син, та знам за какво говориш  Wink
Ако имаш бебефон, слагай го при себе си, след като заспи детето, така ще го чуваш, като стане.

Всички препарати и инструментите на мъжа ми са в мокрото, мъжът ми направи шкаф под тавана, и на мен са ми много на високо, но поне и за дечурлигата са недостъпни. Лекарствата са на най-горния рафт в горния ред на кухнята. Ножове, чинии, чаши също в горния ред на кухнята. В шкафове със заключалка, защото от скоро и малката даже си слага стол и се катери на кухненския плот.  котлоните са сензорни, заключващи се, фурната също има функция за заключване, т.е. не могат да я включат сами. Тенджери, пластмасови купи и др. безопасни неща са в долните шкафове и са разрешени, защото децата са изследователи и колкото повече разрешени неща има, толкова по-малък шанс да залитат по другите. Контактите са обезопасени, вградена им защитата за деца. При баба и дядо, където гостуваме около веднъж месечно, съм сложила едни пластмасови обезопасители, които позволяват с леко завъртане да включиш уред, без да вадиш обезопасителя. И пак пришки ми излязоха да говоря колко е опасен тока, щото все ще идем на гости в необезопасена къща, но много не виждам ефект от приказките засега - викат си "Неее" и пак си налитат, само отвличане на вниманието работи.

Успокой се, добре, че ви се е разминало с най-малкото зло, обиколи пак къщата за евентуални пропуски в сигурността и се моли и Господ да ги пази. Колкото и да се стараем, децата са все с едни гърди напред в изобретателността. Дано нямате повече такива случки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт