Защо 3,5 месечното ми бебе се държи различно?

  • 1 457
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 60
сакура, и при нас 3-4 месеци бяха кошмар с кърменето. Успявах да храня Коцето единствено като го полюшвах - бях права и го люлеех на ръце, а той се унасяше и така ядеше. Оказа се, че освен колики и скок в растежа, за "капак", има и гъбички в устата - не много, няколко бели петънца отстрани, но явно доста болезнени. Оправиха се за 2-3 дни, но ни трябваха две седмици, докато убедя педиатърката да го прегледа (според нея нямало достатъчно кърма). Да не би и твоето бебче да има гъбички? Моето се държеше по същия начин, който описваш.
Успех!
п.п. Продължаваме да се кърмим, без да сме добавяли АМ.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не ме тревожи липсата на режим, той и в момента няма честно казано. Притеснява ме дали е възможно като се смеси нова кърма с недоразградена в стомахчето, да му се появят болки или нещо от сорта.
Сега пак срещам проблем в желанието му да суче... кърмих го в 7,30; в 10; в 12 и пробвах в 13,30 но той въобще не желае, започва да плаче... и сега заспа. А ако се опитам да му измъкна биберона и да му подам гърда - отново плач. И всъщност като се събуди, тогава ще го нахраня, но така май няма да постигна по-голяма честота Confused А иначе цяла сутрин се смее, общува, гука - в много добро настроение, включително се храни и доста добре при предходните кърмения... Определено настъпва някаква промяна при него, но май аз не знам как адекватно да реагирам....

сакура,
не се тревожи за смесване на нова с недоразградена кърма в стомахчето Simple Smile Тъй като кърмата е с перфектният състав за деликатната хранителна система на малкото бебе, тя се разгражда бързо и лесно, без да го натоварва или да създава дискомфорт, който понякога може да бъде свързан с по-нелекото разграждане на адаптираното мляко, което е с по-различен, статичен състав и може да се усвоява по-бавно и трудно.
Урината продължава ли да е по-концентрирана на цвят и мирис?

# 17
  • София
  • Мнения: 2 249
Iva_D, той не си пада много по залъгалките. Все я плюе. Задържа я в устичката, си когато заспива и се успокоява с нея, когато е разстроен. През останалото време въобще не му е необходима, а то е по-голямата част от деня, защото той е спокойно бебче.
Времето когато заспива е идеално за по-дълго сукане и ако замениш тогава залъгалката с гърда, гърдите ще получават много по-добра стимулация, а бебето ще асоциира успокояването с тях.

# 18
  • Мнения: 94
[Урината продължава ли да е по-концентрирана на цвят и мирис?
[/quote]
Май проблем няма в урината Embarassed Снощи след къпане усетих същата миризма през дрешките и май причината е в аромата на олиото за мазане /Себамед/. И сигурно като си понапълни памперса в комбинация с топлината на тялото, намазано с олиото се получава тази миризма... Вчера не миришеше от обяд нататък, предполагам  че съм почистила остатъците от олио по тялото с мокри кърпички при смяната на пелените.

Iva_D наистина докато спи или е сънен се храни много добре. Снощи така го храних преди да си легна. Но през деня явно е по-възбуден и не става- яде, яде и в един момент започва да се мята като риба на сухо и да хленчи - все го гоня с гърдата и му въртя главичката докато спре да поема която и да е от гърдите. На този етап вече е разплакан и единственият начин да спре е като му дам залъгалка. Ако му я отнема- отново плач. На ръцете ми не заспива, а след като го поставя в креватчето. Иначе пробвам варианта да го храня изправена с леко полюшване, но нещо не се получава- сякаш не му е комфортно. Разбира се, ще продължавам с опитите с различните пози Flutter

Да ви кажа, вчера бе по-спокоен. Днес също. Надявам се да се задържи така и странното му поведение да е било временно явление...

# 19
  • София
  • Мнения: 2 249
sacura, чудесно, че е по-спокоен Simple Smile.

По отношение на залъглката - нормално е да плаче, при положение, че е свикнал да се успокоява с нея. Продължавайте сега с  позите и движението и ако не се нормалализира ситуацията, просто го имай предвид.

# 20
  • Мнения: 94
Iva_D, току що успях да го приспя кърмейки го правя с поклащащи движения Grinning Дано му хареса и за напред. Благодаря за съветите  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 2 249
Супер Grinning

Общи условия

Активация на акаунт