Отговори
# 45
  • Мнения: 30
Ами всъщтност незнам... Laughing newsm78на мен херпес винаги ми е излизал от настинка.Сега прочетох някои неща в нета и пише,че е вирусно.Но аз никъде не съм излизала,че да се заразя...И също така се получава от ослаблена имунна система.

# 46
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 714
Игличе, много ти се радвам на присъствието тук Hug
Херпеса е вирусен - може да се предаде по въздушно-капков път. Може цял живот да си носите самия вирус, но да не се прояви, а може и да се проявява често. При всяко отслабване на имунната система се появяват, така че не е нужно да се излезе навън. Просто сега след раждане сме доста по-лабилни, освен това организма ни е по-отслабен и се получават такива неща. Важно е да се пази бебето да не се зарази, много са опасни за организма му.

# 47
  • Мнения: 360
ха и аз най накрая да се запиша и да кажа добър ден Heart Eyes
цяла сутрин се бориме двамата  с милото да оправим компа,качили сме някаква анти вирусна и няма нет, а като я няма програмата има нет newsm78 #Crazyоф какво ви занимавам с глупости...
честита месечинка на всички които празнуват днес  bigdance2
за повращането и ние от вчера вращаме по малко ама пиклата много лакомо папка и сигурно е от това,а и на мен май ми се увеличи млякото тея дни newsm44
аз искам да питам има ли някоя мама в района на западен парк,красна поляна,та да си джиткаме заедно с 1strollerкато се постопли?много ще се радвам да се запозная с някой от сектата,защото май само аз не съм идвала на срещите ви бременелски Banghead
айде целувки и хубав ден на всички
Фокси мерси за новата тема ,а заглавието е страхотно!!!  love001

# 48
  • Мнения: 2 784
Добро утро и от нас!
Снощи с бебка се гушкахме сами на спалнята, а татито спа с каката в хола. Сега двамата са на лекар, а аз поошетах къщата и се паркирах пред компа. Mr. Green
За кърменето легнала- моят бюст е много малък, да не кажа почти несъществуващ. С каката ми беше малко трудно да свикна да я храня легнала, а сега с малката вече имам тренинг. Те и двете не са повръщали, затова не съм се притеснявала, че не ги оригвам.
Подплънките ми са Бейби Лукс, такива само продават в магазинчето до нас. Сменям ги два пъти на ден. Понякога ми изпускат, но не често.
Бързо оздравяване на всички болни!
Честити месечинки на бебоците!
Лек ден!

# 49
  • Мнения: 173
Деска, доставката е за цялата пратка - до 25 кг мисля - тоест дори количка можеш да се поръча и пак доставката е 15 евро / с код е 5 евро/.
Сега да се отчета за консултацията - 5400 гр, 59 см сме и трябва да минем на диета според докторката, защото сме наддали 1500 гр за 1 месец, което било много  Shocked Отделно ми каза да махна АМ или да давам само вечер, защото явно имам кърма и сега сме се прехранвали - затова връщал и хълцал постоянно защото му идвало много храната, и да махна нощното хранене, което си нямам идея как ще стане - да съм давала водичка  Rolling Eyes

# 50
  • в гората
  • Мнения: 25
 Здравейте мамита!
 По въпроса с повръщането и ние напоследък пвръщаме почти след всяко хранене, но на мен ми прави впечатление, че повръща най-вече вечер, като започне да се напъва заради коликите, тогава и хълца обикновено.А най странното е, че нощно време не повръща грам, въпреки че и ние се кърмим легнали и така си заспиваме без даже да се оригнем.
 За кенгурото ние сме с "Chicco Go" и си го ползваме от първата седмица  Peace

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 13:25 от m@m@

# 51
  • Мнения: 56
Сутринта бях недоспала и съвсем забравих да честитя месечинките на днешните бебоци, да са живи и здрави  bouquet
Заведох Рая на градина и сега ми е свито сърцето, защото много плака, милата, а на мен ми е едно съвестно Rolling Eyes
naiema, това е любимата играчка на Рая- Гръм, имаме и котката ( не знам как се казва, ние й викаме Мойра Rolling Eyes) и хамстера Рино, само момиченцето остава да си купим и ще бъдат в пълен състав Wink
За коликите вече не знам какво да кажа, сега поръчах на мъж ми да търси тези капки, които Сребърна препоръчва, защото моята приятелка отдавна ми говори за тях, но ние имахме досега други всякакви и чаках да ги изпием, ама май няма да дочакам, ще ги пробвам тези спешно, щото не се издържа #Crazy, ще стана като културист в ръцете, не че е толкова тежък малкия, ама като вземе да се опъва и протяга си трябва сила да го овладее човек Shocked
На болничките- бързо оздравяване и се пазете, че сега сме много кекави Rolling Eyes
Гея, лигавицата на носа по-нежна ли е от окото та да я изгорят капките за очи newsm78, питам щото слагама Тобрекс на Рая да не я повредя нещо, а за малкия ни ги изписа лекар, не съм си позволила на собствена глава да ги слагам

# 52
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 714
Еми, по принцип самите капки са с кортизон вътре, а лигавицата на носа реагира много на такива препарати. Поне това знам от лекар, на който вярвам доста. Колега е на баща ми и не би си позволила да твърди нещо, което не е така. От нея разбрах, че е много погрешна практика да се ползват така капките. Действат съдоразширяващо на кръвоносните съдчета на носа, от там некрозира тъканта и може да доведе до хронични ринити. Аз дадох веднъж и след това не съм повтаряла.

# 53
  • Мнения: 1 134
Честити месечинки!  Hug

Относно повръщането - и Бобчо повръща по малко, когато не съм го държала изправен. Аз изпитвам ужас от задавяне от един случай с Мими и затова е голяма мъка - все гледам да е легнал настрани. След ядене го държа по един час прав, особено като е заспал, докато освободи всичкия поет въздух... Изобщо...
Не знам как става при вас това да ядат и да заспиват, без да са се оригнали. Най - много 10-тина минути, ако съм го оставила така и започва едно пъшкане, едно гърчене - нищо не помага докато не го изправя.

emym , не се обвинявай за Рая - при всички случаи ще й е по - забавно и ползотворно в градината, отколкото край теб точно в този период. Peace

Бързо оздравяване на болните!

# 54
  • sofia
  • Мнения: 73
 Emym дано успеете да ги намерите,ако не има и мехлемче със същото име аз го имам и него ,но не съм го ползвала още защото пише да се ползва след петата седмица,така че незнам дали има ефект,но ми го хвалят и него.

# 55
  • Мнения: 56
Гея, мерси, вече ще ги избягвам, но ми е чудно защо при това положение докторката ги изписа на малкия, сигурно не е имала друг избор Rolling Eyes
Мама З, и аз вече на знам кое е по-добре или по-зле за нея, тя определо се чувства по-комфортно в присъствието на възрастни, независимо дал сме ние или напълно непознати, не е притеснителна, но явно се нуждае от повече внимание, което не получава сред децата и затова й е по-готино при големите Wink От друга страна аз пък искам да си контактува с нейната си среда, има време да е сред нас и да си комуникира с възрастните, ох, и аз аз не знама вече какво да я правя тая моята дъщеря, голям чешит е newsm78
Сребърна, а защо са спрени капчиците от продажба?

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Здравейте и от мен!
Пиша колкото да не прескоча тази тема. С бебето нямаме проблеми - хапвай, спинка, ака всичко както си му е реда. Още не мога да разбера има ли колики или не. И да има не са силни. Нощем се буди за две хранения, които никак не ми тежат, лошото е че преди това трябва задължително да сменяме памперса че страшно много пишка нощем.
Лошата новина при нас е че каката ни е болна. Има ужасна кашлица, без никакви други оплаквания. И събота и неделя бяхме по доктори. Днес не е на градина, опитвам се да ги разделя в отделни стаи и вероятно бих успяла ако можеше и мен си да клонирам  Wink
Вчера направихме една много приятна разходка, но днес пак духа много и в предвид болестите които ни нападнаха си стоим вкъщи.
Поздрави на всички   bouquet Лек и приятен ден желая!

# 57
  • sofia
  • Мнения: 73
На мен ми казаха че са отказ,каквото и да значи това.

# 58
  • Мнения: 176
Здравейте мамита,
аз миналата седмица също имах херпеси дори два.После някакви пъпки с бели върхове ми наизлизаха и като си втълпих,че имам стафилококова инфекция,та бързо,бързо отидох на дерматолог.Оказа се ,че е някакъв дерматид,а след няколко дни и херпесите изчезнаха,та сега си го цункам Вики спокойно.

Днес мина първата ни консултация наддали сме 730 гр. и сега вече е 5050кг и 57 см.Това добре,но при нас акането не се оправя вече цял месец,въпреки всичките ни усилия.Реално сам не ака,винаги му помагам като присвивам крачетата и това се случва веднъж на 4 дни.Педито ни даде талон за детски гастроентеролог.Но има свободен час чак за другия понеделник.

# 59
  • Мнения: 69
Здравейте , мамчета !
И нашата погача мина вчера . Бебка събра много подаръци , на които най - вече се радваше майка и  Laughing
Милата спа целият ден , а шумът беше невероятен  Shocked А сега сме си само двете на спокойствие и е ококорила очички .
Май по-често трябва да правим купони та бебка да си поспива Laughing

Общи условия

Активация на акаунт