1-ви клас- на шест или седем години???

  • 4 103
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Труден въпрос - зависи от самото дете. И все пак, мисля че след 7 г. е по-подходящо.
Дъщеря ми е родена юли и пред мен не стои тази дилема, защото на 6 г. и 2 м. няма да я пусна.

# 16
  • Мнения: 3 268
Аз пък мисля,че детето трябва да си ходи на училище с набора,без значение кой месец е родено.Голям зор вече на навършени 7 ли ще е или на седем и половина.Трябва да си е с набора.

# 17
  • Мнения: 2 082
Аз пък мисля,че детето трябва да си ходи на училище с набора,без значение кой месец е родено.Голям зор вече на навършени 7 ли ще е или на седем и половина.Трябва да си е с набора.
и аз това се канех да напиша  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 535
Аз пък мисля,че детето трябва да си ходи на училище с набора,без значение кой месец е родено.

 Peace

Дъщеря ми тръгна на 7г и 5 месеца. И през ум не ми е минавало да я пускам по-рано  Peace
Продължава си с набора от детската градина и в училище.

# 19
  • Мнения: 2 110
Искам да добавя, че освен критерия - знанието на материала, освен критерия - психическата подготвеност, има още един - физическа издръжливост. Деца на 6-годишна възраст физически не са готови да се справят с натоварването - училище.
Оставете децата си да играят още една година. Това по никакъв начин няма да им навреди. Само ще им е от полза.

 Peace Peace Peace

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Дъщеря ми е родена в края на Декември и тръгна на училище на 6 г 8м. ,но тръгна с набора си. Peace
Даже трябваше да пиша обяснения защо няма да я пусна ако се бяхме спряли на варианта да тръгне със следващия набор.

# 21
  • Мнения: 3 804
Тук децата започват училище в годината в която навършват 6 години-средната е родена декември-така,че когато тръгна на училище нямаше навършени 6.Но тя изкара 2 години предучилищна-защото когато дойдохме тук не знаеха езика та ги сложиха заедно с кака и,е на тази възраст когато започна училище можеше да чете и пише на 3 езика с 3 азбуки-и можеше да смята до 10.Не е имала проблеми-дори съжалих,4е не и направих приравнителен изпит и не я пуснах във 2ри клас.Тук училищната програма си е като в България-по 6 учебни часа -и всеки час е по 45 мин.

# 22
  • Мнения: 2 232
Записвам се в темата, нашият батко е роден средата на Януари 2004г.
Директорката ми спомена, че има вариант и два пъти да кара предучилищна ако искам(само, че единият път ние трябва да си платим учебниците), той също е в 3та група в момента.За сега съм се спряла на варианта да си изкара с групата до край, а после да повтори предучилищната в у-ще.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 079
ВИЕ ИМАТЕ ПЪРВОКЛАСНИК
Това е материалът, който препоръчвам да прочетат всички, които се колебаят дали децата им да тръгнат на 6 години и няколко месеца на училище, или да тръгнат с наборите си - на 7 години и няколко месеца.

Има нещо, което се нарича "училищна готовност" на езика на педагозите и психолозите.
Запознай се с нея!  Hug
Намери частта за оценка на готовността на детето за училище. Направи упражненията там, с детето си, но се постарай да бъдеш обективна, абстрахирай се за малко, че до теб е детето ти. Направи ги и си отговори сама на въпроса - дали твоето дете да тръгне на училище на 6 или на 7 години.

Каквото и да избереш - решението ще е твое и най-правилното, защото това е твоето дете и ти го познаваш най-добре!
Успех!  Hug

# 24
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Моето мнение също е децата да започват училище с набора си, независимо дали са на 7г 9м или 6г11м. Дали детето е подготвено или не, може би е решаващо, но искам да си помислите какво настава, когато децата навлизат в пубертета. В класа на голямата ми дъщеря имаше деца родени в три последователни години. И когато поотраснаха в една календарна година в един клас имаше деца на 14, 13 и 12 години, при 14 годишните хормоните вече бушуват, а 12 годишните още им се играе с Барби. И започнаха много осезаемо да се усещат проблеми във взаимоотношенията между децата.
Където живеем в момента, децата започват училище на 6г, навършени в рамките на една календарна година.

# 25
  • Мнения: 1 298
Защо се страхувате толкова от тръгването на училище?
Признавам от много време не съм в България, нямам актуален поглед над нещата, но за мен едно дете на 6 години вече трябва да ходи на училище.

Дъщеря ми ще тръгне на 4 години на училище. Първата година не е задължителна, но всички ходят.
Добре, че можеш да не водиш детето и следобед, ако решиш че се изморява. Опция за спане в училище няма.
Но от 5 години си е задължително - сутрин и следобед. Това, което видях като база, учебна програма и т.н. е коренно различно от начина по който съм учила аз.Но може би сега е различно и в България.   newsm78

# 26
  • Мнения: 2 936
определено трябва да тръгва с набора си!Алекс е декември ,така че ще я пусна на 6г. и 9м.  Peace

# 27
  • Мнения: 7 821
Защо се страхувате толкова от тръгването на училище?
Признавам от много време не съм в България, нямам актуален поглед над нещата, но за мен едно дете на 6 години вече трябва да ходи на училище.
.....Но може би сега е различно и в България.   newsm78

Защото не е различно. Децата са по цял ден на чиновете, ако няма кой да го гледа след обяд го записваш на занималня и там стои до 5, 6 отново на чина. Имат доста домашни, които обикновено са дълги и досадни и се изисква воля за да ги пишеш. Децата попадат в зверилника на Българското училище, много често учат с 19 годишни под един покрив и т.н.
А училищата, за които ти говориш, приличат повече на българска детска градина.
Аз не казвам, че на 6 никой не би се справил, а само да се обмисли добре тази възможност. Има много деца, които се справят и такива, които и на 7 не успяват.
Успех в избора.

# 28
  • Мнения: 620
Защо се страхувате толкова от тръгването на училище?
Именно защото отдавна не си в България, не можеш да разбереш защо се страхуваме.

# 29
  • Мнения: 12
Аз мисля, че можеш да я пуснеш в предучилищна група, но към детската градина, а не към училището без изобщо да се притесняваш натоварването в тази група не е по-голямо от това в трета. На 7год. си е напълно нормално да тръгне на училище. А и днешните деца са си почти подготвени и стреса от новата среда не им оказва  толкова влияние.

Общи условия

Активация на акаунт