Бременни и майки от проблемното 2009 - втора част

  • 37 162
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Аз да питам нещо :  newsm78Имах неразположения събота и неделя , изведнъж ми ставаше страшно зле , вие ми се свят започва едно сърцебиене , имах чувството че цялата ми кръв отива в главата ми и това за няколко минути , питах док от какво може да е тя ми каза че най-вероятно заради ниското ми кръвно или ниска кръвна захар . Някоя от вас имала ли е такова неразположение  newsm78
Здравейте, момичета, и от мен в новата тема! Дано я пълним само с хубави новини за мами и бебчета! Heart Eyes
Минди, на мен досегя няколко пъти ми е ставало така. Всеки път се оказва, че кръвното ми е паднало рязко, а и откакто съм забременяла, ми е все 90-100/60-70. Затова гледам да не оставам гладна, задължително сутрин пия кафе и на обяд ям малко шоколад. За всеки случай си носи по нещо дребно и сладко в чантата.
Аманита, Минди, май и 2-те ще раждате през май? newsm78 Питам, защото и аз, и Кай Рен сме майски мами  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 176
Здравейте момичета,
и аз се включвам,та да не ни забравите. Heart Eyes
Стискам силно палци ,тази тема да е пълна с много бременни мами и после щастлив финал с хубави бебоци.

И тук да си кажа,че доки ни праща на гастроентеролог за Вики.Акането не му се оправя.Със страхотен запек е .След всичко изпробвано нищо не помага.Дано с коремчето му всичко да е наред и просто това да е един период през който преминаваме.

Хубав и усмихнат ден.!!!

# 17
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Светли, по последни данни ще е мома, в четвъртък ще видим дали няма доктора да се поправи Wink.

sve82, на какво хранене беше бебчето? Само на кърма, смесено или на заместител?

# 18
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аманита, Минди, май и 2-те ще раждате през май? newsm78 Питам, защото и аз, и Кай Рен сме майски мами  Simple Smile
Аааа не, аз искам поне до края на юни да го докарам hahaha Термина ми е 23 юли  Crazy
Минди, мерси,мило Hug Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 176
Кай Рен,само на заместител сме АМ.Пробвахме и лечебна храна и сироп-лактулоза,термометър и разни бабини рецепти.Но за съжаление акането е само на четири дни веднъж и то с моя помощ.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Све ,с какво АМ се храни ?

# 21
  • Мнения: 902
Све, имай предвид, че е възможно от недостатъчно количество мляко да се получи запек. Опитай да даваш, колкото иска.

# 22
  • Мнения: 3 010
Касиди ходи ли на 3Д?

# 23
  • Мнения: 176
Зъбче,на аптамил1 комфорт сме.Той уж е с пробиотици за засилване на перисталтиката,ама нищо.И фризовом давах,нея я водят лечебна,ама пак не стана.

Ех момичета все си ни тресат разни мисли и вълнения.Като сме бременни едни после други,в моя случай,ака ли ,не ака ли и така май цял живот....

# 24
  • Мнения: 3 010


Ех момичета все си ни тресат разни мисли и вълнения.Като сме бременни едни после други,в моя случай,ака ли ,не ака ли и така май цял живот....

 hahaha  Joy така си ееее, такаааааааа  Laughing

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Svе,,Aptamil Comfort 1  е с пребиотици.Единствените млека с пробиотици са Лактана Био,Розов Хип и Celia Develop.Ние имахме проблем с акането и сме на Лактана ,сега всичко е ок.Не искам обаче да ти давам съвет относно АМ,още повече ,че всяко дете различно приема различните видове АМ ,отидете наистина на доктор и нека той ви каже какво да правите.

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 17:40 от zabche

# 26
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
sve82, не е желателно да се прибягва до намеса при изхождането. Така се получава нещо наречено "ленив анус" и детенцето губи умението си да се изхожда самостоятелно. Аз не съм много на "ти" с храненето със заместител, но ползвах след година и три месеца Лактана Био, по препоръка на мои приятелки, които си изхранваха децата с АМ. Скъпичко е (22-23лв за 700гр.), но аз лично нямах никакви грижи по отношение на запек (нещото, от което най-много се плашех)

# 27
  • Мнения: 2 382
Цоп и аз в новата тема с пожелание за много нови попълнения.
Много хубави новини прочетох на последните страници, само така да продължавате Hug.
Мами, искам да ви кажа , че съветите ви са безценни и сме благодарни за всеки такъв. Hug

# 28
  • London
  • Мнения: 612
Кай Рен,само на заместител сме АМ.Пробвахме и лечебна храна и сироп-лактулоза,термометър и разни бабини рецепти.Но за съжаление акането е само на четири дни веднъж и то с моя помощ.

Sve82 - не че имам опит с храненето  Embarassed но пък четох напоследък големите бебешки фермани. Там пишеше че ако предозираш заместителя (например пише да слагаш по 50г сухо мляко а ти слагаш по 60г) детето се запичало. Това било доста често срещано защото мамите искали да направят млякото "по-хранително".
Защо не пробваш да смениш марката която ползвате?

# 29
  • Мнения: 524
Здравейте момичета!  bouquet

Запис и от мен в новата темичка. Нека да има в нея само положителни емоции, здраве за дечицата ни и за всички нас, нека има много нови попълнения! Hug

Благодаря от сърце на всички за пожеланията и милите думи за Александрина!   bouquet Hug

Гледам, че обсъждате проблемите с акането, при нас да чукна на дърво за сега няма такива. Аз кърмя, но от 3 седмици взех да дохранвам с Фрисолак, обикновено в следобедните часове кърмата ми намалява и давам по 50-60 мл. на хранене. Досега не се е запичала, ака по 3-4 пъти на ден.

Жабче, страхотна е локвичката за малките жабенца  Heart Eyes.

Относно купуването на дрешки - аз не съм купувала нищо предварително, само обикалях по магазините със сестра ми, набелязвах какво съм харесала и като родих тя, мъжът ми и майка ми отидоха и напазаруваха всичко. Даже не давах и на майка ми да купува нищо предварително, но тя естествено беше взела доста неща. Иначе и на Александрина повечето дрешки и умаляха буквално за 2 седмици. Има дрешки обличани по 2 пъти, които вече не и стават. Ама нали затова папка детето  Wink, така че не купувайте много малки дрешки, бързо се израстват.

Общи условия

Активация на акаунт