Промени ли ви се МЦ след раждането?

  • 3 640
  • 111
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Промениха ли се продължителността,количеството или болката първия ден.   Thinking

# 1
  • Мнения: 1 394
Не.Пак си е на 28 дни и пак съм "часовник",-само датата се измени с два дни  Wink

# 2
  • Мнения: 141
Не всичко си е по старо му....

# 3
  • Мнения: 11 016
Нищо ново и различно Simple Smile

# 4
  • Мнения: 9 814
Единственото, което се промени при мен е, че МЦ не е толкова болезнен като преди.

# 5
  • Мнения: 93
При мен болката изчезна,иначе в количеството и продължителността нямаше промяна.

# 6
  • Мнения: 296
За сега ми дойде само два пъти от както родих, но преди имах много силно изразен ПМС, подувах се цялата, гърдите ми ставаха много болезнени и ставах разразнителна. Сега изобщо не усетих, че ще ми идва, но ми беше по обилно и продължително. Също и не ме боля много - преди беше много болезнено.

# 7
  • Мнения: 222
да.вече не изпитвам болки когато ми идва и го няма напрежението 1 седмица преди това.лошото е че преди бях като часовник на 28 дни сега никога не знам кога точно ще ми дойде.но и количеството се е намалило значително.и по малко дни ми тече.в общи линии съм много по-добре от преди.

# 8
  • Мнения: 3 695
При мен зачести - преди беше на 30 дни, а сега на 26-28.  Confused

# 9
  • Мнения: 172
Да,преди не изпитвах болки . Сега  имам чувството,че раждам всеки път,когато ми идва.

# 10
  • Мнения: 252
За сега ми е идвало само един път.Единственото,което се промени беше ,че вече не ме боли.Дано да е все така... Praynig

# 11
  • София
  • Мнения: 1 535
Болката изчезна след първото раждане.
Количеството също понамаля - първите 2-3 дни преди това беше ад, сега е нормално.
Периода си е все същия - 26 дни, но по-бързо приключва - сега за 5, а преди за 7...
Сега след второто раждане не виждам промяна  Peace

# 12
  • Мнения: 1 046
Да има промяна.
Нямам болки вече, а преди беше доста тежка ситуацията. Всичко си е както преди и редовност и период и продължителност. С тази разлик, че сега се ориентирам по предстоящото събитие само по датите, без никакви симптоми.

# 13
  • Мнения: 4 335
Да и при мен се промени.Болката и количеството намаляха,не само през пьрвия ден,а през целия МЦ.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
Пия противозачатъчни и всичко е по-леко от обичайно.

# 15
  • Мнения: 1 546
Да. МЦ стана абсолютен часовник. За сравнение преди да родя бях дълго време на противозачатъчни, с ПКЯ и куп хормонални проблеми. Сега цепи деня, имам много слаби болки и е доста по-оскъден. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 447
Преди да родя никога не ми е закъснявало,бях като по часовник,но сега след ражданията  започна да ми закъснява с по 2-3 дена,
или да ми идва по-рано с около седмица.Количеството си остана същото.

# 17
  • Мнения: 1 394
Единственото, което се промени при мен е, че МЦ не е толкова болезнен като преди.

И аз това установих още след първото раждане,а преди това съм се търкаляла от болка по земята през първите два дни от цикъла. Sad

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
И при мен болката понамаля ,но количеството в първите дни е както преди-като река,много обилно.Идва си ми както преди на 28 дни-30 дни.

# 19
  • Мнения: 4 434
Промени се по това че стана по редовен Simple Smile
Другото си е както преди.

# 20
  • Мнения: 1 428
Нищо не се е променило.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 809
Промени се - стана по-обилен, преди 5 дни макс., сега 7.

# 22
  • Мнения: 9 776
След първата бременност не се промени. А сега все още незнам. Чакам Mr. Green

# 23
  • Мнения: 645
Нищо не се промени освен,че не боли като преди и е по къс с 1ден Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 960
същият си е. Peace

# 25
  • Мнения: 27 524
Не, няма никаква промяна при мен  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 9 973
не,но от 28 дни станаха на 25

# 27
  • Мнения: 6 443
Да,промени се.
Не ме боли толкова много и стана значително по-къс. Peace

# 28
  • Мнения: 249
Аз не съм имала по принцип много болезнен цикъл, но определено сега след второто раждане не е както преди. Не е обилен, и се промени на 30 дни някъде, Преди бях на 28 дни.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 223
не

но пък ми се попромени от противозачатъчните Wink

# 30
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Да промени се. Количеството е по-малко от преди, както и болката е по-слаба. Времетраенето е същото

# 31
  • Мнения: 431
При мен пък,стана по-обилен през първите дни .

# 32
  • Мнения: 1 031
И при мен си е същото, а много се надявах да не ме боли вече Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 28
Повечето казват, че цикълът при тях протича по-добре след раждането.
За съжаление при мен не е така. Преди ми беше на 26 дни, а след раждането - на 35. Боли ме повече от преди. Освен това, изпитах какво означава пременструален синдром #2gunfire Направо ми е идвало да прасна мъжа си по главата с тигана за дреболии, ужас.
... И това ме притеснява. Споменах на гинеколога си за тези промени, но той каза, че е нормално Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 156
Болката я няма, всичко друго си е като преди.

# 35
  • Мнения: 292
Стана по зле, идва ми на всеки 2 седмици (затова ще ходя на доктор), но поне болката не е както преди (преди бременността, първите два  дена бях поЧти на легло). Надявам се скоро всиЧко да се нормализира.

# 36
  • Мнения: 764
Промени се - измести датата с няколко дни и понякога е доста по-болезен.

# 37
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 040
Не-пак си е нередовен като преди.

# 38
  • Мнения: 168
При мен пък,стана по-обилен през първите дни .
Peace и при мен е така и болката е малко по слаба сега

# 39
  • Мнения: 236
Промени се-стана по-обилен и болезнен.

# 40
  • Мнения: 312
Досега ми е идвало 3 пъти и единствената промяна е че не ме боли така както преди.

# 41
  • Мнения: 2 658
Промени се по това че стана по редовен Simple Smile
Другото си е както преди.
Да и при мен е общо вzето така. Само че не точно след първото раждане, а някъде нататък в годините се поорегулира. Та може би не е от самото раждане промяната. А преди това беше трагедия, никога не zнаех кога ще ме посети  Rolling Eyes

# 42
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не, нито едно от изброените не се е проминило.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ще споделя, нещо между което не зная дали има зависимост,
но все пак... След първото раждане /нормално/ МЦ не го усещах
нито пък имах ПМС с някакви фрапиращи симптоми. Сега след
второто раждане /секцио/ първия ден е някакъв ад и като
болка, и като количество.

# 44
  • Мнения: 386
Даа Cry. По-обилен е Crazy и боли повече (първата нощ в просъница сънувах че съм бременна и пак ще отивам пак да раждам #Crazy). Дано при теб нещата са се променили за хубаво! Hug

# 45
  • Мнения: 80
Всичко си е по старому- надявах се болката поне да изчезне- така разправят, но нямах този късмет.

# 46
  • Мнения: 1 691
Както преди си е - идва когато си поиска (е, в обозрими граници), почти никога не боли. Количеството и продължителността са същите.

# 47
  • плевен
  • Мнения: 644
Незнам дали е от раждането но след това имаше месеци в които идваше на една и съща дата като по часовник но имаше и месеци да закъснява с по 10 дни.За количеството мога да кажа че определено е по-малко.Аз преди бях трагедия,а за болките-нормални както всеки път

# 48
  • Мнения: 1 629
Да! Вече ме боли доста преди да ми дойде. Да не говорим колко е нередовен ooooh!

# 49
  • гр.София
  • Мнения: 380
При мен промяната е положителна-вече почти няма болка, а преди това през първите два дни не можех без обезболяващи.

# 50
  • Мнения: 1 121
Имах само 2 цикъла преди да забременея с дъщеря ми, но ми се сториха по-кратки и по-леки.

# 51
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Да промени се.Преди да родя изпитвах ужасни болки,даже припадах няколко пъти.Сега не ме боли изобщо. LaughingПродължителността си е същата,докато количеството леееко се увеличи.

# 52
  • Мнения: 2 587
Промени се - стана по-редовен и количеството леко се увеличи.Продължителноста си е същата,и преди и сега не ме е боляло.

# 53
  • Мнения: 466
При мен се промени много- нямам болки и е много по-слаб,дефакто нормално течение имам 1 ден другите 3-4 дни е съвсем слаб,иначе ми е както преди на 25,26 дни

# 54
  • Мнения: 1 740
Досега ми е идвал само 3 пъти, но количеството е доста по малко от преди.

# 55
  • Мнения: 202
При мен само продължителността се промени.Пак ми е много болезнен и си ми идва на същото време.

# 56
  • Мнения: 244
Започна да ми идва на 25-26 дни, по-обилен е и ме тресе як ПМС, а до преди да родя не знаех какво е това.  Confused

# 57
  • Мнения: 318
При мен първите 7-8 месеца след раждането беше много обилен, а болките никога не са били толкова силни.......Дано след второ раждане намалеят поне болките Wink

# 58
  • Мнения: 2 660
Същото си е - и като дължина и като усещане - все едно никога не съм раждала. А уж щяло да бъде по-леко.

# 59
  • Мнения: 2 013
Същото си е - и като дължина и като усещане - все едно никога не съм раждала. А уж щяло да бъде по-леко.

Даа,и аз силно се надявах,но всичко си е както преди,дори и малко по-обилен. Sad

# 60
  • Мнения: 1 372
Промени се. Стана по- обилен, но за щастие вече ги няма адските болки, температурата и повръщането съпътстващи "пристигането" му.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 529
Да, определено.
Болки: преди - имах, през повечето пъти бяха страшно силни Sad; сега - нямам  Mr. Green
Продължителност: преди=сега=6-7 дни Tired
Количество: преди=сега  Tired

# 62
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз няма промяна - нито в продължителността и количеството, нито в симптоматиката  Tired

# 63
Да определено-  Mr. Green
Преди- адски болки, сега- изобщо
Преди- доста обилен, сега- слабо до нормално
Преди- 5-6 дни, сега- 4-5

# 64
  • Мнения: 6 713
Преди беше по-обилен и по-дълъг като дни, сега е по-кратък и доста по-оскъден

# 65
  • Плевен
  • Мнения: 973
При мен си е все същия , като продължителност , количество и болка.

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се промени въобще

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Мен никога не ме е боляло,но количеството се промени,по-малко е.Което много ми харесва.Преди ми вървеше до 7-8дни,сега е по 4-5.

# 68
  • Мнения: 306
аз се включвам само да кажа, че доста ме успокоявате  с това, че болката е намаляла. при мен още няма М след раждането, но преди беше истински ад. на легло, с кофите лекарства...дано и при мен е така вече- безболезнено и леко!  Praynig

# 69
  • Мнения: 2 521
Само болката изчезна още спървото раждане Simple SmileПродължава си както и преди 6-7 дни и количеството е същото.

# 70
  • Мнения: 276
За съжаление не.Все така нередовен и болезнен. Sad

# 71
  • Мнения: 1 558
Промени се,но откакто започнах да взимам противозачатъчни Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 1 392
При мен се промени - преди ме болеше много и варираше между 26-28 дни (кървенето си остана все така обилно и с продължителност 6 дни), а сега е клин на 25 дни и ме боли при овулация (мога да кажа, че тя в момента е по-неприятното преживяване от двете).

# 73
  • Мнения: 3 092
Промениха ли се продължителността,количеството или болката първия ден.   Thinking
да , за кратко .После пак си ме болеше и стана вместо на 30-32 дни на 28Иначе все така си продължаваше - 7 дни  . Tired

# 74
  • Мнения: 2 447
Ами за сега си е все така нередовен,пак ме боли на другаде и като продължителност е с 1-2 дни по-кратък.Като количество си е същия.

# 75
  • Мнения: 169
Не нито стана редовен, нито като количество и продължителност се е променил. А все казват като родиш и ще се оправиш ...  ooooh!

# 76
  • Мнения: 793
Имам въпрос към мамите които са били с болезнен цикъл преди раждане. Раждането нормално или секцио е било,защото съм чувала че при секцио болките не изчезват след раждането. Но аз съм на принципа "Не питай старило,а патило".  Peace

# 77
  • Мнения: 3 929
Промени се не само първият ден, а цялата седмица. В смисъл - увеличи се времетраенето на цикъла, стана по-обилен, но като че ли по-малко болезнен.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Първата ми беше същата , сега ще видим втория път как ще е .

# 79
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 333
 Дължината не се промени, само болките са по-малко. Жалко, че не изчезнаха съвсем Wink

# 80
  • Мнения: 2 013
Имам въпрос към мамите които са били с болезнен цикъл преди раждане. Раждането нормално или секцио е било,защото съм чувала че при секцио болките не изчезват след раждането. Но аз съм на принципа "Не питай старило,а патило".  Peace

Раждах естествено.От тогава до сега съм имала 2 цикъла.Болката първия ден я няма,и дано никога не се върне,защото беше кошмарно.
Без лекарства не минаваше...  ooooh!
И сега ми се струва още по-обилен дори от преди.  Sad

# 81
  • Русе
  • Мнения: 785
След първото раждане (нормално) - болката изчезна и стана по-кратък. След второто раждане (секцио) - се върна предишната продължителност, съпроводено с мигрена в деня преди да ми дойде. Sad

# 82
  • Мнения: 6 443
Имам въпрос към мамите които са били с болезнен цикъл преди раждане. Раждането нормално или секцио е било,защото съм чувала че при секцио болките не изчезват след раждането. Но аз съм на принципа "Не питай старило,а патило".  Peace
Раждах нормално.Преди не можех да стоя от болки и се "друсах" с какви ли не болкоуспокояващи.
Сега вече не е така.Пак я има болкта,но е търпима(и то само първия ден).

 ♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣ ,нормално е да е по-обилен първите месеци след раждането. Peace

# 83
  • Мнения: 163
Като изключим, че вече не ме боли преди да ми дойде всичко е същото.  Simple Smile

# 84
  • Мнения: 422
при мен се промени продължителноста стана по голяма(от 30 дена на 35),а самия цикъл то4но 4 дена засега де-преди беше около 7.Ина4е раждах нормално нямам болка Peace

# 85
  • Мнения: 316
Не /за съжаление/! Бях чела, че след раждане се орегулира, но при мен не се случи! Sad

# 86
  • Мнения: 54
Не  само я няма болката първия ден но пък сега се подувам повече

# 87
  • Мнения: 793
Благодаря на мамите че отговориха на въпроса ми.  Hug   love001

# 88
Аз и двата пъти раждах със секцио. след първото раждане цикъла ми стана по-редовен,но друго не се промени.След второто обаче стана много обилен и продължителен и болезнен...Реших си проблема с противозачатъчни Wink

# 89
  • Мнения: 6 037
няма промяна

# 90
  • София
  • Мнения: 4 035
Все така си тече и все така си ме боли.

# 91
  • Мнения: 222
момичета може да ви прозвучи като реклама.ама пробвахте ли памучните оуеис даже не знам дали точно така се пише.но е съвършено друго усещането с тях.месечния цикъл може да се каже че не е чак толкова неприятен.аз от както ползвам памучни превръзки не съм си и помислила да си сложа копринена.няма го вече онова чувство на запарване и жулене.пробвайте и вие.

# 92
  • Мнения: 2 315
Промени се - болките намаляха ,продължителността също ..
Накратко- сега се търпи,преди да забременея беше кошмар...

# 93
  • Мнения: 1 080
Не се промени - остана си толкова гаден и болезнен, колкото беше и преди.
Незнам вече какво да правя.
Ще си посегна.
Мислех че, ще се оправи поне малко гадния МЦ, ама УВИ!!!
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 94
  • Мнения: 1 725
Продължителност - не.
Количество - все още доста е обилен.
Болка - не всеки цикъл и обикновено само първия или втория от общо 6-те (средно) дни.

# 95
  • Мнения: 718
Ами същият си е - само интервалът още куца, защото кърмя. Иначе е все така сравнително безболезнен, същата продължителност, общо взето няма драстични промени.

# 96
  • Мнения: 122
Болките намаляха значително, за разлика от на една моя приятелка, която сега я боли много повече от преди. Май при всеки е различно Thinking

# 97
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Същия си е
никога не съм имала болезнен цикъл , само че е супер нередовен ........и сега си е така.

# 98
  • София
  • Мнения: 23 106
Единствената промяна е към добро - цикълът ми вече не е болезнен като преди! Изобщо не ме боли коремът, а преди ме скъсваше   Peace

# 99
  • Мнения: 183
Вече не съм първия ден на болкоуспокояващи инжекции, вместо седем ми върви 5 дни, но е доста по-обилен и по нередовен от преди. Все пак засега ми е идвало само три пъти след раждането, но дано така да си остане.

# 100
  • Мнения: 472
Нищо не се промени  ooooh!

# 101
  • Мнения: 566
след първата си бременност не се промени нищо, и аз бях като часовник на всеки 30 дни опссссс ,но сега след втората все още незнам Laughing

# 102
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Първите месеци след като спрях да кърмя беше много обилно и продължаваше седмица.
Сега е по-кратък от преди и по-лек. Идва си по часовник.

# 103
  • София
  • Мнения: 3 757
Болката не е същата.След второто ми раждане не ми се е налагало да пия обезболяващи по време на цикъл.Просто не ме боли чак толкова много.

# 104
  • Мнения: 57
Болката не е същата.След второто ми раждане не ми се е налагало да пия обезболяващи по време на цикъл.Просто не ме боли чак толкова много.

 Peace

# 105
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Не ми е мръднал от 20 години.

# 106
  • където има любов
  • Мнения: 307
Да!Преди беше много болезнен-сега не е.

# 107
  • Мнения: 2 448
Да, за съжаление към по зле.  Sad
Преди беше на 30 - 31 дни, постепенно взе да става на 28, сега последните 2 месеца на 24-25. Ако така продължавам, ще стане една седмица цикъл, една без.  ooooh!

# 108
  • Мнения: 1 241
Не, никакви промени не усещам след раждането.

# 109
  • Мнения: 2 015
Не Naughty!
Промени имаше когато започнах да водя полов живот.Преди да родя и сега си е все същото, и то през 25-т дни #Crazy.

# 110
  • Мнения: 117
Откакто съм родила ми е идвало 2 пъти до сега (кърмех). Първият път остави, че болката беше ужасна, остави, че течеше като река, ами и продължи близо 8 дни ooooh! Добре че втория път не беше толкова зле- почти като преди да забременея.

# 111
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Да, стана безболезнен.
За сметка на това - по-обилен  Confused

Общи условия

Активация на акаунт