Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 711
Мисля че успях,но само мисля,че успях...В постинга на Бубанка има линк към моята история.Използвах добавка основно вечер,давала съм и през деня,но все пак повечето беше кърма.От понеделник сме само на кърма.Не ме питайте за душевните ми терзания дали е сита мойта бебка.Тази вечер например я нахраних сложих я да си легне със съмнението,че кърмата ми не и е достигнала.И се почна един рев.Отново разкъсвана между дилемата НАН или гърда,час и половина след първото хранене беше пак на гърдите ми,след което заспа.Засега контролирам положението,ама да видим до кога.

# 16
  • Мнения: 35 969
само така, Али! Случвало ми се е и 1/2 час след ядене пак да я сложа на гърда - щом е гладна, да яде! Ако е голям човек и му се хапва половин час още нещичко след като се е наобядвал, сам си отваря хладилника и си взима, а не се ограничава /тези на диета ги изключваме Simple Smile/; бебчо не може сам да си "отвори хладилника", само ти можеш да го направиш вместо него Simple Smile Ако беше дете на 2 години, което си казва, че е гладно след като е обядвало - ще му дадеш, нали Sunglasses

# 17
  • Мнения: 397
Здравей,

Синът ми беше на 2 месеца, когато махнахме добавката - вече бях почнала да му давам по 120 мл. детето наддаваше като за световно - по 1200 на месец. Спрях я почти изведнъж и минахме на кърмене на поискване. Успех при борбата с добавката! Целувки на детенце!:D Ала

# 18
  • София
  • Мнения: 625
И аз да се включа! Вечерното кърмене почти беше минало на адаптирано към средата на втория месец! Но с много четене тук в кърмаческия форум вече 9 месеца не ползваме никакви адаптирани млека!

# 19
  • Мнения: 109
Успях да спра добавката единствено благодарение на информацията от форумите, просто придобих увереност в себе си и се амбицирах
Давах добавка на всяко кърмене, някъде за 10 дни успях да премахна всичките добавки, като увеличих честотата на кърменето едва до 8 пъти в денонощие - това беше в 2-3 месец Кърмех по-продължително време - по 30-40 минути
Е, сега дъщеря ми вече е на 8 месеца, суче здраво, мляко има в изобилие
ПОжелавам ти да се справиш, след това усещането е страхотно!

# 20
  • Мнения: 4 244
Малкия беше на 11 седмици като почина девера ми. (и друг път съм разказвала случая)
Последваха 2 седмици неимоверни изпитания през които се налагаше да ползвам добавка. Не помня по колко сме изпивали от шише.
Тогава се намеси акушерката ми и с помощта на иглотерапия и кърмене през час се оправихме и стабилизирахме положението. За 10 дена
Успех и не се предавай!
Ние сме с теб

# 21
  • Мнения: 138
Вече 3-ти ден си броиме добавката и още не съм се предала  Simple Smile. А, успешните истории действат много окуражително Simple Smile
Имам един въпрос за честото кърмене. Опитвам се да я кърмя на всеки 2 часа, но на периоди, когато съм и дала добавка бебка се успива и спи повече, понякога го докарва и до 4 часа. Трябва ли да я будя за кърмене? Мога ли вместо да я будя да ползвам помпата?

# 22
  • Мнения: 667
Цитат на: Ina_Au
Вече 3-ти ден си броиме добавката и още не съм се предала  Simple Smile.
...Трябва ли да я будя за кърмене? Мога ли вместо да я будя да ползвам помпата?
Мисля че нещата ще се отрегулират до една седмица, още малко търпение!
Понеже ние трудно заспиваме, никога не го будим за хранене. Ако е гладен да се събуди сам.
Помпа също не ползваме. В началото съпругата ми се мъчеше с една некачествена. Но си мисля че при вас все бебата е още малка, нещата още не са се орегулирали и може би е нужно да ползваш помпата.

Последна редакция: пт, 12 авг 2005, 09:32 от SafeHeaven

# 23
  • Мнения: 4 244
Аз също не съм ползвала помпа (след опити си отчайващ успех) и не съм го будила за кърмене под час

# 24
  • Мнения: 4 242
Такава радост ме е обзела, че ми иде да пусна обява във вестника!  newsm03 Днес беба (вече е почти 4-ри следобяда) е само на кърма, а други дни до сега да е омела поне 200мл формула  Simple Smile
Браво Ина! Само така! Peace

Общи условия

Активация на акаунт