Заспиване на гърда

  • 5 700
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 389
Добре де, толкова ли няма мами, които са успели да преборят тази зависимост от приспиването на цица  Confused
И мен живо ме интересува въпросът...
Това, което смятам сега да се опитам да правя като се оправи времето е да излизаме по два пъти на ден в моментите, в които по принцип трябва да спи през деня и да спи в количката - там поне като е уморена, заспива... Така поне през деня си решавам въпроса, остава вечерното приспиване. В случаите, когато се буди нощем (за щастие не са толкова много), понякога номерът минава с музикалната играчка, но ако се разсъни повече, тогава трябва пак да я взема на цица.. И на мен ми тежи, а и смятах преди лятото да я отбия, но не знам дали ще успея така..

# 16
  • Мнения: 394
Не само, че не преборих зависимостта от гърдата, ами и сега като дъщеря ми е отбита си я  приспивам главно аз, трябва да не съм вкъщи за да се съгласи да си легне с някой друг. И по мои наблюдения е в пъти по-лесно да приспиваш на гърда. Сега е някакъв ад приспиването - по час - два. Следобед понякога се отказвам въобще да я приспивам.

# 17
  • Мнения: 718
И ние сме в тази група Sad Мислех, че с времето се отучват, но като прочетох, май не е съвсем така!
Дъщеря ми заспива сама единствено на музика в шезлонга през деня! Вечерното заспиване е само на гърда и то късничко, за сметка на това обаче, през нощта се буди само веднъж Peace
Още ме е страх да я оставя на някой за повече от 2-3 часа, защото се опасявам, че нито ще яде, нито ще спи Crazy

# 18
  • Мнения: 11 097
Хм... да знам значи какво ни чака  Laughing

Моята дъщеря е в непрестанна война със съня, откак се е родила - ако я оставя, сигурно ще будува дни наред до пълно изтощение. Успях някак да я приуча да заспива сравнително безпроблемно на цица вечер и нощем... та даже имаше един период, в който успявах да я преместя в креватчето след това.

Е, no more. А денем напоследък е някакъв кошмар - не просто иска да заспива на гърдата, а да СПИ на нея! Изпуска я сама, като заспи дълбоко, но оставя ли я на легло - се буди, а и да не я оставя - след десетина минути пак се буди и я търси. Като я намери - продължава да спи. Абе, трагедия.
В количката имаме някакви успехи, но ми писна в снегове и виелици да обикалям улиците като глуха кучка, само и само да поспи.

Скоро трябва и да я захранвам и се чудя кое ядене да й въвеждам - ми тя с това неспане яде на 2-3 часа за ЯДЕНЕ и в междинните часове - за спане... Crossing Arms

Фелисидад, моята практика показва, че само по-лошо става  Hug Като беше малка, поне люшкането на ръце даваше някакъв резултат... Да не говорим, че е започнала да спи като чекист - не мога един душ да си взема вечер.

# 19
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Добре де, толкова ли няма мами, които са успели да преборят тази зависимост от приспиването на цица  Confused
И мен живо ме интересува въпросът...
Това, което смятам сега да се опитам да правя като се оправи времето е да излизаме по два пъти на ден в моментите, в които по принцип трябва да спи през деня и да спи в количката - там поне като е уморена, заспива... Така поне през деня си решавам въпроса, остава вечерното приспиване. В случаите, когато се буди нощем (за щастие не са толкова много), понякога номерът минава с музикалната играчка, но ако се разсъни повече, тогава трябва пак да я взема на цица.. И на мен ми тежи, а и смятах преди лятото да я отбия, но не знам дали ще успея така..

При нас и този вариант го няма, защото госпожицата не спи в количката.  Tired Ако й се доспи, докато сме навън, започва мрънкане, постепенно преминаващо  в рев, докато се приберем и й дам да суче. Тогава отцепва на секундата.  Grinning

Параход, ние бяхме така преди захранването - имах чувството, че Теди прекарва деня си основно на цица. След като захраних обаче, разреди храненията и сега суче само за заспиване.

# 20
  • Мнения: 718


Фелисидад, моята практика показва, че само по-лошо става  Hug Като беше малка, поне люшкането на ръце даваше някакъв резултат... Да не говорим, че е започнала да спи като чекист - не мога един душ да си взема вечер.


 Laughing Да, вечер я кърмя на нашето легло, за да мога няколко часа да се откъсна от нея. Унася се, заспива и в момента, в който реша да се измъкна, пак отваря очи и пак засуква  Crazy Crazy Crazy  А когато имаме гости, е още по-драматично, заспива дълбоко чак към 11-12 вечерта и аз си прекарвам цялата вечер почти при нея Crazy

# 21
  • Мнения: 452
ЕЕЕЕЕЕЕЕ вие ме разбихте !Мойта е на 5 месеца и вече усещам зависимостта и от цицата и аз правя плахи опити да я превъзпитам ,ама пък като мрънкоти е наистина по- лесно да и запушиш устата дето се вика ,та мъжа ми е въздъхвал- еееееееееех защо нямам цици!!!!!
ама явно това се превръща в зависимост май май

# 22
  • София
  • Мнения: 389
Е, no more. А денем напоследък е някакъв кошмар - не просто иска да заспива на гърдата, а да СПИ на нея! Изпуска я сама, като заспи дълбоко, но оставя ли я на легло - се буди, а и да не я оставя - след десетина минути пак се буди и я търси. Като я намери - продължава да спи. Абе, трагедия.
В количката имаме някакви успехи, но ми писна в снегове и виелици да обикалям улиците като глуха кучка, само и само да поспи.

Да, точно така сме и ние Whistling Започна се горе-долу на вашата възраст - приспивах я на гърда и постепенно забелязах, че оставя ли я се събужда и пак си търси. Така се принудих докато спи да лежа до нея, само и само да поспи, че иначе е крива и не се търпи. И аз си мислех, че с времето сама ще се откаже, но не - става по-зависима даже. Понякога, когато е много уморена, като се отместя от нея спи до около половин час, но събуди ли се, пак си търси цицата. Но вече наистина ми писва това... Точно затова чакам времето да стане по-хубаво, че да прекарваме повече време навън, поне там да спи.

Затова съветът ми към всички мами на по-малки бебчета е - кърмете си ги на поискване, но не ги оставяйте да спят на цицата! Опитайте се да намерите друг начин за приспиване, че после оттърване няма!

# 23
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
И ние се приспиваме с цокане, но като имам предвид че това му е за цял ден сукането не ми пречи . Не ми се иска да го отбивам още, а и така заспива за 5 мин. Ако е с баща си заспива без проблем, както и в количката. Поне през нощта спи почти без да се буди.

# 24
  • Мнения: 13
Добре де, толкова ли няма мами, които са успели да преборят тази зависимост от приспиването на цица  Confused

ИМА Simple Smile....
Само че при нас съвпадна с отбиването, а в момента заспива като пие мляко от шише, което не е много по-различно, за съжаление  Sad

Когато вече до гуша ми беше дошло от това приспиване на гърдата, малкия беше на 11м. Започнах да карам вечер баща му да го приспива като му дава шише с изцедена кърма. Наско тогава АМ не искаше да пие, но на варианта с кърмата беше склонен поне. И така карахме около седмица, постепенно започнах и аз да му давам шишето, за да не ме свързва само със сукането, докато един ден отказа да суче и заспа с шише... и после така си продължихме Simple Smile. Аз естествено знаех, че може да се отбие, но вече ни беше време така или иначе. А по този начин и отбиването мина съвсем безболезнено, по негово желание Simple Smile.

Сега е способен да заспива и с шише с вода само, но в повечето случай си предпочита млякото. Но това според мен е въпрос на зрялост, един ден все ще се научат да заспиват сами, просто трябва търпение и да следите сигналите на детето кога е готово за промени.

# 25
  • Мнения: 3 092
Не успявах да я приспя без кърмене , но освен мен всички други се справяха  Grinning
С отбиването спрях да я приспивам на гърда , но и заспиването стана много трудно ...и така повече от месец .
Не искам да си спомням  Tired

# 26
  • Мнения: 718
Не успявах да я приспя без кърмене , но освен мен всички други се справяха  Grinning

Да, и при нас е така. Когато е изморена, баща и успява да я приспи на ръце или в шезлонга, но с мен не иска без сучене! Явно ме свързва само с ядене Mr. Green

# 27
  • Мнения: 3 929
Започна да заспива по друг начин, когато беше на 1,6 год., но само на обяд. Лежах до него, галех го по главата, а той ми хващаше косата и я въртеше с пръстчетата си. Това беше така, когато го приспивах вкъщи. Иначе навън в количката заспиваше без проблем.
Нещо много важно - Тони заспиваше без гърда още, когато беше на 5 месеца и го гледаше моя позната. Не беше кой знае какъв проблем да заспи без гърда, но когато мен ме няма. Види ли ме, първата му асоциация беше цица. Свекърва ми също го е приспивала няколко пъти.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 535
Направо ме отчайвате като ви чета  Tired
И моя бебчо свикна да заспива така. Нощем като се пробуди пак търси. Последните 2-3 седмици спи повече при мен, иначе няма сън и за мен - ставам през час. Така поне като се размърда се обръща, намира си цицата и пак отнася. Мъжа ми опита да го вземе няколко пъти, уж да помогне, но се започва един неистов рев, обръща се, дърпа се и ме търси  ooooh!
Единствено сега в количката поне си заспива без проблем навън...
Не съм го оставяла с друг човек засега и не знам тогава каква ще е реакцията  newsm78. Факт е обаче, че когато се заиграе може да не ме търси и час, но види ли ме започва да мрънка да го вземам.
А като си спомня, че каката я оставях в креватчето, излизах от стаята и тя след 5 минути спеше  Whistling

# 29
  • Мнения: 246
... А като си спомня, че каката я оставях в креватчето, излизах от стаята и тя след 5 минути спеше  Whistling

Такъв филм при нас няма.
Синковеца така е пристрастен към цицата, не само че не иска да заспива по друг начин , но започна да си търси  такава от баба си и от баща си.
Не зная като тръгна на работа след 4 месеца как ще се приспиват през деня?

Общи условия

Активация на акаунт