кърмене и .............течове!

  • 1 861
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
а запушване така няма ли да получи с това притискане?
Не, защото не се притиска цялата гърда, а само зърното колкото да спре рефлекса на потичането.

# 16
  • Мнения: 3 091
аз шуртях повече от 3 месеца, но не съм събирала изтичащата кърма.
Слагах си тампони, за да не си цапам дрехите непрекъснато.
Спокойно, идва момент, в който производството на кърма се регулира и течовете лека полека ще престанат!

# 17
  • Мнения: 4 401
При мен това бе до към 4 -тия м.И даже след това ако малката проспи хранене аз естествено не я будех но реките сами потичаха.....Побеже си бях все у дома не съм изпадала в неловки ситуации.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 535
Сина ми е почти на 9 месеца, но аз продължавам да си ходя с подплънките  Rolling Eyes
Вече и пи мен не е толкова голямо количеството, както в началото (до към 3-ти, 4-ти месец), но предпочитам да се застаховам за навън. Както върви сигурно докато суче ще е все така.
Аз съм доволна от подплънките на нуби  Peace

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
с дъщеря ми бях с подплънки до 6 месец някъде

# 20
  • Мнения: 9 776
Аз пък отдавна не нося подплънки  33uu  33uu, може би само първия месец. Дали има вероятност да ми се наложи да пронося пак като почне бебето да образува по-голямо количество мляко newsm78?

# 21
  • Мнения: 835
Да не би да продължаваш да се изцеждаш след всяко кърмене и да си направила хиперстимулация?

На мен кърмата ми се урегулира към 3-ия месец, престанах да се цедя и много малко ми капеше.

# 22
  • Мнения: 1 174
При мен течове имаше първите 1-2 месеца, докато кърмех течеше от другата гърда и сутрин се събуждах редовно в локва  Embarassed Спях с хавлиена кърпа под мен /добре, че от кърма петна не остават  Joy /. Нещата се регулираха някъде около втория месец и оттогава не се е случвало да протичам ако не кърмя. Мисля обаче, че е различно при всеки, защото аз и с помпа като цедя само няколко милилитра излизат и толкоз, ама бебчо си яде ....  newsm78 

# 23
  • Мнения: 5 539
Вече година и половина съм "мис мокра фанелка". Laughing Но вече не ми прави впечатление, пък и течовете са незначителни и дори не нося подплънки. През първите месеци бях въвела 5-6 хавлии, които държах под другата гърда, докато кърмех и ги сменях по веднъж на ден.
Не съм привърженик на метода с притискането на гърдата, за да спре да тече, особено през първите месеци. Според мен това може да доведе до запушване на канали.

# 24
  • Мнения: 398
Кърмата ми определено се е регулирала спрямо нуждите на Аните, но продължавам да си тека.Случва се често и нощем да намокря всичко, но както са писали момичетата -  подплънки ползвам денонощно.И наистина тези на Чико са много добри ( по-евтиния вариант е Baby Lux).
А и доколкото знам по време на секс също има теч. Peace

# 25
  • Мнения: 9 776
Чудя се защо течете Thinking. Да не би да спите по корем и да притискате гърдите? Аз спя само по гръб и настрани понякога, по корем не ми е удобно, точно заради гърдите. Дискомфортно ми е.

# 26
  • Мнения: 398
И аз спя по гръб и настрани.По корем отвикнах още в началото на бтременността.Но така или иначе пак си тече.Явно при някои жени е така.

# 27
  • Мнения: 1 558
А и доколкото знам по време на секс също има теч. Peace
Shocked Уф, няма да се сваля сутиена по време на секс, то се е видяло .... Ама както и да е, мъжът ми се отнася със страхотно разбиране, но онзи ден бяхме на рожден ден с малката (пропуснах кърмене, носих си изцедена кърма) и мъжът ми ме прегръща и в следващия момент ми пршепва в ухото, че май съм текнала - подплънката беше прогизнала, сутиена и той ....добре, че ми беше черна блузата и оскъдно осветлението. Иначе не всеки ден е така, вече не се събуждам всяка сутрин  обляна в кърма.

# 28
  • Мнения: 4 242
Тека си вече повече от 4 години, не всеки път, но се случва. Отдавна спрях да нося подплънки, много ми запарват, неприятно се усещам.
Преди да потека обикновено усещам рефлекса ма потичане като боцкане или напрежение, ако съм у дома и погледна зърното ще е видимо изпъкнало доста напред, просто го притискам леко на една страна за десетина секунди и струята спира. Ако съм навън леко се сгушвам в беболина и мушвам ръка в сутиена за същата процедура, никой нищо не разбира.

# 29
  • София
  • Мнения: 95
При мен течеше по - обилно месец и половина.Използвах протектори на авент -силиконови са и вътре се събира поне 50-60 мл /лично при мен се пълнеха на около максимум един час и ги изхвърлях/.Много са удобни за да не ти тече по блузата, но не ти препоръчвам да ги носиш постоянно - те са твърди и ако гърдите ти са по - чувствителни може да притиснат някое каналче.

Общи условия

Активация на акаунт