ДА СПРЕМ ЦИГАРИТЕ заедно!

  • 105 619
  • 932
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 337
 Когато преди три години , тук където живея забраниха пушенето на обществени места (вкл. кафета , барове и дискотеки), аз като пушач бях възмутена и се чувствах ужасно некомфортно от факта , че като отивах на кафе ми се налагаше да излизам през две глътки на кафето да пуша цигара пред заведението. Или зимата , на дискотека и през половин час тичаш на -20 градуса студ и виелица пред дискотеката да дърпаш така скъпоценнтия фас.
Но точно от тази забрана аз драстично намалих цигарите , зашото тук , където и да отидеш , дори в някой открити паркове неможе просто така да седнеш и да си запалиш ,а трябва да търсиш определеното за целта място .
В началото негодувах ,  но постепенно свикнах и освен че намалих цигарите , отвикнах и от навика да пуша на закрито. Вкъщи  , а в къщите на повечето ни приятели не се пуши и когато се събираме винаги излизаме да пушим навън .И ако до преди съм пушела по приблизително кутия за вечер  , когато сме излизали или събирали , сега пушех далеч по-малко. В един момент ги намалих до 2-3 цигари дневно , а точно преди да се отрека категорично от тях съм имала дни , в които дори не запалвах.
Гледам , колко е трудно да се прокара този закон и в България , но мисля , че ако това стане , много пушачи след време ще са благодарни . Освен това е време да се помисли и за хората непушачи , да им се осигури чист въздух и здравословна среда. Simple Smile

# 406
  • София
  • Мнения: 93
ами трудно е да прокарат закона защото нали се сещаш че цигарените босове ше увиснат.В момента почти няма пушач,който да пуши по цигара две на ден,всички са от кутия нагоре.Представи си какви загуби ще изпитат цигарените фабрики задето е забранено на пушачите да пушат навсякъде или да търсят из целия град къде могат да запалят на воля една цигарка.Аз много исках и преди да спра да пуша да ограничат пушенето навсякъде,з-то в тия смръдливи заведения с тяхната стара или слаба вентилация просто не се диша.Какъвто и пушач да си в тия димилници не се живее.На мене ми е ставало лошо в дискотека и съм се завирала в тоалетната за да дишна въздух,щото е било претъпкано и невъзможно да изляза през входа примерно.Сега гледам моловете добре са ги направили,никъде да не се пуши.Ами нормално,в повечето молове досега дори без да се пуши на 2ри 3ти етаж започваш да се задушаваш,какво остава ако се и пушеше там,на носилки щяха да ни изнасят.
Та аз продължавам да не пуша вече 23ти ден,а съм в усилени нервни смущения непрекъснато,обаче не се давам на смърдоляците.Между другото си умирам от кеф как ми миришат дрехите на чисто всеки божи ден,като пушех за два часа и вече праните ми дрехи които съм облякла смърдяха на цигари.Гадна работа.

# 407
  • Мнения: 2 018
Да се поФаля - 6 ден не пуша  Mr. Green

# 408
  • Мнения: 257
Привет и от мен!
Искам да спра да пуша но много мисията ми се вижда невъзможна.Затова смятам да прочета темата за да се сдобия с някой полезни съвети на успешно отказалите цигарите.
Стискайте ми палци!Пушачка съм страстна от много години но вече откакто станаха 5лв цигарите направо ме е яд да ги давам.
И така пожелайте ми успех!
Надявам се скоро да се похваля!

# 409
  • София
  • Мнения: 220
babylove
  аз заради това ги спрях. Много са скъпи пустите цигари

Аз пък 11-ти:)   ден
 И може и да си въобразявам, но кожата ми вече има друг тен, различен от жълтеникавия Laughing
 А да попитам тези, които са ги спряли по- отдавна-  започнаха ли да ви се появяват пъпчици по лицето?  Че при мен се съчета спирането на цигарите с правенето на домашна гимнастика и не знам от кое от двете е. Предполагам , че тялото ми се чисти от гадостите.

# 410
  • София
  • Мнения: 93
и при мене го има тоя проблем,на мене дори ми излизат подкожни и то големи и болезнени.Но други проблеми нямам,а и пия бирена мая така че тоя проблем ще отмине скоро.Не мислех че от това може да се получи,но то просто няма от какво друго.
А иначе за кожата,като изключим подкожните пъпки които излизат доста рядко,изглежда прекрасно.Като че ли преди е била задръстена с мърсотия,з-то сега много по малко ми се запушват порите от преди(аз съм с мазна кожа).Тена ми се изравни и не ми излизят вече пъпки от кремовете и лосионите които ползвам.Преди мислех че козметиката е калпава,обаче кожата ми изглежда не е била здрава за да ги усвои като хората.
Ох забравих да ви пожелая успех и по малко изкушаващи моменти,з-то една цигара води след себе си втора.Това от мен да го знаете.Повтаряйте си че каквото и да стане,колкото и да ви се пуши няма да запалите тая гад отново.Купувайте си подаръци с парите от цигарите и се наслаждавайте на прекрасното си здраве без тая напаст.

# 411
  • Мнения: 7 325
В моето семейство сме двама бивши пушачи. Аз съм пушила повече от 10 г., дори по време на бременоста си ( с което изобщо не се гордея ), сега от 4 г. не съм палила цигара. Изобщо не ми липсват. Бях решила да спра да пуша защото ми цигарите ми сваляха и без това ниското кръвно и се чувствах физически недобре, а като се запознах със съпругът си и ми каза че не му е приятно да му димя в лицето съвсем ги оставих. Сега се чувствам чудесно. Кожата ми няма съвкав тен, по ръцете ми няма жълто, косата и дрехите ми не миришат на цигари, изчезна ужасния дъх сутрин, за финансовата страна изобщо няма да споменавам. Да престанеш да пушиш е страхотно.

# 412
  • Мнения: 1 324
На мен не само тенът ми не е вече сивкав, но и зъбите ми се избелиха  Shocked. Това изобщо не го очаквах.

Обаче с тия пъпки направо ме уцелихте в десетката. Така пъпчасах преди 1-2 седмици по челото, просто не е истина  #Crazy. Но през ум и не ми мина, че може да е заради цигарите. И то някакви дълбоки болезнени пъпки, каквито никога не съм имала. Това точно два месеца след като изобщо спрях да пуша.

# 413
  • София
  • Мнения: 93
На мен не само тенът ми не е вече сивкав, но и зъбите ми се избелиха  Shocked. Това изобщо не го очаквах.

Обаче с тия пъпки направо ме уцелихте в десетката. Така пъпчасах преди 1-2 седмици по челото, просто не е истина  #Crazy. Но през ум и не ми мина, че може да е заради цигарите. И то някакви дълбоки болезнени пъпки, каквито никога не съм имала. Това точно два месеца след като изобщо спрях да пуша.

даммм и аз дори не съм се сещала че не е от това,но после като се замислих то нямаше от какво друго да е.Освен това организма се е стреснал на всичко отгоре и ето ти ги пъпките.Но като цяло кожата като че ли се заглажда видимо и тена и става лицеприятен розов,преди беше жълто бял.Мразех се затова че като тръгна да си пипам лицето и ръцете ми миришеха на фасове.И между другото преди пушехме в холчето и за няколко месеца не искам да ви казвам какво свалих от прозорците...пердетата бяха окаяно черни,а прозореца замаглен.Едвам съм го измила.И сега не се пуши от месец и нещо вече след като изчистих основно и още се долавя тая миризма гнусна и сигурно е от килима или от ламината не знам.

# 414
  • Мнения: 7 430
.... нито кожата ми се е избистрила, нито зъбите ми са побеляли, напълнях, но за мен важното е че не се тровя повече с цигари  Peace
29 дни сме без...
Аз запълвам цигарите с ядене, колкото и гадно и лошо да звучи, +3 - 4 кг съм, а МиротО преборва гадния мирис с дъвки и се спрява много добре  Hug

Пожелавам ви и на всички вас да зарязвате този гаден навик - честно казано в началото ми бе някак ... странно, че нямам какво да правя с ръцете си, но смятам, че с течение на времето всичко се нормализира....

Късмет и не се отказвайте  thumbsup

Не на последно място да кажа, че в касичката ни има вече 182 лв. (слагаме по 6,50лв на ден)  smile3508

# 415
  • Мнения: 38
Попаднах точно на тема,която ми е полезна в този момент.На 27 години съм,а пуша повече от 10 години,което ми се вижда  абсурдно.Адски много ми се иска да спра да пуша и особенно след  празника сега когато се чувствам задръстена от пушене.От три дни си казвам,че няма да пуша,но като се събудя сутрин и си направя кафе не издържам и паля цигара така и вечерта поне 1 трябва да изпуша и го мисля докато не я изпуща и това е при положение,че тия дни не съм излизала вечер или през деня някъде на кафе и не съм се срещала с приятели,които да пушат.Нямам никаква воля и адски ме е яд на мен самата,винаги когато съм спирала за по няколко дни съм се чувствала много добре и се опитвам да мисля в тая посока,но нямам волята.Само някой да се появи и да каже''Хайде да изпушим по една цигара-и съм до там.Силно се надявам тоя път да успея и да не се поддам.Мисля днес да не си купя цигари и да видя дали ще издържа.

# 416
  • Мнения: 192
Дойде и моят ред да се цопна тук. Не е много ,но е нещо- с мъжа ми 2-ри ден вече сме без цигари и честно да ви кажа вчера ни беше трудно,но днес не ми се пуши. Дано само да не е временно.Стискайте палци и късмет на всички отказващи се. Peace

# 417
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте, аз също съм бивш пушач. Искам да похваля всички, които правят опити - БРАСВО,не се отказвайте, ще стане. Да може да напълнеете, да се изнервите, но си струва. Стискам ви палци на всички, това е едно от най-хубавите, които може да направите за себе си. Аз не пуша от 10.2008 , съпругът ми и той от 09.2009- много е хубаво = не мирише в къщи, не си зависим, повече свободни парички.Успех на всички!

# 418
  • Мнения: 1 424
Здравейте и от мен. На 24 години съм и пуша от 8-ми клас. Опитвала съм много пъти да спра цигарите, но е било временно и без особен успех. Най-големият ми период без цигари е докато бях бременна - не съм палила изобщо през този период. Пропуших отново след като разбрах, че няма да кърмя, което съвпадна със смъртта на баща ми  и от напрежение и нерви пропуших отново. Вчера изпуших последната си цигара от кутията със старата си цена(това беше към 20ч) и от тогава до сега все още не съм запалила.Надявам се този път наистина да успея с отказването на цигарите! Пожелавам успех на всички отказващи и ако се сетя още нещо ще пиша Wink

# 419
  • Мнения: 337
и при мене го има тоя проблем,на мене дори ми излизат подкожни и то големи и болезнени.Но други проблеми нямам,а и пия бирена мая така че тоя проблем ще отмине скоро.Не мислех че от това може да се получи,но то просто няма от какво друго.
А иначе за кожата,като изключим подкожните пъпки които излизат доста рядко,изглежда прекрасно.Като че ли преди е била задръстена с мърсотия,з-то сега много по малко ми се запушват порите от преди(аз съм с мазна кожа).Тена ми се изравни и не ми излизят вече пъпки от кремовете и лосионите които ползвам.Преди мислех че козметиката е калпава,обаче кожата ми изглежда не е била здрава за да ги усвои като хората.
Ох забравих да ви пожелая успех и по малко изкушаващи моменти,з-то една цигара води след себе си втора.Това от мен да го знаете.Повтаряйте си че каквото и да стане,колкото и да ви се пуши няма да запалите тая гад отново.Купувайте си подаръци с парите от цигарите и се наслаждавайте на прекрасното си здраве без тая напаст.
Мацка ,сподели защо я пиеш тази бирена мая?

И един съвет от мен към начинаещите в отказването , много е важно вкъщи да нямате цигари , за да няма с какво да се изкушавате .Не си оставяйте резерви за всеки случай , ако сте решили да ги откажете окончателно , не трябва да си създавате изкушения. Peace

Последна редакция: чт, 08 апр 2010, 07:23 от Mаxi

Общи условия

Активация на акаунт