116 немска тема> крокодили - вносни и наши!

  • 10 899
  • 301
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 677
rien, не съм в Мюнхен, живеем на двайсетина км от Дуизбург, във Фиорде. Аз следя предложенията на Пени, от там си купих вече една кутия за сладкиш с дръжка.

# 226
  • Мнения: 517
Прочетох мнението на Лале и възникна един въпрос - Какво е ландесерциунгсгелд?
Ние си купихме билети от Wizz air за лятото.
Има го в Байерн, кандидатства се онлайн, по-принцип огрява трудно... обвързано е с размера на дохода.
Ние ще си ходим с колата... Laughing 

Кой иска торта да гледа? Начупи ми се трансфера  Confused http://media.snimka.bg/2451/011157377.jpg

Риен, има съЩествени промени в 3акона 3а ландесерциунгсгелд и всички родени след 1.4.2008 имат по големи Шансове отпреди. Може да се кандидатства и по нормалния път. Отива се в съответната семейна служба и се попълват формулярите. На мен даже две служителки ми помагаха и бяха много лубе3ни. Ра3бира се, че зависи от дохода, но не е задължително вече да е нисък. Ландесерциунгсгелд има и в 3 други фед. републики. В Баден Вуртемберг и къде още не 3нам точно. Има и бундесерциунгсгелд, но не 3нам какво значи.

# 227
  • Мнения: 7 605
Миленка, мерси много  Hug  Heart Eyes

Каква слу4ка имах преди малко. Ходихме до супера, връЩаме се с покупките към колата, до нас има спряна Корса от която се 4ува ужасен бебеШки рев. Поглеждам и виждам 4е в Корсата има бебенце в макси коzи, никой няма на около, колата иzгасната. 4асът е 19.30, тъмно е, 2° над нулата.  Shocked Ти4ах обратно в супера, zапомних номера на колата и помолих касиерката да иzвика собствениците на колата. След малко една млада жена идва към Корсата, беz покупки. Каzах й 4е аz я иzвиках и тя ядосано ми отвърна "Да, 4ух", влеzе в колата, zатръШна вратата и гаz. Направо ме е яд 4е не иzвиках полицията. Горкото бебенце, оЩе го 4увам как пла4е  Cry Как може да има такива "родители"?  Cry

# 228
  • Мнения: 1 610
Лале, да си говорим в цифри.  Wink
Ако от нето семейните доходи извадим паушала и се получи сума по-малка от 19400 / за самостоятелно отглеждащите сумата е около 16 хил./  , се полагат за първо дете в рамките на 6 месеца 200 евро. За второ и всяко следващо същата сума за 12 месеца. Ако сумата от горното равенство надвишава тези 19400 се изчислява 6 процента от надвишението.Да кажем 2000 евро е надвишението, 6 процента са 120  евро. От 200 евро максимална социална помощ вадим 120 евро , остатък 80 евро....Ето тези 80 евро ще взема една майка  за втората година на детето си за 6 месеца/ респективно 12 месеца/ . Под 10 евро остатък не се изплаща.
От горните равенства следва, че семейно нето разходите не трябва да превишава 19400+3300+920=ок. 23 600,
Друг е въпроса е дали 23 нето хил годишно са много или малко пари за едно 3-4-5 членно семейство.
Това важи за родени 2007...2008 нямам идея  newsm78

Деси, никой не е казал, че е платена.   Wink
Татяна, аз бих подала молба в полиция или югендамт.Абе и аз не знам.  ОФца!  #Cussing out

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 22:45 от rien

# 229
  • Немция
  • Мнения: 6 933
Бубе, ама и ти си била в Рурската област и да не си каже6.... Crossing Arms Wink
Просо продават в ДМ- казва се Hirse.

# 230
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Мдамм, просо, играчки, а вижте каква "стока" е доставена в едни баварски магазин http://www.spiegel.de/panorama/justiz/0,1518,614550,00.html


# 231
  • Мнения: 1 677
Бубе, ама и ти си била в Рурската област и да не си каже6.... Crossing Arms Wink
Просо продават в ДМ- казва се Hirse.



Аааа, казах си къде съм още когато се появих тук....  И не ми се смейте на въпроса, Ама какво е ДМ?
Днес такова слънце грее, исках да отидем за цял ден някъде навън, но и двамата подсмърчат славно...

# 232
  • Мнения: 4 138
ето това е дм http://www.dm-drogeriemarkt.de/

и тук слънце. ае, изравям банските Twisted Evil
ние отиваме в зоологическата.
ако някой от мюнхенчанки чете и има бок, да идва.........

бубе, за посмърчането.........сок от една глава лук расреден едно към едно с преварена вода. капеш в нослетата често, утре ще са като нови. пробвай го обаче първо на себе си за да знаеш какво е усещането. и повечко чай от залбай..........
и да подмърчат, слънцето ще им подейства добре. трепе гадните бацилове.

# 233
  • Мнения: 1 677
Мата, блогодаря. Това с лука не съм пробвала, ще го опитаме!

# 234
Ako znaete kakav stud i sniag e v Sofia, niama da poviarvate . Rolling Eyes

# 235
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мда, точно това отчитах наум, 21 март е, крайно време е да идва пролетта, ама не, сняг вали, трупа, изобщо, зимна картинка.

# 236
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Там зимна, тук пролетна, децата изгоряха на слънцето.
Ракиено време настана, виртуална почерпка за терминаторчето ми newsm24

# 237
  • Мнения: 4 138
бис, не се оплаквай. за сметка на това има кебапчета.........не може то сички убавини на едно място.

мгм, днес в зоологическата, като видях една гърмяща змия се сетих за вица. после сума ти време се хилих.

пепенце, наздраве.

# 238
  • Мнения: 4 753
Здравейте! Извинявам се, че нахлувам така в темичката ви, но имам въпрос... Бихте ли ми казали, задължителни или препоръчителни са ваксините при вас??? И ако е възможно линк към закона и/или наредбата, които третират този въпрос...  Мерси предварително...    bouquet 

# 239
  • Мнения: 1 049
Няма нищо задьлжително тук, всичко е препорьчително  Laughing но в повечето детски градини или ясли искат децата да са все пак ваксинирани. За линк кьм закона ще трябва някой друг да каже...  Wink

Общи условия

Активация на акаунт