Опитах да махна памперса

  • 10 995
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 047
  Хубаво сте почнали да се учите, обаче за спане трябва да й слагаш памперса и тя да го знае за да не се притеснява. Моята по същия начин спираше да върши работата като я сложех на гърнето, така че мисля че е нормално в началото да е малко неориентирана какво точно и кога  да стиска.  За 2-3 седмици се научи. Първите дни бяха пълен провал. Случвало се и по-нататък да се изпусне и аз бързах да върна памперса, но така я върнах към стария навик да пишка, когато си иска и наученото започна да се забравя. Така че, така и така сте почнали, продължавай да я пробваш, също има едни памперс гащи, които се свалят много лесно. По-нататък като се научи през деня да стиска, тогава я пробвай и за леглото - все пак там времето е доста по-голямо, пък и спи.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз бих върнала памперса още 1-2 месеца.Моята дъщеря още спи с памперс,въпреки че от 2-3 месеца е 90%/от случаите/ сух.Мисля като се затопли и него да махнем.

# 17
  • Мнения: 791
С всяко дете е различно!
Довери се на това което усещаш и насочвай детето да, а не то да диктува (като под "насочва" имам предвид ти да диктуваш правилата , но да не притискаш ако то не иска).

Първият ни син спря да  ползва дневен памперс на 1г. и 6м., а вторият който сега на е на 2г. и 2м. от две седмици е без памперс с през деня.
 Гого- баткото- искаше да стой на гърнето, сядаше с удоволствие и си вършеше работата  Laughing . Докато Стю - малчо, не искаше дълго време да използва гърнето, около 1г. и 2-3м. започна да го ползва, защото тръгна на ясла. Въпреки това продължаваше да се напишва в памперса. Тази зима боледувахме доста  и около 3 месеца си бяхме в къщи (3 седмици у дома 1 на ясла  Tired ) и имах възможността да го наблюдавам. Ако бяхме с памперс се изпишвахме в гърнето, но ако махнех памперса се напишвахме. За това оставих пампито  и се изпишвахме, така свикна да казва първо за пиш и после за ак. Махнах памперса след като цяла седмица през деня не се беше изпускал в памперса и си беше пишкал в гърнето. Една седмица в къщи беше без памперс през деня и си обаждаше. Един път се изпусна докато отидем до гърнето и отказа да се до изпиша Разплака се. Успокоих го. Преобух ме се и се заиграх ме. След около 5 минутки го подканих и се доизпиша. Вече 7 дена (от миналата 5 и тази 2) и на яслата сме без памперс и си обажда.

За да може да се махне памперсът, е необходимо детето да осъзнае  че може да контролира нуждите си. Но това не е като   да ги вземете пастелът  и да му стиснете юмручето , и да кажете стисни така и пиши. По трудно е за разбиране и усвояване. Трябва да разпознаят че им се е до пишкало, да го кажат и то преди да се изпуснат. А когато се изтърват се потискат, защото усещат че не са го направили както трябва. Трябва да им се покаже че това не е страшно, че ги обичате въпреки това и че те са вашите слънца въпреки че не са успели да се изпишат.

 Hug Успех и по малко стрес (премахването на памперса е стрес за детето и за това по внимателно)!

# 18
  • Мнения: 2 448
За мен процесът е следния - първо се приучва да ходи до тоалетна и да казва (или гърне, няма значение) и тогава се сваля памперса, а не обратното. Да принуждавам детето с това, че е мокро. Някак стряскащо ми се струва.
Моето го бях свикнала с памперс - гащи, до момента, когато беше изцяло сух и си показваше. Едва тогава преминахме на слипчета.

# 19
  • при принцесите
  • Мнения: 90
Ами да, наистина се получи стресиращо и беше грешка. Но аз съвсем целенасочено исках по този начин, защото тя по друг начин не се усещаше или пък може би не се е усещала, защото не е готова. Аз се притеснявах, че като се напишка и намокри хич няма да и прави впечатление, а то... Не знам. Откакто почнахме обаче заниманието вече и с памперс като тръгне да пишка се стисва, но поне сега се доизпишква в гърнето, не винаги всичко, но вече го имам за успех. Вчера поседя без памперс може би около 2 часа, за които имахме 2-3 ходения, а днес вече си мисля въобще да не го махам. Тя разбра за какво става дума (макар и не точно както трябваше да го правя) и сега ще чакам да видя кога ще може да си каже преди да е тръгнала да пишка. При повечето случаи все още поплаква, успокояваме се, ама наистина не трябваше така да я тествам. Иначе я слагам след хранене и след сън, но другите и ходения нямам как да улуча, тя пие по различно време вода, аз дори не я виждам винаги, когато го прави. А и точно това улучване не ми се струва кой знае колко смислено...
Благодаря ви за съветите, които споделихте  bouquet

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ама защо мислиш че трябва да я улучваш?
Просто трябва да успееш да я научиш, че седне ли на гърнето и 5 капки пиш да има, трябва да се изпиша. В началото проверявай на 15 мин и постепенно увеличи времето на 20, 30... после я научи да си казва. Поне аз така направих. Но наистина лятото, когато е топло и можеш да оставиш детето само по гащички у дома е много по-лесно.
Лятото накупих промишлено количество гащички и ефтини шортички с мисълта, че постоянно ще пера. В чантата на количката носех по 2 резервни чифта гащи и дрехи. Но нито веднъж не се наложи да го сменям. Дори когато сме били на плаж, Стиви си е казвал, че има пиш. Аз го научих от самото начало да пишка прав в една кофичка. Все с такава кофичка си ходехме и навън (пишленцето е малко и рискувах да изцапа дрешките). Но пак ти казвам, изпиквах го преди да излезем и следях по часовник на колко време го изпишквам като постепенно увеличавах минутите.

# 21
  • Мнения: 27 524
Моят съвет е да не насилваш детето. Когато е готово - ще стане бързо и лесно.
Срам не срам, Криско още е с памперс  Embarassed Не иска и не иска и не мога да го махна. Оставила съм го - когато реши - тогава  Tired

# 22
  • Мнения: 4 594
[b]didi_im аз първо го научих да се изпишква за да си добие навик иначе си ходеше с памперс гащи , в началото през 15мин съм го подканяла ,след 3-4 дни през 30 мин
винаги преди и след съм , винаги преди да излезем и като се приберем
така изведжъж започна да остава сух, но не ми казваше
махнах аз пам - гащите и му сложих от плат , като се намокри много се изненада, но вече имаше навик  да се изпишква и да стиска и аз му казах ''а защо не ми казваш, че имаш пиш виж тези новите шарени гащички колко са хубави и тати и мама ходят с такива'' , така още 1,2 пропуска и за48часа край ,а след 1 ден и през нощта махнах
никога не съм го будила през нощта за пиш за мен това е непростимо да се буди детето, случвало е да се изпуска никога не съм му се карала заради това , сега като му се ходи сам се буди и ми казва
най - интересното е че  веднаха след като махнах памперса реши сам че ще сяда на тоалетната чиния , никога не е ползвал гърне  купих му стъпка и пате чиния той много се кефи на патето щото и душ слушалката ни е жълто пате
всичко това стана на 2г и 6 -7 м , когато детето беше готово и осъзнато и аз незнам какво е да переш мръсни гащички, няма смисъл с часове да се държи дете когато не е готово за това[/b]

# 23
  • Мнения: 67
Много сте закаснели с махането на памперса до сега  отдавна тряблало да я научите. Със сина ми и аз закаснях към 2г. се научи да казва пиш и ако. На дъщеря ми на 11м. през деня и свалих изцяло памперса и на 1г и 3-4 м вече ми казваше и сама сочеше гарнето. Племенницата ми е на 2г и 5м и и дори нямам спомен откога няма памперс сама си взима гарнето и сяда да пишка или ака.

# 24
  • Мнения: 743
Според мен детето само ще покаже кога е готово. Разбира се, предварително трябва подготовка. Аз така пробвах няколко пъти и никакъв резултат. На 1г. и 6м. стана от раз. Иаключвам нощта - спи с  памперс, та понякога се налаг и смяна. Но дъщеря ми изпива по 1 литър вода приблизително през нощта.  От това не знам как да я отуча.

# 25
  • Мнения: 90
И  аз имам подобен проблем. Дъщеря ми си казва понякога нуждите и с желание сяда на гърнето, но често лъже и иска само да сваляме памперса и да седи гола. А след това чишка в гащите.

# 26
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Диди, щом се усеща и се стиска оставяй я по гащи през деня. За сън слагай памперс.
Без "насилие" над детето. След сън почти винаги пишкат. Може да не е веднага. Аз лично се опитвах да хвана интервалите на пишкане (акане), като не съм подканяла, а питах има ли пиш-аки.
Просто трябва да намериш правилния подход към твоето дете.
Големия ми син се отказа на 2г. и 3м. за две седмици всичко беше ок, но нощния му го махнах съвсем скоро.
Малкия, миналото лято го спарваше памперса и много го сърбеше и аз го оставях по гащи и постепенно свикна и почна да си казва и от есента (още нямаше 2г.) сме само с гащи. Нощно време той много рядко се напишква и сме и без нощен.
Малкия категорично отказа да ползва гърне и до ден днешен не е сядал на гърне. В тоалетната и в кофичка (за пишкането). Даже доста дълго време го издържах над тоалетната за голямата работа (отказваше да седне), сега вече си сяда.

# 27
  • Мнения: 1 155
Спокойно, само трябва търпение. Ние също сме на този етап с махането на памперса. От 1 седмица се мъчим и ..... пу пу има резултат. Дъщеря ми не искаше за нищо на света, да седне на гърне и купих най-различни разноцветни гащи и понеже е голяма кипра, една вечер просто й обух и махнахме памперса. Първо доста се чуди къде й е памперса. Започнахме с уговорките, че трябва да ми каже, като й се припишка...но първите 3 вечери се изпускаше в гащите и моята грешка беше, че веднага я преобувах, от страх да не настине, но една вечер, като се напишка, а ма мен ми беше писнало, вече за N път да я сменям, я оставих с мокрите гащи и явно, тогава просто разбра, колко е неприятно да стои с мокрите гащи и започна си казва, кога й се пишка. Вече слагаме памперс само за навън и вечерно време. Надявам се скоро да ги махнем и тях...така, че спокйно само постоянство и търпение Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 978
Много сте закаснели с махането на памперса до сега  отдавна тряблало да я научите. Със сина ми и аз закаснях към 2г. се научи да казва пиш и ако. На дъщеря ми на 11м. през деня и свалих изцяло памперса и на 1г и 3-4 м вече ми казваше и сама сочеше гарнето. Племенницата ми е на 2г и 5м и и дори нямам спомен откога няма памперс сама си взима гарнето и сяда да пишка или ака.

Чудесно, аплодисменти и дълбок поклон до всички, които съвсем "на време" са научли децата си.
Чесно казано ми писна да чета подобни нравоучения.

А сега по темата. Изобщо не насилвай детето, когато е готво, само ще покаже, а и идва лято Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 478
Много сте закаснели с махането на памперса до сега  отдавна тряблало да я научите. Със сина ми и аз закаснях към 2г. се научи да казва пиш и ако. На дъщеря ми на 11м. през деня и свалих изцяло памперса и на 1г и 3-4 м вече ми казваше и сама сочеше гарнето. Племенницата ми е на 2г и 5м и и дори нямам спомен откога няма памперс сама си взима гарнето и сяда да пишка или ака.

Чудесно, аплодисменти и дълбок поклон до всички, които съвсем "на време" са научли децата си.
Чесно казано ми писна да чета подобни нравоучения.

ТраЛаЛа ми взе думите от устата.Закъснели според кого?Според теб ли ?Защото все си мился ,че децата са индивидуални личности и не се поддават на масовка,пък било и то за махане на пелените.Друго обаче ми прави впечатление,че бързащите майки да свалят изцяло памперса на децата си в ранна възраст около 1 год. сякаш много не се питат дали детето е готово за това,а бързат ,защото на комшийката момченцето е без памперс от 10 месечен.

Общи условия

Активация на акаунт