Ниска плацента

  • 45 206
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 694
Благодаря Сомбоди  , а за това че е по малка и по дебела знае ли някой нещо?

# 16
  • Мнения: 945
И моята плацента беше ниска, превия. Получих страшни кръвоизливи в 15 и 18 г.с., след което пазех леглото и само се изтичаше тъмна кръв. Висях и доста в болницата на системи, вкъщи като получех контракции сама си инжектирах но шпа. Чак към 5-6 месец се пооправих и плацентата се вдигна. Почувствах се добре дори за разходки, но не смеех да прекалявам. Родих нормално.

# 17
  • Мнения: 1
Здравейте аз същто имам ниска плацента и сам в четвъртия месец но не  карвя това значи ли че плацентата ще ми се вдигне.

# 18
  • Мнения: 227
И аз бях с ниска плацента през втората си бременност. Имах контракции от 3- я месец до края на бременността. Не съм се пазила изобщо, защото никой не ми е казал, че трябва - ходех на работа до 6.02, а на 16- ти родих, занимавах се с каката, с домакинството и т.н., но си износих бебето до край. Успех на всички и не се притеснявайте Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 39 770
simona123456, аз бях с ниска плацента, разположена на 20мм от канала.
Кървене не съм имала. Имах си доста силни болки докато плацентата се вдигне. Има вероятност плацентата да ви се вдигне.

# 20
  • Мнения: 106
И аз бях с ниска плацента през втората си бременност.
Не съм се пазила изобщо, защото никой не ми е казал, че трябва - ходех на работа до 6.02, а на 16- ти родих, занимавах се с каката, с домакинството и т.н., но си износих бебето до край. Успех на всички и не се притеснявайте Peace

И при мен беше така. Само на работа спрях да ходя навреме  Simple Smile. Лекарката видя контракции на ехографа и ми предписа Магнерич, както и Нон Шпа (ако се появят болки).
Първият медикамент пих докато започнах витамините (тогава изчислих, че дозата магнезий си я има в тях), а обезболяващо не ми се наложи да вземам.
Кървене нямах.
Родих здраво бебе с нормална големина.
Секциото при мен беше заради първо раждане по този начин.
Лека бременност и успех   bouquet

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 795
Моята също беше ниска, но се вдигна постепенно.  Peace

Здравей:) след кой месец се вдигна?
в 19 г.с.съм и плацентата е ниско на 21 мм. от цервикалния канал, лекарката направила ми ФМ ми каза че сега мигрирала плацентата и до 28 г.с. се вдигала, до което време е добре да се въздържам от секс и да не вдигам никакво тежко.
Ще се радвам да споделиш:)

# 22
  • София
  • Мнения: 39 770
Monikqe, моята в 19та г.с. беше на 20мм от канала. Вдигна се. Нямам снимка обаче и не мога да кажа на колко см е била. Родих нормално. По-рано обаче, заради високо кръвно.
Следвай съветите на лекаря си. При нас табутата бяха повече. Без секс, без пътуване, без вдигане на тежко и т.н.

# 23
  • Мнения: 2 422
Може ли да ви попитам , на какъв преглед се вижда, че плацентата е ниска на вагинален или коремен преглед.
Благодаря.

# 24
  • София
  • Мнения: 39 770
На мен ми казаха когато ми правиха ФМ (с коремен).

# 25
  • Мнения: 2 422
Благодаря АнМари

# 26
  • Мнения: 32
Здравейте, аз също се интересувам кога започва да се вдига плацентата. Моята е много ниско, на предната стена. На първата ФМ в 12 г.с. беше 16 мм над канала, вчера ходих на втората ФМ и ми казаха, че покрива канала и е много ниско, но би трябвало да се вдигне. И на мен ми забраниха секс, вдигане на тежко и т.н.  И двата пъти  я мериха с вагинален ехограф, но и през корема като ме гледаха ми казаха, че е ниска.

# 27
  • София
  • Мнения: 38
Може ли да ви попитам , на какъв преглед се вижда, че плацентата е ниска на вагинален или коремен преглед.
Благодаря.


При мен ме провериха и вагинално след коремния, за да потвърдят. Беше на ФМ.

# 28
  • Мнения: 445
И аз бях с ниска, предна, но се вдигна с нарастване на матката. Ходех на работа, обикалях като кон  Crazy, абе нормално положение. Само че получавах контракции и след четрвъртия месец пиех лекарства. Родих нормално, точно на термин, доста едро бебе.

# 29
  • Мнения: 32
Lianka, малко ме успокои, занчи има шанс да се вдигне. И аз засега нямам оплаквания, нито контракции, но така или иначе пия магнерот заради нисък магнезий.

Общи условия

Активация на акаунт