КГБ = Клуб на Готините Баби - 66

  • 21 509
  • 444
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 16 038
Може, аз не знам и затова ходя да питам попа в църквата при Хилтън. Нали ни се водеше квартална за Лозенец. Но от много питане накрая и аз и Ани  още не сме кръстени. Като беше малка все се канихме и  все нещо ставаше и  отлагахме. Та ще си умра  в грях, явно.
А от късметите пи се паднаха - много пари. Но няма 10 души да им го изпратя и си оставам само с надеждата.

# 406
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296
Мили дружки,
Искам всички да ви питам за нещо,което до сега считах за много лично,но моят скъп от няколко вечера настоява:"Питай си бабите да видим какво ще кажат." Та сега пиша по негово искане,дори с риск и дъщерите ми да го прочетат.Просто имаме проблем,който явно не можем да решим сами.Та:
Моят любим си има приятелка.Както той казва - САМО приятелка!Контактуват по мобилния и вечер по домашния телефон.И това продължава вече около три месеца и не се знае до кога.За нея ще кажа само,че се намира на 500 км. от нас и е разведена.В какво е проблемът:
Всяка божа вечер тя му призвънява и той тича горе на домашния като си говорят от 15-20 мин. до час и нещо - различно.Случвало се е аз да стана да сервирам вечерята,а той хуква. В резултат вечерята изстива,на мен ми се отяда и ме избива на плач.А той казва: "Какво толкова?Един разговор!Нали само си говорим!"
Моята позиция: Не мога да приема такава връзка!Макар че можеше да е и по-лошо (например да е от К-т!)Времето,което отделя за нея,можеше да го отделя за мен.Та ние дори да си разказваме как е минал денят не отива повече от 10-15 мин.Какво толкова си говорат?!Не дава да питам.
Неговата: Нищо лошо няма в едни тел. разговори.Голяма работа - споделяли си за внучетата,за времето...(час и кусур!)Тя била самотна,нямало с кого да си споделя....Пък и какво толкова!Нали е при мен и си ляга до мен!Нямало нищо страшно!Сама съм се навивала и било чисто женско любопитство да искам да знам.
Ако взема да настоявам започват приказки от рода,че има право на лично пространство,че не е моя собственост и с кого ще си говори,колко ще си говори и кога ще си говори си е лично негова работа.Да се примиря и да го приема.Малко дълго стана,но сега кажете: аз ли съм толкова повредена,задръстена и консервативна,че не мога да приема такова положение?Може би трябва да бъда по-разкрепостена,по-свободомислеща и да не отдавам такова значение,да се самонавивам,както казва той (ако си говореше с мъж сигурно нямаше да реагирам така!).Защото вече ми се отразява на нервите,сърцето и съня.
Как бихте реагирали вие?Не заставайте непременно на моя страна,защото сте ми приятелки:Отговорете искрено!
Извинявайте още веднъж,че ви занимавам с толкова лични неща,но просто вече не издържам: получих дори фобия от звън на мобилен!

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 21:18 от Янче-то

# 407
  • Мнения: 5 001
И аз знам за дърво  Laughing
Дървото се засява,двете си опират гърбовете и тръгват в различни посоки.Това се прави,за да не повтаря детето същите грешки в живота както майката и да може да поеме по свой път...




П.П. Д а са живи издрави с бебето.Да имат много близки отношения и да ги запазят цял живот!!!




Яне,аз съм от младото поколение уж,ама такова поведение не бих приела !!! Така,че не е повредата в твоя телевизор да знаеш.... Hug Hug Hug Hug

# 408
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Яне  Hug Hug Hug
Не го приемам това положение и поведение.  Naughty
Може да е крайно , ма бия дузпата и до там.  Peace
И кво като спи до теб , а мислите къде са му?  Crossing Arms
Айде нема нужда да му пера лайнените гащи и миризливите чорапи....
Децата си имат своя път , не трябва да те претесняват ,
а обратно трябва да го споделиш с тях. Thinking

Пази Боже от такива забежки , макар и телефонна любов да е. Praynig

# 409
  • София
  • Мнения: 16 038
Янке, имам си и аз 1 приятел - В., бивш колега и много близък с Пламен. Сестра му  беше женена за брата на Пламен, сега разведе най-малката му сестра и и прибра мъжа. Та с В. винаги сме можели да си говорим с часове за най-различни неща, съобразявали сме се един с друг, зная че може винаги да се обадя/е гледам да не спи, че работи до късно/. За всичко буквално може да си говорим и споделяме. Не сме гледали никога да се сваляме, колегите  подмятаха, че съм докопала младо момче, няма нищо такова. Но жена му/набори сме и му е кака с 10 г/ по едно време издивя - ревност, звънеше, заплашваше да  прати да бият Ани, станаха скандали. Голям зор видяхме да я убедим, че сме само приятели. Сега вече и тя и майка и искат все да се виждаме. Та от личен опит - имам такъв случай.
Пламен никога не е казал нещо лошо - защо си говорим с В не само по тел, а и лично.
Може би по-голямо доверие, от друга страна в къщи всичко си казваме по-бързо. С другия човек - докато се обясним, докато прескочим от тема на тема и времето минало.
Не знам, аз съм малко оперирана от ревност, с момчета и мъже винаги съм се разбирала по-добре. То ако искат да правят нещо твоя и мадамата - няма да звъни когато е в къщи. Ще си купят по 1 предплатена карта и няма да резбереш като си говорят.
Според мене  успокой се и си гледай живота. Така от стрес може и да се разболееш.
Не ти е до смях - но майка ми имаше познати. Мъжа го пенсионираха - голям шеф, носи си кашон с нещата от кабинета и жена му намира презервативи/ някъде 1978 - 80 г/. Идва дамата у нас, тръшка се реве за презервативите, а ние с майка ми си умираме от смях. Майка ми я утешава - безопасен секс правил партиеца, мислел за нея.  Та тази жена се съсипа от ревност и почина на 54 г. от рак - той после си живя живота. Гледай си внуците и дъщерите, така мисля.

# 410
  • Мнения: 1 558
Арита, честита радост на приятелката ти! Щастливо детство на малката принцеса!

Янче, ами аз явно съм от консервативното поколение...или съм голям егоист  Mr. Green
По принцип няма нищо лошо в приятелството м/у мъжа и жената, но когато има семейство май е невъзможно да се балансира м/у приятеля и брачния партньор, без да се нарани половинката. Винаги единия ще бъде пренебрегнат в определен момент. Въпрос на личен избор и сила на чувства е кого ще поставиш на преден план. Независимо дали говорим за физическа или платонична връзка, щом рефлектира в/у семейството, не знам как може да съществува успоредно с него  #Crazy

Заради едно такова интернет приятелство наше приятелско семейство се разведе - и сега мадамата е в Канада при "приятеля си"

# 411
  • Видин
  • Мнения: 961
Жаки,дойде да ме вземе с колата от работа!  Laughing Рекох,че е ново защото колата беше нова /на щерката  Laughing/ ама гаджето вътре същото!
Дидке, май трябваше да ти се падне от късметите нова кола GrinningДедито не си го давай Peace

Ох, Янче, този въпрос е много сложен и зависи от гледната точка.
Поставям се на твое място и мисля, че си права да искаш да знаеш какво си говорят та става от масата и теб те оставя, а отива да говори с нея.
От друга страна, както казва Айша, ако искат да имат нещо  по- различно тя няма да го търси, когато ти си там.Питай го знае ли тя изобщо, че ти съществуваш.Да не би да не и казал Thinking
Аз винаги съм имала приятели мъже.Даже мой приятел от преди да се оженя сега ни е семеен приятел, но Данчо никога не е проявявал ревност от него.
Той не е имал близка приятелка, но си мисля че бих се опитала да го разбера, така както той разбира мен.
И все пак, ако пренебрегва теб заради нея, мисля че трябва сериозно да си поговорите.
Приятелствата не трябва да пречат на семейните отношения в никакъв случай.
Желая ти успех! Hug

Още нещо си мисля, че ако приятелството е отдавана и ти си свикнала с този човек, като ваш приятел ще го пиемаш по друг начин.Но сега изведнъж се появява "само приятелката "и някак си е по-стрякащо Rolling Eyes

# 412
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296
 Жаки,тя  знае подробно за мен.Дразни ме,че аз не знаех за нея и трябваше сама да разбера!Сега вече всичко е ясно,но въпросът е дали може да има такова "приятелство" между мъж и жена!И как това се отразява на семейството.
Малеееей!Ако бях пуснала такава тема в клюкарника на какво ли щяха да ме направят?!

# 413
  • София
  • Мнения: 16 038
Янке, от целия роман, който написах най-важното е - пази си нервите и здравето. Може и да има само приятелство, може и да не е, може да го приемаш или не. Но здравето е преди всичко. Като започнеш много да се тормозиш и да мислиш за изневери - ще се открючи някое заболяване. Доказано е, сериозните болести идват от стрес и нерви. Поне аз си мисля, че живота ми е единствен и съм необходима на детето си - един мъж никога не може да ме разстрои. Като ти се случи нещо лошо и те няма - децата и внуците ше тъгуват. А мъжете са кучета - веднага ще си намери друга, но истинска, не виритуална. Ще го напъпли някоя кубратска ... и така. Справка дамата с предервативите по-горе. И друго - баща ми имаше няколко приятеля - вдовци или разведени. Такова ухажване и маднене от страна на жени - страшно е. Единия все се хвалеше - баница му прави една, друга му чисти къщата, трета - децата и му помагат.
Дръж се на положение, гледай си здравето и живота.
А нали има и мъжка критичеста - мислят  си, че е последен шанс да е търсен, ухажван и това ги  ласкае.
А и защо не пуснеш анонимна тема в Дом и семейство. Не знам как става, но да чуем мнения на млади жени.
Танита нещо ми се губи днес, къде ли е?
Тайна също ни забрави..
Отивам да гледам Забранена любов.

# 414
  • София
  • Мнения: 4 178
Янче, четох споделеното и коментарите на другите. Чудя се колко време си го таила в себе си , без да можеш да споделиш с някой. Лично аз предпочитам да споделя, пък макар и само с един човек. Аз също имам приятел от моминство (както се казва), живеем в един квартал. Сега сме си и семейни приятели, но с него мога с часове да говоря. Но просто не е същото. На твое място, както го описваш, бих реагирала и мислила като теб. Просто не трябва да се "ядеш" отвътре само ти, а той да си приказва сладки приказки. Фактът , че е далеч дамата за мен е без значение. Наистина, трябва сериозно да си поговорите. Не бива да остават неизказани неща-било от теб, било от него. Иначе всеки ще си има своята си истина, а той няма и да си представи как това те наранява.
Нещо не съм във форма днес, пиша схонтанно и може би объркано.
Мисля също, ти ще прецениш кога, да го споделиш с децата ти. Те са големи и разумни хора и съм сигурна, че ще реагират адекватно. Но си пази здравето и не позволявай това да те изкара извън нерви.

# 415
  • Видин
  • Мнения: 961
Жаки,тя  знае подробно за мен.Дразни ме,че аз не знаех за нея и трябваше сама да разбера!
И мен ме подразни Close
Може би пък той е знаел,че ще реагираш по-остро и затова не ти е казал.Абе много е деликана ситуацията,както казах Rolling Eyes
Айша, ако всички имахме твойте нерви и философия животът щеще да изглежда много по- лесен.Шапка ти свалям Peace
Яне, я му кажи ти, дали ще мисли по-същият начин ако ти си имаш някой такъв "приятел" и го зарязваш него на сред вечерята или по-лошо не си я сготвила, че си приказвала с него.
Дали ще му е приятно.Кажи му да се постави на твое място.Със сигурност няма да е доволен.
И макър да казваш да не взимаме страна аз съм на твоята на 100% HugПредстваям си как се чувстваш в момента.Както и по-горе казах друго е да имаш приятел от детинство и той да е с вас и до сега и да сте свикнали с присъствието му, а друго е това което сега случва сега.
Сериозен разговор трябва да имате непременно. И пак ти желая - успех! Hug

Абе мъже... Twisted Evil

Лека нощ, момичета!

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 22:32 от *♥٭Жаклин٭♥*

# 416
  • Мнения: 7 391
                     Айша,ще кръстите Ани за свадбата  Laughing нали знаеш,че сега правят и църковен брак!Така,че не си пропуснала много.
                     Яне,аз май също съм от твоята кръвна група! Имах колежка ,с която работих 17 години и тя все казваше "Ако не мога да сложа любовника си на една маса със съпруга хич и не се захващам!" Помня си го цял живот.От къде я е намерил ? До колкото зная не седи на компа та да е попаднал случайно и да си приказва както ние с вас!Другото - и на нас ни хрумна да се видим,пък се и харесахме и все за срещи говорим.Каква е гаранцията,че и те няма да решат същото?При това като не ти е казал нищо и те дразни с поведението си от къде да си сигурна,че утре пак няма да прикрива всичко.Права е Жабка,че им перем миризливите чорапи и гащите и ни виждат и рошави и кисели пък "приятелките" все милички и самотнички.Бе,да ти кажа направо почвам да се нервя.Не приемам по никакъв начин такова "приятелство".Пишат ,че имат приятели мъже,но разликата е ,че са им приятели от детинство /Римар/ или като Айша някаква семейна връзка /то племето нали е цяла сага та трудно проследявам кой кой е  Laughing/.Ама така като при теб си задавам въпроса -от къде се взе телефонната приятелка? newsm78 И ние имаме приятели аз-мъже,милото-жени ама чак да ме остави  Sick нека се опита само. Mr. Green и да си говори с часове , а аз да съм сложила вечеря...няма да стане.Не приемам подобна телефонна връзка по никакъв начин след като лично аз съм извън нея.Ако е толкова приятелска и чиста защо не говори пред теб по телефона ? Какви точно секретни разговори се водят? Като говорят за внуци и ти можеш да подхвърляш реплики през рамо чувайки го какво говори.Аз си мисля,че ако няма какво да крия си говоря и пет пари не давам ,ама когато "гузен негонен бяга" ще тичам в другата стая и по- далеч да ме не чуят.Така,че ясно и категорично ,няма млади ,няма стари хич не ми харесва такова поведение.Сори , ама по моите разбирания не става и то категорично.Права е Жаки ,ами ако ти започнеш да зачезваш по стаите с телефона как ще реагира той.Сега вероятно ще каже ...няма проблем,ама я опитай да видиш как ще почне ...то за мъжете е друго,а за жените - не може и бла,бла от тоя сорт.
               Да ти кажа да не се ядосваш и да си пазиш здравето знам,че не е толкова лесно да го изпълниш,ама гледай по-лекичко,по-спокойничко и то да успееш да се овладееш да не се скарате , а да изкопчиш подробности за тая "телефонна любов".
               Дано се разберете,че е много гадно.Направо се ядосах  Sick Малее защо не съм и аз в К-т та да му дам да разбере .Така с една приятелка скроихме номер на нейния / и моя ни подкрепи/ та му мина мерака за половин час! Mr. Green
              Ще се кротвам пред ТВ-то,че нещо подсмърчам!


ЛЕКА И СПОКОЙНА НОЩ ,МОМИЧЕТА!!!

              Ама ще надничам от време на време!
                   

# 417
  • Мнения: 139
        smile3525  Мила непозната Янче,  мога ли да ви напиша нещо в лични?   

# 418
  • Мнения: 139
    newsm51      Мили дами от форума, открих ви преди няколко дни и не съм прочела всичко още. И все пак... ЧУДЕСНИ СТЕ !  Честито ви  БЛАГОВЕЩЕНИЕ  бъдете здрави, много щастливи със силно ухание на пролет и любов !

# 419
  • София
  • Мнения: 1 741
Янче,дълго се колебах дали да се намеся с мнение,по твоя въпрос. Но имам лична причина да се вълнувам от такъв проблем. Интересно ми е  какво ще отговори Тошко на следния въпрос "Какво е изневяра?" Аз съм си създала един образ за него от твоите разкази-че е поет,романтичен,умен...Сега съм малко раздвоена...
  Аз имам един колега,който вече е вдовец.Познавах и съпругата му,но до като беше жива не контактувахме често.След смъртта и се сближихме по-вече и сега вечер провеждаме много дълги разговори в късните часове.Даваме си кураж за живота и споделяме проблемите си.Но никога нямаше да стане така,ако аз или той имахме половинки.Тогава нямаше да имаме нужда от такова приятелство.
 

Общи условия

Активация на акаунт