Искам съвет как да си намеря детегледачка!

  • 11 911
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
Мило момиче, това наистина е много трудна работа. Но не защото детегледачките не са добри, а защото не ги познаваш. Моят съвет е следният:  запознай се с някои майки от най-близката до вас детска градина - ще имаш възможност да чуеш най-различни отзиви за персонала на съответното детско заведение. Отиди на консултация при директорката или педагожката - най-вероятно те ще ти предложат най-подходящия човек, защото залагат авторитета си, а и мнението на колега е най-добро. Все пак един директор най-добре знае от какво има нужда едно дете - от внимание, нежни грижи, отговорност, честност. Опитай, не зная къде живееш, но ако беше в района на Подуяне щях да ти помогна. Успех!

# 16
  • Мнения: 1 114
Единственият начин да си намериш свястна детегледачка е ако имаш голям късмет.
Търсила съм с агенция - никакъв резултат. Агенциите, независимо, че ти свалят звезди от небето, единственото което правят е да пуснат обява в сайт за работа и да те срещнат с тези, които са се обадили. Нито ги проверяват, нито ги обучават. Нищо. Толкова психически не особено стабилни жени накуп не бях виждала. Платих си, но  така и не разбрах защо.
После, една от детегледачките в парка, ми беше казала, че ще ме запознае с нейна приятелка детегледачка, уж много свястна жена. Даде ми телефона, обадих и се, дойде жената и каза, че точно сега е почнала работа при едно семейство, но ако и дам повече пари, не е проблем да напусне веднага. Просто си помислих, че утре и на мен като нищо ще ми изиграе същия номер.
И изобщо случаи мога да разказвам още много.
И накрая мъжа ми каза, че такова нещо наречено "детегледачка" вкъщи повече НЕ.
Надявам се, да имаш повече късмет от мен.

# 17
  • Мнения: 118
Аз имах голям късмет с моята детегледачка. Намерих я чрез познати - те ми я препоръчаха. Не бих се доверила на агенции, защото не зная доколкото препоръките ще са истински

# 18
  • Мнения: 511
Сега си дадох сметка, защо майките не се доверяват на агенции.
Защо сте платили за услуга, която реално не сте получили, 360лв за интервюта с 5 жени  Sick
Само да попитам, предварително ли се плаща цялата сума или на части?

Ще се опитам до колкото мога да резюмирам основното според мен, което е важно при избора на детегледачка.
Препоръката от познат е най- често използвания начин да се намери детегледачка, но не винаги нашите критериите съвпадат с тези на човека, който ни препоръчва жената.
Пускайки обява във вестник, трябва да се въоражите с огромно търпение и време, и да задавате много въпроси от личен характер без да се притеснявате. Подгответе се да срещнете всякакви хора. Ако се спрете на някоя жена задължително и поискайте свидетелство за съдимост, свидетелство от психодиспансер и медицинско, направете копие на личната и карта. Проверете къде живее, дори може да поискате да ви покаже дома си- така ще добиете голяма представа за човека, ако жената е сериозна, честна и отговорна не би трябвало да откаже да го направи. Поискайте препоръки, ако няма в  писмен вид, да ви даде телефон на който може да се обадите и да поговорите със семейството, за което е работила. Ако няма предишен опит, като детегледачка,може да  поискате да говорите с бивш неин работодател.
Какви въпроси да задаваме?
Всяка майка си има възгледи за възпитанието и отглеждането на нейното дете, уверете се до колко те съвпадат с възгледите на детегледачката.
Питайте жената, как би реагирала в конкретна ситуация- например, ако детето се задави какво ще направи, ако вдигне Т, ако изпадне в истеричен плач, ако я удари, захапе и т.н. Как евентуално би ангажирала вниманието на детето, как би го забавлявала с подръчни средства.
Гледайте за цялостното поведение и изражение на жената, дали е прекалено притеснена или самоуверена, дали е усмихната и ведра или напрегната.

Коректните агенции, не би трябвало да вземат пари, ако не са могли да ви осигурят човек. Различните агенции имат различни начини на работа, не е уместно да обобщавате, че всички агенции не стават или, че просто ви свързват с някакви жени, колкото да отбият номера. Знам, че покрай сухото гори и мокрото, но има хора, които си вършат работата все пак.



Общи условия

Активация на акаунт